Projectleider ontwikkeling collectieve daginvulling

Gemeente Harderwijk

  • Uitzenden
  • 15-09-2025
  • Gelderland
  • 12 uur
Gemeente Harderwijk
12 maanden
Nog 24 dagen

Dit ga je doen

Pilot collectieve daginvulling
Team Samenleving van de gemeente Harderwijk is op zoek naar een projectleider die samen met inwoners een pilot gaat starten voor laagdrempelige collectieve daginvulling (in eerste instantie) voor ouderen (65+) en mensen met geheugenproblemen. Hiervoor is wijkcentrum De Aanleg beoogd in de wijk Stadsdennen.

Het doel van de pilot is om ontmoeting en participatie van ouderen in Harderwijk te stimuleren door collectieve daginvulling te organiseren in de ‘buurthuiskamer’ die past bij hun behoefte. Inwoners worden in staat gesteld om elkaar op een laagdrempelige manier te ontmoeten, activiteiten te organiseren, deel te nemen aan activiteiten en om naar elkaar om te zien. Doordat deze vrij toegankelijke wijkgerichte daginvulling beschikbaar is kunnen zwaardere en duurdere vormen van (geïndiceerde) zorg voorkomen of in ieder geval uitgesteld worden.   

Als projectleider betrek je de inwoners actief bij de pilot. Je gaat in gesprek met mensen die al bij De Aanleg komen en mensen uit de buurt en zet hen aan het roer. Daarnaast maak je gebruik van de krachten van de buurt door aan te sluiten op wat er al is en hierop voort te bouwen. Zo is het Odensehuis Harderwijk in De Aanleg gevestigd en ook welzijnsorganisatie Zorgdat organiseert activiteiten op deze locatie. Benut en betrek ook initiatieven zoals GA!Harderwijk en andere welzijn/zorg/ketenpartners. Dit is nadrukkelijk als aanvulling op wat er vanuit inwoners zelf komt. 

Je werkt relatiegericht, maakt verbindingen zodat de juiste mensen aan zet zijn en zorgt ervoor dat iedereen welkom is. De gewenste werkwijze is gebaseerd op de Asset Based Community Development methode. Voor meer informatie over de ABCD methode zie: https://www.lsabewoners.nl/buurtbewoners-verbinden/ontwikkel-de-buurt-met-asset-based-community-development/ 

Aanknopingspunten voor de doorontwikkeling
De pilot collectieve daginvulling in de Aanleg is onderdeel van een grotere beweging naar het voorveld. Vanuit de opgaven Samenredzaamheid en Zelfstandig thuis van de nota Sociaal Domein, waarbij ook de arbeidsmarktkrapte en de financiële houdbaarheid van het sociaal domein spelen, is de wens ontstaan om in zoveel mogelijk wijken een locatie te starten. Het liefst ontstaan en bemenst door de inwoners zelf (inwoners in regie), daar waar nodig aangevuld met expertise van professionals.  

De projectleider verzamelt de lessen gedurende de looptijd van de pilot zodat ze gedeeld kunnen worden met de andere EHZ gemeenten (Ermelo en Zeewolde) en ook meegenomen kunnen worden bij de opstart van andere locaties. 

Met de ervaringen uit deze pilot onderzoekt en adviseert de projectleider tevens welke vorm van indicatiestelling, opdrachtverlening en financiering het meest passend is voor een laagdrempelige en indicatievrije daginvulling. Daarbij kijkt de projectleider vanuit een breed perspectief waarbij de optie voor het ontschotten van het daginvullingsaanbod (Wmo, Jeugd, BW/MO en Welzijn) is meegewogen.
 

Dit ben jij

  • Ervaring met werken en opzetten van projecten als projectleider
    (
  • Minimaal 3 jaar werkervaring binnen het sociaal domein

Bram van Dijk

Recruitment Consultant

Bram van Dijk

Het proces

Dit verhaal gaat over jou

01

De zoektocht – waar begin je?

Elke maand ontvangen we honderden vacatures. Die publiceren we op onze website, maar we blijven niet achteroverleunen. Ons team gaat actief op zoek naar de juiste match. Misschien vind jij ons, of wij jou – hoe dan ook: we maken snel contact.

02

De kennismaking – een goed gesprek, geen kruisverhoor

Jij ziet een interessante opdracht of wij denken dat er een goed bij je past. We bellen om je beter te leren kennen en de opdracht door te nemen. Wat vind jij belangrijk? Wat zijn je ambities? We houden het persoonlijk én to the point. Zo verkennen we samen wat de juiste match voor je is en wat daarmee ook het beste voor de klant is.

03

Afspraken maken – helder en zonder kleine lettertjes

Past de opdracht bij jouw expertise? Top. We bespreken de voorwaarden, je gewenste salaris en hoe de opdracht eruitziet. Omdat het om overheidsvacatures gaat, kunnen de eisen complex zijn en het proces tijdrovend – maar daar helpen wij je soepel doorheen.

04

Introductie – wij regelen de papierwinkel

Je levert een bijgewerkt cv, motivatie en eventuele referenties aan. Wij stellen de introductie samen, volledig afgestemd op de wensen van de opdrachtgever. Alles wat we bespreken komt daarin terug – eerlijk, transparant en geen verrassingen.

05

Even geduld – maar we houden je op de hoogte

Overheidsprocessen kunnen soms traag zijn. Wij geven je vooraf een realistische tijdlijn en houden je tussendoor op de hoogte. Geen radiostilte, maar duidelijke updates.

06

Op gesprek – goed voorbereid op pad

Word je uitgenodigd? Mooi! We plannen samen het gesprek en bereiden het grondig voor. We geven je tips & tricks en duiken in de inhoud van de opdracht. Het doel: jouw kansen maximaliseren.

07

Go of No-Go – samen evalueren

Na het gesprek evalueren we hoe het ging. Wil jij door en ziet de opdrachtgever het ook zitten? Dan koppelen we je aan één van onze uitzendpartners. Zij regelen het uitzendcontract. Is het toch geen match? Dan halen we feedback op en zoeken we verder.

08

Aan de slag – alles geregeld, jij kunt starten

Bij een succesvolle bemiddeling leggen we alle afspraken vast in een overeenkomst. Je uitzendpartner regelt het contract, de administratie en zorgt ervoor dat je netjes en op tijd betaald wordt. Jij hoeft alleen maar te focussen op je werk (en een taart sturen mag altijd 😉).

09

Service – ook ná de start zijn we er voor je

Zolang je aan de opdracht werkt, blijven wij je aanspreekpunt. Ook kan je regelmatig uitnodigingen van ons verwachten voor kleine events en borrels bij ons op kantoor. Heb je vragen over je opdracht, verlenging of indexaties? Eén belletje en we helpen je verder. Is de opdracht afgerond? Dan zoeken we met plezier naar een volgende uitdaging voor je.

Iets voor jou?

Laat het ons weten!

Reageer op deze vacature via TenMonks en Bram neemt contact met je op om de match te verkennen.

Iets voor jou?

Reageer dan vandaag nog!