Scrum Master – GHE programma

Stedin Groep

€5.006 — €6.984 / maand
11 maanden
HBO
Nog 2 dagen

Dit ga je doen

Scrum Master – GHE programma

Bij Stedin bouwen we aan een toekomstbestendig energienet. Als netbeheerder vervullen we een vitale rol in het maatschappelijk leven in de Randstad. IT speelt hierin een sleutelrol en zorgt ervoor dat Stedin nu én in de toekomst beschikt over stabiele technische (ICT-)systemen en efficiënt ingerichte werkprocessen. Onze producten en diensten helpen de energietransitie waar te maken. Daarom is de ontwikkeling van onze IT-teams zo belangrijk!

Als onderdeel van de energietransitie hebben wij in Nederland nieuwe slimme meters nodig. Er is voor een modulaire oplossing gekozen, die om nieuwe hard- en software vraagt. Het NextGen programma is bezig met de aanbesteding van de hardware. Om de meters op afstand te kunnen uitlezen en beheren, bouwen wij in het GHE programma een netbeheerder overstijgend stuk software: het gezamenlijke head-end. Die modulaire oplossing heeft veel voordelen. Maar tijdens de ontwikkelfase vraagt het ook om veel afstemming tussen de teams en programma’s. Mede door deze afhankelijkheden, maar ook de samenwerking tussen verschillende bedrijven en het maatschappelijke belang van een tijdige oplevering, ben jij als Scrum Master essentieel. Jij zorgt voor transparantie, autonomie en zelforganisatie zodat de hele groep blijft leren en verbeteren en optimaal kan presteren.
 

Als Scrum Master ben jij proces verantwoordelijke in de realisatie van het Gezamenlijke Head-End in samenspel met het NextGen programma. Je staat in voor de begeleiding van twee DevOps teams en draagt bij aan de gezamenlijke way of work binnen het programma. Je pakt graag problemen aan met het team, bekijkt de problemen in de grotere context en helpt de teams en de organisatie zichzelf continu uit te dagen nóg beter waarde te leveren.

De impact van jouw rol reikt verder dan alleen de teams waar je Scrum Master van bent. Ook binnen de Agile Release Train (ART) draag je bij aan structurele verbetering. Je overziet het grotere geheel en werkt nauw samen met onder andere de Release Train Engineer (RTE) om team- en organisatieontwikkeling te versterken.
 

Als Scrum Master stimuleer je de teams om actief te werken aan hun eigen groei en prestaties en zorgt dat er concrete plannen voor verbetering komen – met heldere ambities, interventies en zichtbare voortgang én impact. Zelfstandig plannen, prioriteren en problemen oplossen zijn vaardigheden die jij helpt versterken. Daarbij goed te balanceren tussen het verbeteren van waarde levering of de sprintvoltooiingsratio en het waarborgen van kwaliteit, teamengagement en bijvoorbeeld security-standaarden.
 

Jouw toegevoegde waarde als Scrum Master

  • Bevordert zelforganisatie, autonomie en een transparante cultuur binnen de teams, op basis van lean agile best practices.

  • Coacht het team, de product owners en de organisatie in het toepassen van agile principes.

  • Ondersteunt de product owners en het team in de facilitatie van ceremonies, overleggen en rapportering​.

  • Helpt de product owners bij het effectief beheren van de product backlog.

  • Faciliteert de samenwerking en communicatie tussen verschillende teams binnen de programma’s, en beheert de afhankelijkheden tussen deze teams en de omgeving​.

  • Ondersteunt de programma manager en de RTE bij het verwijderen van obstakels en oplossen van impediments.

  • Draagt bij aan team overstijgende afstem-momenten om de day-to-day planning en uitvoering van releases op track te houden​, samen met de release manager.

  • Organiseert samen met de RTE de kwartaal planning incl. voorbereiding en nabewerking​.

  • Werkt samen met de RTE en stakeholders om agile transformatie binnen het programma te ondersteunen en continu te blijven leren en verbeteren.

     

    Verder heb je als Scrum Master:

  • Minimaal hbo werk- en denkniveau

  • Minimaal 3 jaar ervaring met (IT) teams als Scrum Master of Agile coach

  • Kennis van Agile en Scrum en een PSM I-certificaat

  • SAFe-certificering is een grote pré

  • Proactieve houding in impediment begeleiding

  • Sterke communicatieve vaardigheden, analytisch vermogen en een drive om te optimaliseren

  • Een open en eerlijke communicatiestijl die feedback stimuleert

Dit ben jij

  • Kandidaat heeft minimaal hbo werk- en denkniveau
  • Kandidaat heeft minimaal 3 jaar ervaring met (IT) teams als Scrum Master of
    Agile coach
  • Kandidaat is in het bezit van het PSM I-certificaat
  • Kandidaat heeft aantoonbare ervaring systeemkennis van: -Agile en Scrum
  • Deze aanvraag is NIET geschikt voor de inzet van zzp'ers. Leverancier
    verklaart hierbij dat de aangeboden professional: • is opgenomen in de
    loonadministratie van Leverancier of een derde partij; • in loondienst is
    bij een Leverancier die de juiste certificering heeft voor het uitlenen van
    personeel; • is verzekerd voor werknemersverzekeringen; • geen
    directeur-grootaandeelhouder (DGA) van de B.V. is waar het contract mee
    afgesloten wordt of van hiermee participerende ondernemingen; • netto-loon
    uitbetaald krijgt, waarover de wettelijk voorgeschreven loonheffingen,
    loonbelasting en premies voor volks- en werknemersverzekeringen zijn
    ingehouden en afgedragen aan de Belastingdienst door de Leverancier of
    derde partij
  • Graag marktconform aanbieden. Tarieven dienen all in te zijn. Losse
    declaraties zijn niet toegestaan
  • Kandidaat heeft SAFe-certificering
  • Via welke broker dient de opdracht te lopen in het geval van gunning?
  • De kandidaat beschikt over onderstaande competenties. Deze kunnen worden
    getoetst in een gesprek met de opdrachtgever. – Goed kunnen plannen –
    Verantwoordelijkheidsgevoel – Flexibele instelling – Goede communicatieve
    vaardigheden – Resultaatgericht – Proactief – Luistervaardig
  • Is de kandidaat eerder werkzaam geweest binnen Stedin? Indien kandidaat
    eerder werkzaam is geweest binnen Stedin dan dient de reden van vertrek in
    het CV te staan. Tevens worden intern referenties ingewonnen. Mocht de
    reden van vertrek en de referentie(s) niet overeenkomen, dan wordt de
    toelating in het Dynamisch Aankoopsysteem ontnomen

Pieter Hofland

Recruitment Consultant

Pieter Hofland

Het proces

Dit verhaal gaat over jou

01

De zoektocht – waar begin je?

Elke maand ontvangen we honderden vacatures. Die publiceren we op onze website, maar we blijven niet achteroverleunen. Ons team gaat actief op zoek naar de juiste match. Misschien vind jij ons, of wij jou – hoe dan ook: we maken snel contact.

02

De kennismaking – een goed gesprek, geen kruisverhoor

Jij ziet een interessante opdracht of wij denken dat er een goed bij je past. We bellen om je beter te leren kennen en de opdracht door te nemen. Wat vind jij belangrijk? Wat zijn je ambities? We houden het persoonlijk én to the point. Zo verkennen we samen wat de juiste match voor je is en wat daarmee ook het beste voor de klant is.

03

Afspraken maken – helder en zonder kleine lettertjes

Past de opdracht bij jouw expertise? Top. We bespreken de voorwaarden, je gewenste salaris en hoe de opdracht eruitziet. Omdat het om overheidsvacatures gaat, kunnen de eisen complex zijn en het proces tijdrovend – maar daar helpen wij je soepel doorheen.

04

Introductie – wij regelen de papierwinkel

Je levert een bijgewerkt cv, motivatie en eventuele referenties aan. Wij stellen de introductie samen, volledig afgestemd op de wensen van de opdrachtgever. Alles wat we bespreken komt daarin terug – eerlijk, transparant en geen verrassingen.

05

Even geduld – maar we houden je op de hoogte

Overheidsprocessen kunnen soms traag zijn. Wij geven je vooraf een realistische tijdlijn en houden je tussendoor op de hoogte. Geen radiostilte, maar duidelijke updates.

06

Op gesprek – goed voorbereid op pad

Word je uitgenodigd? Mooi! We plannen samen het gesprek en bereiden het grondig voor. We geven je tips & tricks en duiken in de inhoud van de opdracht. Het doel: jouw kansen maximaliseren.

07

Go of No-Go – samen evalueren

Na het gesprek evalueren we hoe het ging. Wil jij door en ziet de opdrachtgever het ook zitten? Dan koppelen we je aan één van onze uitzendpartners. Zij regelen het uitzendcontract. Is het toch geen match? Dan halen we feedback op en zoeken we verder.

08

Aan de slag – alles geregeld, jij kunt starten

Bij een succesvolle bemiddeling leggen we alle afspraken vast in een overeenkomst. Je uitzendpartner regelt het contract, de administratie en zorgt ervoor dat je netjes en op tijd betaald wordt. Jij hoeft alleen maar te focussen op je werk (en een taart sturen mag altijd 😉).

09

Service – ook ná de start zijn we er voor je

Zolang je aan de opdracht werkt, blijven wij je aanspreekpunt. Ook kan je regelmatig uitnodigingen van ons verwachten voor kleine events en borrels bij ons op kantoor. Heb je vragen over je opdracht, verlenging of indexaties? Eén belletje en we helpen je verder. Is de opdracht afgerond? Dan zoeken we met plezier naar een volgende uitdaging voor je.

Iets voor jou?

Laat het ons weten!

Reageer op deze vacature via TenMonks en Pieter neemt contact met je op om de match te verkennen.

Iets voor jou?

Reageer dan vandaag nog!

Feedback