Adviseur Zonne-energie – cluster SO

Gemeente Rotterdam

  • Uitzenden & ZZP
  • 28-08-2025
  • 28 uur
€5.070 — €6.862 / maand €95 — € 105 / uur
12 maanden
HBO
Nog 3 dagen

Dit ga je doen

Waar ben jij van?

Jij bent van een duurzame ontwikkeling voor de mooiste stad van Nederland. Gemeente Rotterdam wil een substantiële bijdrage leveren aan het reduceren van de CO2 uitstoot. Als onafhankelijk adviseur bij Servicepunt Zon op Bedrijfsdaken inspireer jij Rotterdammers te werken aan een groenere stad door middel van zonnestroomprojecten.

Jouw opdracht

Rotterdam zet stevig in op zonne-energie: in 2030 willen we bijna de helft van de energie die we nodig hebben opwekken door middel van zonne-energie. Bijvoorbeeld via zonneparken, daken, gevels of op vernieuwende plekken, zoals parkeerterreinen of fietspaden. De opgewekte schone energie wordt geleverd aan het elektriciteitsnet en/of gebruikt voor gebouwen, bedrijven en laadpalen in de buurt. De collegedoelstelling is om in 2026 3,2km2 zonnepanelen in Rotterdam te hebben.

Op dit moment begeleidt de gemeente Rotterdam de ontwikkeling van grootschalige zonnestroomprojecten en pilots rondom opwek, opslag en de distributie van zonnestroom. Daarnaast zijn er in de stad al talloze initiatieven van burgers, bedrijven en instellingen om opwek van zonnestroom te realiseren.

Echter, veel bedrijven in de stad en in het havengebied onderzoeken nog de mogelijkheid zonne-energie op te wekken en te exploiteren, maar hebben net een extra zetje nodig om daadwerkelijk over te gaan tot het aanleggen van zonnepanelen. Ze hebben nog vragen waarop ze antwoord nodig hebben voordat ze de stap durven te wagen. Dat kunnen allerlei verschillende vragen zijn: op financieel gebied, juridische vragen, vragen over subsidies, de constructie van hun dak, etc. Jij helpt bedrijven om de antwoorden op een rijtje te krijgen, zodat ze zelfverzekerd over kunnen gaan tot het aanleggen van zonnepanelen. Je geeft onafhankelijk advies, gebaseerd op jouw kennis van de markt. Je schetst mogelijke opties, en stimuleert de opwek van schone energie via zonnepanelen. Daarmee draag je bij aan de doelstellingen van gemeente Rotterdam.

Je verricht deze werkzaamheden geheel zelfstandig, en bepaalt zelf hoe, waar en wanneer je de werkzaamheden verricht. Periodiek overleg je met de teammanager over de voortgang van het project. De teammanager oefent echter geen werkgeversgezag over je uit.

Het eindresultaat

Gedurende de periode inhuur zullen de volgende eindresultaten worden opgeleverd:

Markt­activering, outreach & kennisdeling

  • Voer 100 Zon-&-Net QuickScans uit bij bedrijven in net-congestie­gebieden en begeleid ≥ 30 van deze bedrijven tot realisatie.
  • Benader jaarlijks de 100 grootste bedrijfs­daken en start ≥ 15 ontwikkel­trajecten.
  • Bezoek ≥ 12 branche-events per jaar (o.a. MKB Rijnmond, Deltalinqs) en registreer alle leads in CRM; organiseer ≥ 2 eigen breakfasts/workshops.  
  • Organiseer of ga naar 4 fysieke kennissessies per jaar (post-saldering, flex-markt, circulariteit, storage) en publiceer ≥ 6 vakartikelen/blogposts; lever maandelijks input voor nieuwsbrieven/LinkedIn.  

Systeem­integratie & netcongestie

  • Zorg dat ≥ 70 % van alle begeleide projecten een opslag- of flexibiliteits­component bevat (batterij, demand-response, PPA). 

Samen met de programmamanager en de externe adviseur verdelen jullie de targets onderling. Als adviseur ben je zelf verantwoordelijk voor de manier waarop deze targets behaald worden.

Jouw profiel

Als adviseur zonne-energie ga je proactief op zoek naar partijen in de stad die in potentie veel zonne-energie kunnen opwekken. Door in gesprek te gaan tast je ambities, kansen en obstakels af en je adviseert partijen over de meest kansrijke route om hun zonnestroomprojecten te realiseren. Daarbij maak je gebruik van je excellente kennis over energiewetgeving, subsidieregelingen, businesscases, financieel-juridische mogelijkheden en de relevante ontwikkelingen in het vakgebied, alsook jouw uitgebreide netwerk en het netwerk van de gemeente. Door slim te verbinden creëer je kansen die een project vlot kunnen trekken dan wel het resultaat kunnen verbeteren. Je werkt daarvoor actief samen met relevante stakeholders. Daar waar overheden een rol spelen in het proces kun je de verbindende en versnellende schakel zijn als dat nodig is. Tevens ben je aanspreekpunt voor initiatiefnemers in de stad die vragen hebben over de governance rond hun zonnestroomproject. Daarnaast ben je je bewust van de politieke sensitiviteit van het onderwerp. Jij handelt altijd integer, en communiceert makkelijk in een dynamisch bestuurlijk krachtveld met verschillende belangen. Uiteindelijk worden door jouw inzet in de gemeente Rotterdam meer zonnepanelen geplaatst dan voorzien op het moment dat je aantrad, bijvoorbeeld op daken van maatschappelijke instellingen, woongebouwen, kantoren of bedrijfspanden.

Dit ben jij

  • Je hebt minimaal een afgeronde hbo-opleiding
  • Je hebt minimaal 3 jaar ervaring met de voorbereiding en organisatie van
    zonnestroomprojecten, opgedaan in de afgelopen 5 jaar
  • Je hebt kennis van – en ervaring met energiecoöperaties
  • Je hebt aantoonbare kennis van de werkwijze en rol van netbeheerders
  • Je hebt minimaal 3 jaar ervaring met subsidieregelingen (op landelijk en
    Europees niveau), financieringsmogelijkheden, en businesscases voor
    zonnestroomprojecten
  • Je hebt aantoonbare kennis op hoofdlijnen van de techniek rondom
    zonnestroom en ontwikkelingen in het vakgebied
  • Je hebt kennis van – en ervaring met Energy Service Company (ESCo)
    constructies
  • Je hebt kennis van relevante wetgeving zoals de Energiewet en het
    Omgevingsrecht
  • Je hebt minimaal 6 maanden werkervaring bij een gemeente met meer dan
    160.000 inwoners

Bram van Dijk

Recruitment Consultant

Bram van Dijk

Het proces

Dit verhaal gaat over jou

01

De zoektocht – waar begin je?

Elke maand ontvangen we honderden vacatures. Die publiceren we op onze website, maar we blijven niet achteroverleunen. Ons team gaat actief op zoek naar de juiste match. Misschien vind jij ons, of wij jou – hoe dan ook: we maken snel contact.

02

De kennismaking – een goed gesprek, geen kruisverhoor

Jij ziet een interessante opdracht of wij denken dat er een goed bij je past. We bellen om je beter te leren kennen en de opdracht door te nemen. Wat vind jij belangrijk? Wat zijn je ambities? We houden het persoonlijk én to the point. Zo verkennen we samen wat de juiste match voor je is en wat daarmee ook het beste voor de klant is.

03

Afspraken maken – helder en zonder kleine lettertjes

Past de opdracht bij jouw expertise? Top. We bespreken de voorwaarden, je gewenste salaris en hoe de opdracht eruitziet. Omdat het om overheidsvacatures gaat, kunnen de eisen complex zijn en het proces tijdrovend – maar daar helpen wij je soepel doorheen.

04

Introductie – wij regelen de papierwinkel

Je levert een bijgewerkt cv, motivatie en eventuele referenties aan. Wij stellen de introductie samen, volledig afgestemd op de wensen van de opdrachtgever. Alles wat we bespreken komt daarin terug – eerlijk, transparant en geen verrassingen.

05

Even geduld – maar we houden je op de hoogte

Overheidsprocessen kunnen soms traag zijn. Wij geven je vooraf een realistische tijdlijn en houden je tussendoor op de hoogte. Geen radiostilte, maar duidelijke updates.

06

Op gesprek – goed voorbereid op pad

Word je uitgenodigd? Mooi! We plannen samen het gesprek en bereiden het grondig voor. We geven je tips & tricks en duiken in de inhoud van de opdracht. Het doel: jouw kansen maximaliseren.

07

Go of No-Go – samen evalueren

Na het gesprek evalueren we hoe het ging. Wil jij door en ziet de opdrachtgever het ook zitten? Dan koppelen we je aan één van onze uitzendpartners. Zij regelen het uitzendcontract. Is het toch geen match? Dan halen we feedback op en zoeken we verder.

08

Aan de slag – alles geregeld, jij kunt starten

Bij een succesvolle bemiddeling leggen we alle afspraken vast in een overeenkomst. Je uitzendpartner regelt het contract, de administratie en zorgt ervoor dat je netjes en op tijd betaald wordt. Jij hoeft alleen maar te focussen op je werk (en een taart sturen mag altijd 😉).

09

Service – ook ná de start zijn we er voor je

Zolang je aan de opdracht werkt, blijven wij je aanspreekpunt. Ook kan je regelmatig uitnodigingen van ons verwachten voor kleine events en borrels bij ons op kantoor. Heb je vragen over je opdracht, verlenging of indexaties? Eén belletje en we helpen je verder. Is de opdracht afgerond? Dan zoeken we met plezier naar een volgende uitdaging voor je.

Iets voor jou?

Laat het ons weten!

Reageer op deze vacature via TenMonks en Bram neemt contact met je op om de match te verkennen.

Iets voor jou?

Reageer dan vandaag nog!

Feedback