Kwaliteitsmedewerker Participatiewet/IOAW, bijzondere bijstand en sociale regel
Gemeente Nijmegen
- Uitzenden
- 32 uur

Dit ga je doen
Opdracht
Als kwaliteitsmedewerker werk je voor het Stafbureau van de afdeling Inkomen, Zorg & Leerrecht. Als Stafbureau dragen we zorg voor optimalisatie van onze interne processen en dragen we bij aan de kwaliteit van dienstverlening aan de mensen die een beroep doen op de voorzieningen in het sociale domein. Als kwaliteitsmedewerker fungeer je als spil tussen beleid en uitvoering: je stelt de uitvoering in staat om het werk zo goed mogelijk te kunnen doen en daarbij de burger centraal te stellen.
We zijn op zoek naar tijdelijke versterking van het team van kwaliteitsmedewerkers. Inhoudelijk ligt de focus daarbij op de Participatiewet/IOAW, bijzondere bijstand en sociale regelingen. Van oudsher zijn dit in ons kwaliteitsteam afzonderlijke specialismen, die we willen gaan integreren. Enerzijds om de continuïteit van dienstverlening beter te borgen, en anderzijds om de krachten te kunnen bundelen en van elkaar te leren in de ontwikkelopgaaf waar we voor staan.
Die ontwikkeling betreft vooral de rol van de kwaliteitsmedewerker als spil tussen beleid, management en uitvoering. Je stelt de uitvoering in staat om het werk optimaal te kunnen doen, vanuit gedegen kennis van de relevante wet- en regelgeving, met de mens als middelpunt, een integrale blik op het sociaal domein, en oog voor de raakvlakken met andere disciplines. Een recente 0-meting heeft geleerd dat al deze aspecten voor verbetering vatbaar zijn. Een belangrijk onderdeel van de opdracht is hieraan met het team van kwaliteitsmedewerkers vorm en invulling te geven.
Als kwaliteitsmedewerker faciliteer je de uitvoering door het optimaal inrichten, bewaken en continu verbeteren van processen, het actueel houden van documentatie, het geven van training en instructie, het fungeren als vraagbaak, het toetsen van dossiers en het geven van constructieve feedback. Je weet je weg te vinden in interne en externe verantwoording. Je adviseert het management gevraagd en ongevraagd en draagt bij aan de totstandkoming van managementinformatie. In bezwaarzaken treedt je op als vertegenwoordiger van het College.
Daarnaast lopen er een aantal projecten waaraan je als kwaliteitsmedewerker meewerkt:
- Doorontwikkeling dienstverlening sociaal domein, onder meer ter voorbereiding op de Participatiewet in Balans
- Verbetering inwonersbrieven
- Verbetering informatiehuishouding en datagedreven werken
- Doorontwikkeling ambtelijk vakmanschap, met name t.a.v. de functie van kwaliteitsmedewerker.
Dit ben jij
- Bringyourowndevice’ is van toepassing. Bij de uitvoering van de opdracht
worden geen IT-middelen ter beschikking gesteld. Onder IT-middelen wordt
verstaan: laptop, telefoon en toebehoren - Aantoonbare kennis en werkervaring van de relevante wet- en regelgeving
- Een aantoonbare afgeronde opleiding tot kwaliteitsmedewerker in de richting
van Bestuursacademie of direct vergelijkbaar - Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 5 jaar als
kwaliteitsmedewerker participatie bij een gemeente - Aantoonbare werkervaring met het inrichten van kwaliteitscontroleplannen in
Kic en het uitvoeren daarvan - Aantoonbare werkervaring met het behandelen van bezwaarschriften
- Aantoonbare werkervaring met Suite, Corsa, Schulinck en documenten bouwen
in Xential - De kandidaat dient minimaal 3 dagen per week op locatie aanwezig te zijn en
vanuit ervaring vereisen wij dat de kandidaat binnen een straal van 45
minuten rijden/reizen van Nijmegen Marienburg woont
- Aantoonbare werkervaring met het optekenen van werkprocessen in Engage
- Aantoonbare werkervaring met het behandelen van bezwaarschriften, benoem
minimaal 2 voorbeelden in het cv ( 20 punten) - Aantoonbare werkervaring met Suite, Corsa, Schulink, documenten bouwen in
Xential aantoonbaar met concrete voorbeelden

Het proces
Dit verhaal gaat over jou
Iets voor jou?
Laat het ons weten!
Reageer op deze vacature via TenMonks en Rosa neemt contact met je op om de match te verkennen.