Project- / Programmamanager MNSW

Havenbedrijf Rotterdam N.V.

Havenbedrijf Rotterdam N.V.
€5.799 — €8.110 / maand
7 maanden
Nog 2 dagen

Dit ga je doen

 Opdracht beschrijving/belangrijkste werkzaamheden
De Europese EMSWe verordening verplicht alle lidstaten één Maritime National Single Window (MNSW) te realiseren. Dit digitale loket zorgt ervoor dat schepen hun meldverplichtingen slechts één keer hoeven in te dienen, waarna de informatie automatisch wordt verspreid naar alle relevante autoriteiten. Het doel hiervan is administratieve lastenverlichting, harmonisatie van processen en een betere interoperabiliteit tussen havens en EU-lidstaten.

Voor de Nederlandse implementatie brengt het ministerie van Infrastructuur & Waterstaat het MNSW onder bij de havenbedrijven van Rotterdam (HbR) en Amsterdam (HbA), waarbij de realisatie het bestaande Port Community System (PCS) van Portbase ligt. De samenwerking is vormgegeven met een Publiek-Publieke Samenwerking tussen het Rijk en beide havenbedrijven. Waar de afgelopen periode is besteed aan de voorbereidingen, staan de komende jaren in het teken van de daadwerkelijke bouw en implementatie van het MNSW.

Om deze realisatie vanuit Havenbedrijf Rotterdam goed te begeleiden, zoeken we een ervaren projectmanager met aantoonbare ervaring in zowel het publieke als private domein. De projectmanager voert de regie op het MNSW voor HbR (optioneel ook HbA), bewaakt belangen en zorgt voor structurele afstemming met inhoudelijke specialisten o.a. van de twee Divisie Havenmeester, Corporate Strategy, Finance, Information & Digital Technology en Juridische zaken.

Opdrachtomschrijving
De projectmanager is verantwoordelijk voor de integrale regie en coördinatie van het MNSW-project namens Havenbedrijf Rotterdam. Hoewel de uitvoering bij Portbase ligt, bewaakt de projectmanager de belangen van HbR en zorgt hij/zij voor een effectieve samenwerking met zowel het Rijk, Portbase en andere stakeholders.

Kernverantwoordelijkheden

  • Projectontwikkeling en haalbaarheid
    • Toetsen van de planning, scope en randvoorwaarden.
    • Signaleren van afhankelijkheden en risico’s.
  • Projectleiding vanuit HbR perspectief
    • Opstellen en afstemmen van overeenkomsten, contracten en financiële kaders.
    • Namens HbR deelnemen aan relevante overlegstructuren en zorgen dat input van interne experts correct wordt ingebracht.
    • Bewaken van voortgang, kwaliteit en doelstellingen, inclusief eventuele wijzigingen van de interfaces met HbR systemen.
    • Borgen van de juiste effectuering van de financiële afspraken.
  • Stakeholder‐ & governance‐management 
    • Waarborgen samenwerking tussen het Rijk, de havenbedrijven en Portbase en zorgen dat HbR‐standpunten tijdig worden ingebracht.
    • Optreden als primair aanspreekpunt voor zowel het Rijk als Portbase.
    • Zorgen dat de juiste governance‐structuren worden gevolgd.
    • Interne afstemming binnen HbR faciliteren en belangen verbinden.
  • Kennisborging
    • Vastleggen, delen en verankeren van kennis binnen het Havenbedrijf.
    • Zorgen voor een soepele verbinding met andere relevante projecten en processen.

De projectmanager coördineert het werk binnen het eigen project en zorgt waar nodig voor aansluiting met andere projecten en processen binnen het Havenbedrijf.

Hierbij draagt de projectmanager zorg voor een effectieve en efficiënte inzet van mensen en middelen; andere afdelingen leveren hierbij capaciteit of producten. Disciplines waar mee wordt samengewerkt zijn o.a. Divisie Havenmeester, Corporate Strategy, Finance, Information & Digital Technology en Juridische zaken.

Competenties:

  • Proactieve verbinder met een duidelijke drive om te verbeteren.
  • Klantgericht, samenwerkingsgericht en kwaliteitsbewust.
  • Sterk in het balanceren van uiteenlopende belangen.
  • Stressbestendig, flexibel en besluitvaardig.
  • Assertief en in staat om helder richting te geven. 

Dit ben jij

  • Kandidaat heeft 5-10 jaar aantoonbare ervaring met compleze project- of
    programmacoördinatie bij voorkeur in een omgeving waar publiek-private of
    publiek-publieke samenwerking centraal staat
  • Kandidaat heeft ruime aantoonbare ervaring met het aansturen van IT
    specialisten en professionals zonder hiërarchische verantwoordelijkheid,
    bijvoorbeeld via governance structuren, werkgroepen of expertteams
  • Kandidaat heeft aantoonbare kennis van (IT) procesmanagement,
    projectmanagement en (digitale) ketenprocessen, bij voorkeur in een context
    met meerdere stakeholders, zoals overheid, havenbedrijven of IT
    dienstverleners
  • Kandidaat heeft aantoonbare ervaring met digitaliserings- of
    datasamenwerkingsprojecten (bijv. meldstromen, platforms, ketenkoppelingen)
    is een duidelijke pré
  • Kandidaat is op de hoogte gesteld van het screeningsproces van HbR (voor
    aanvullende informatie zie tekst veld arbeidsvoorwaarden)
  • Kandidaat is beschikbaar voor een (digitaal) kennismakingsgesprek op 28
    april en 7 mei

Pieter Hofland

Recruitment Consultant

Pieter Hofland

Het proces

Dit verhaal gaat over jou

01

De zoektocht – waar begin je?

Elke maand ontvangen we honderden vacatures. Die publiceren we op onze website, maar we blijven niet achteroverleunen. Ons team gaat actief op zoek naar de juiste match. Misschien vind jij ons, of wij jou – hoe dan ook: we maken snel contact.

02

De kennismaking – een goed gesprek, geen kruisverhoor

Jij ziet een interessante opdracht of wij denken dat er een goed bij je past. We bellen om je beter te leren kennen en de opdracht door te nemen. Wat vind jij belangrijk? Wat zijn je ambities? We houden het persoonlijk én to the point. Zo verkennen we samen wat de juiste match voor je is en wat daarmee ook het beste voor de klant is.

VNG

03

Afspraken maken – helder en zonder kleine lettertjes

Past de opdracht bij jouw expertise? Top. We bespreken de voorwaarden, je gewenste salaris en hoe de opdracht eruitziet. Omdat het om overheidsvacatures gaat, kunnen de eisen complex zijn en het proces tijdrovend – maar daar helpen wij je soepel doorheen.

04

Introductie – wij regelen de papierwinkel

Je levert een bijgewerkt cv, motivatie en eventuele referenties aan. Wij stellen de introductie samen, volledig afgestemd op de wensen van de opdrachtgever. Alles wat we bespreken komt daarin terug – eerlijk, transparant en geen verrassingen.

05

Even geduld – maar we houden je op de hoogte

Overheidsprocessen kunnen soms traag zijn. Wij geven je vooraf een realistische tijdlijn en houden je tussendoor op de hoogte. Geen radiostilte, maar duidelijke updates.

06

Op gesprek – goed voorbereid op pad

Word je uitgenodigd? Mooi! We plannen samen het gesprek en bereiden het grondig voor. We geven je tips & tricks en duiken in de inhoud van de opdracht. Het doel: jouw kansen maximaliseren.

07

Go of No-Go – samen evalueren

Na het gesprek evalueren we hoe het ging. Wil jij door en ziet de opdrachtgever het ook zitten? Dan koppelen we je aan één van onze uitzendpartners. Zij regelen het uitzendcontract. Is het toch geen match? Dan halen we feedback op en zoeken we verder.

08

Aan de slag – alles geregeld, jij kunt starten

Bij een succesvolle bemiddeling leggen we alle afspraken vast in een overeenkomst. Je uitzendpartner regelt het contract, de administratie en zorgt ervoor dat je netjes en op tijd betaald wordt. Jij hoeft alleen maar te focussen op je werk (en een taart sturen mag altijd 😉).

09

Service – ook ná de start zijn we er voor je

Zolang je aan de opdracht werkt, blijven wij je aanspreekpunt. Ook kan je regelmatig uitnodigingen van ons verwachten voor kleine events en borrels bij ons op kantoor. Heb je vragen over je opdracht, verlenging of indexaties? Eén belletje en we helpen je verder. Is de opdracht afgerond? Dan zoeken we met plezier naar een volgende uitdaging voor je.

Iets voor jou?

Laat het ons weten!

Reageer op deze vacature via TenMonks en Pieter neemt contact met je op om de match te verkennen.

Iets voor jou?

Reageer dan vandaag nog!

Feedback