Business Consultant Energiewet
- Uitzenden
- 05-01-2026
- 40 uur
Dit ga je doen
Impact analyse Energiewet
Per 1/1/2026 gaat de Energiewet in werking terwijl de lager regelgeving nog maar net bekend is. Diverse gaps dienen verder te worden geanalyseerd omdat ze of nog maar net zijn geconstateerd en/of omdat ze nog een onzekere status hebben. Vervolgens dient in samenwerking met de Business per gap te worden vastgesteld welke maatregelen er (nog) dienen te worden getroffen.
Anderzijds dient een advies uit te worden gebracht over welke juridische en niet juridische documenten te wijzigen naar aanleiding van nieuwe begrippen in de Energiewet. Het voorbereiden van een beslissing binnen Stedin, indien mogelijk met andere netbeheerders, het beleggen van eigenaarschap voor de invoering en het inrichten van monitoring op de invoering vragen om projectmanagers skills.
Hulpvragen:
Reden: compliant zijn aan nieuwe Energiewet
Concrete taken: – analyseren van gaps, faciliteren van sessies met de Business en overige stakeholders om nodige maatregelen vast te stellen, opstellen van een advies m.b.t. omzetten Energiewet begrippen, beleggen van eigenaarschap, inrichting van een dashboard met status informatie.
Veranderen vanuit de ketens/ Hoe werken we binnen Stedin?
Door de energietransitie komt er meer werk op ons af dan ooit. Er rijden straks veel meer elektrische auto’s. We zoeken een alternatief voor gas. En we leveren massaal zelf opgewekte energie terug. Denk hierbij o.a. aan zonnepanelen op daken, zonneparken en windparken. Vragen van onze klanten worden daardoor steeds complexer en in het net zijn grote aanpassingen nodig. Tegelijkertijd zien we op de arbeidsmarkt een tekort aan technici, willen we de kwaliteit van ons werk verbeteren en moet onze efficiëntie omhoog. Dus zoeken we business consultants die hiermee aan de slag gaan!
Wat is een Business Consultant?
Als business consultant werk je samen met het Change Team. Binnen het Change Team stem je jouw werkzaamheden (projecten) af en geef je daar zelfstandig invulling aan. Afhankelijk van het project varieert de rol die jij invult. In sommige gevallen zal je als aanjager/verandermanager moeten acteren om te zorgen dat concrete stappen gezet worden, en in andere gevallen ben je meer ‘hands on’. Je werkt nieuwe processen uit en/of vertaalt deze in requirements voor de IT-teams. Ten alle tijden, zul je coördinerend en zelf startend zijn en zul je schakelen met een diverse groep aan stakeholders; waaronder engineers, projectleiders (uit de operatie) en teamleiders.
Rolbeschrijving:
Je ondersteunt de programma manager en de sr. Business Consultant Energiewet in het realiseren van de beoogde veranderingen.
Je vertaalt geconstateerde gaps naar concrete maatregelen binnen de keten en lijn. Opstellen / verfijnen van de maatregelen is een ondersteunende werkzaamheid richting de business die verantwoordelijk is voor het prioriteren en implementeren van de benodigde maatregelen.
Het programma Energiewet ondersteunt bij het consulteren van nieuwe wetgeving, het vaststellen van waar binnen Stredin welke impact moet landen en monitort met behulp van dashboards de voortgang van de implementatie.
Het omzetten van gewijzigde Energiewet begrippen dient geconcretiseerd te worden voordat eigenaarschap kan worden ingericht. Je schrijft daartoe een advies op (categorieën) documenten dat moet leiden tot concrete maatregelen over welke begrippen om welke reden wel/niet te wijzigen en waar in geval van wijzigen dit binnen Stedin te beleggen.
Om zorg te dragen dat de benodigde wijzigingen goed worden opgepakt en ingericht, zorg je voor adequate monitoring.
We verwachten dat je daar waar nodig kunt ondersteunen bij het bepalen en inrichten van de dashboarding-behoefte voor het programma Energiewet en dat je sparringpartner bent voor de programma manager, sr. Business Consultant en belangrijke stakeholders in het werkveld.
Ervaring en opleiding:
Je hebt ervaring met het aansturen en implementeren van projecten. Je bent een aanpakker, communicatief sterk en neemt betrokkenen makkelijk mee in je plannen. Je maakt gemakkelijk verbinding en vraagt door. Je bent iemand die graag en goed de regie voert en besluitvaardig is.
-
- Je hebt minimaal WO werk- en denkniveau en een opleiding afgerond richting bijvoorbeeld (technische) bedrijfskunde, civiele techniek of een soortgelijke opleiding.
- Je hebt kennis en ruime, recente, ervaring met projectmanagement, portfoliomanagement, verandermanagement en/of business consultancy in de infra / energiebranche.
- Je hebt ervaring met het leiden van projecten op het scheidsvlak van business en IT met meerdere (externe) stakeholders.
- Je hebt uitstekende sociale en communicatieve vaardigheden en kunt gemakkelijk schakelen tussen tactisch en operationeel niveau
- Je hebt affiniteit met techniek
- IPMA, Prince 2. Lean Greenbelt en/of SAFe Agile certificering zijn een pré.
Competenties:
- Impact georiënteerd
- In staat om geloofwaardigheid te creëren
- In staat om problemen te vereenvoudigen, groot analytisch en praktisch probleemoplossend vermogen
- Out-of-the-box denken, open blik en nieuwsgierig
- Gedijt goed in omgevingen van hoge druk, sterk doorzettingsvermogen
- Uitstekende coaching- en mentorvaardigheden
- Goed in luisteren, doorvragen en beïnvloeden van anderen,
- Deskundige en snelle leerling in digitale oplossingen (Excel, PowerPoint, PowerBI, Azure DevOps)
- Sterke communicatieve vaardigheden in het Nederlands
Dit ben jij
- Kandidaat heeft minimaal een aantoonbare afgeronde WO opleiding afgerond
richting bijvoorbeeld (technische) bedrijfskunde, civiele techniek of een
soortgelijke opleiding - Kandidaat heeft kennis en ruime, recente, ervaring met projectmanagement,
portfoliomanagement, verandermanagement en/of business consultancy in de
infra / energiebranche - Kandidaat heeft uitstekende sociale en communicatieve vaardigheden en kunt
gemakkelijk schakelen tussen tactisch en operationeel niveau - Kandidaat heeft ervaring met IPMA, Prince 2. Lean Greenbelt en/of SAFe
Agile certificering zijn een pré - De aanvraag betreft een ondersteunde rol en volgt instructies op van
leidinggevende. Dit past NIET binnen de wet DBA. Hierdoor is het NIET
mogelijk om ZZP'ers te contracteren. Eventueel geïnteresseerde ZZP'ers
kunnen zich op detacheringsbasis (= in loondienst) laten aanbieden door een
bureau - Deze aanvraag is NIET geschikt voor de inzet van zzp'ers. Leverancier
verklaart hierbij dat de aangeboden professional: • is opgenomen in de
loonadministratie van Leverancier of een derde partij; • in loondienst is
bij een Leverancier die de juiste certificering heeft voor het uitlenen van
personeel; • is verzekerd voor werknemersverzekeringen; • geen
directeur-grootaandeelhouder (DGA) van de B.V. is waar het contract mee
afgesloten wordt of van hiermee participerende ondernemingen; • netto-loon
uitbetaald krijgt, waarover de wettelijk voorgeschreven loonheffingen,
loonbelasting en premies voor volks- en werknemersverzekeringen zijn
ingehouden en afgedragen aan de Belastingdienst door de Leverancier of
derde partij
- Graag marktconform aanbieden. Tarieven dienen all in te zijn. Losse
declaraties zijn niet toegestaan - Via welke broker dient de opdracht te lopen in het geval van gunning?
- De kandidaat beschikt over onderstaande competenties. Deze kunnen worden
getoetst in een gesprek met de opdrachtgever. – Goed kunnen plannen –
Verantwoordelijkheidsgevoel – Flexibele instelling – Goede communicatieve
vaardigheden – Resultaatgericht – Proactief – Luistervaardig - Is de kandidaat eerder werkzaam geweest binnen Stedin? Indien kandidaat
eerder werkzaam is geweest binnen Stedin dan dient de reden van vertrek in
het CV te staan. Tevens worden intern referenties ingewonnen. Mocht de
reden van vertrek en de referentie(s) niet overeenkomen, dan wordt de
toelating in het Dynamisch Aankoopsysteem ontnomen
Het proces
Dit verhaal gaat over jou
Iets voor jou?
Laat het ons weten!
Reageer op deze vacature via TenMonks en Pieter neemt contact met je op om de match te verkennen.