Propositiemanager Flexibel Energiesysteem
- Uitzenden
- 13-10-2025
- 40 uur
Dit ga je doen
Werk waar je trots op kan zijn. Dit ga je doen.
Het elektriciteitsnet nadert zijn grenzen als gevolg van de energietransitie. Netbeheerders zijn hard aan het werk om het net uit te breiden om aan de snelgroeiende vraag te voldoen. Dat gaat niet snel genoeg en daarom zoeken we oplossingen en ontwikkelen we beleid waarmee we het bestaande net beter kunnen benutten. Zo maken we ruimte voor groei en helpen we ondernemers, woningbouw en andere activiteiten.
Binnen het Team Gebouwde Omgeving (onderdeel van de Afdeling Klant bij Stedin) zijn we op zoek naar een product- en propositiemanager, ter vervanging van een zwangerschapsverlof. In deze dynamische functie ben je nauw betrokken bij nieuwe oplossingen die noodzakelijk zijn om zo veel mogelijk klanten te kunnen bedienen terwijl er ook netcongestie is.
We werken aan thema’s als congestiemanagement, bewustwording bij consumenten en de ontwikkeling van producten en diensten om het net effectiever te benutten. Dit doen we samen met klanten, brancheorganisaties, de overheid en andere netbeheerders. Onze focus is de gebouwde omgeving en alles wat daarbinnen gebeurt.
Zoek jij een uitdagende plek in een groeiend domein en binnen de complexiteit van de energietransitie? Dan is dit wellicht een mooie rol voor jou!
Wat het verder voor jou concreet betekent? Dat hebben we voor je op een rij gezet:
- Je ontwikkelt een strategie voor je product portfolio en een roadmap waarmee je bestaande producten managet en nieuwe ontwikkelt. Je roadmap stem je af met relevante stakeholders en je communiceert je plan actief met je omgeving.
Denk hierbij aan het ontwikkelen van producten waarmee we het gedrag van consumenten beïnvloeden om het net beter te benutten, of het dempen van laadpalen op piekmomenten. - Je brengt mensen samen en zorgt ervoor dat de keten en de productontwikkelteams aan de slag kunnen met de opdracht die ze van je hebben gekregen.
- Je ontwikkelt je eigen relevante netwerk binnen de organisatie en navigeert soepel door de organisatie, houdt de regie en werkt aan het opleveren van concrete doelen.
- Jouw producten ontwikkel je niet altijd alleen voor Stedin, maar ook samen met andere netbeheerders en marktpartijen. Daarom ben je actief in de markt en onderhoudt een netwerk met marktpartijen en klanten zodat de producten die ontwikkeld worden ook geaccepteerd worden door de markt.
Je haalt energie uit samenwerken met anderen en neemt op natuurlijke wijze de rol van spin in het web op en houdt ervan plannen te concretiseren. Je bent betrokken en toont eigenaarschap. Collega’s weten jou te vinden als het gaat om kwaliteitskaders en richtlijnen voor onze producten, gebaseerd op de behoeften van onze klanten en van Stedin. Niet teveel gevraagd? Neem dan het initiatief! Er is genoeg te doen bij Stedin.
Jouw sterke punten. Worden wij blij van.
Je vindt het leuk om van niets iets te maken en hiermee waarde te creëren. De energiesector boeit je, en van samenwerking realiseren tussen netbeheerders krijg je energie. Je hebt kennis van product management, begrijpt wat ervoor nodig is om beleid en proposities te ontwikkelen en te implementeren. Je bent van nature een spin in het web en bent goed in het motiveren van mensen die niet direct aan je rapporteren. Je stapt lenig over afdelings- en organisatiemuren en brengt specialismes bij elkaar in een complex speelveld. Een echte uitblinker als het gaat om verbinden en stakeholdermanagement.
Je bent een zelf-starter en vindt het leuk om inhoudelijk werk af te wisselen met coördinerende taken en schakelt makkelijk tussen het strategisch, tactisch en operationele niveau. Wat jou verder onze collega propositiemanager flexibel energiesysteem maakt? Dat lees je hier.
- Je hebt minimaal een hbo afgerond opleiding.
- Je hebt ervaring met product en portfolio management in een multidisciplinair stakeholderveld.
- Je beheerst de Nederlandse taal uitstekend.
- Ervaring in de energiesector is een pré.
Een goed team. Daar hoor je bij.
Je maakt deel uit van een dynamisch team – Propositiemanagement en Market Intelligence (PMI). Wij zijn het loket voor klant- en marktinzichten voor Stedin. Inzichten maken we beschikbaar voor interne acceptanten en dragen we actief uit binnen de organisatie. We vertalen de interne behoefte naar inzicht in de klantvraag, beleid en complexiteit tot een helder, consistent en integraal verhaal. We ontwikkelen schaalbare klantproposities waarmee we beïnvloeden en sturen om investeringen te optimaliseren. De afdeling PMI bestaat uit 35 professionals. Een team enthousiaste mensen die elke dag stappen zetten om de energietransitie mogelijk te maken.
Dit ben jij
- Kandidaat heeft minimaal een aantoonbare afgeronde hbo opleiding
- Kandidaat heeft minimaal 5 jaar aantoonbaar ervaring met product en
portfolio management in een multidisciplinair stakeholderveld - De aanvraag betreft een ondersteunde rol en volgt instructies op van
leidinggevende. Dit past NIET binnen de wet DBA. Hierdoor is het NIET
mogelijk om ZZP'ers te contracteren. Eventueel geïnteresseerde ZZP'ers
kunnen zich op detacheringsbasis (= in loondienst) laten aanbieden door een
bureau - Deze aanvraag is NIET geschikt voor de inzet van zzp'ers. Leverancier
verklaart hierbij dat de aangeboden professional: • is opgenomen in de
loonadministratie van Leverancier of een derde partij; • in loondienst is
bij een Leverancier die de juiste certificering heeft voor het uitlenen van
personeel; • is verzekerd voor werknemersverzekeringen; • geen
directeur-grootaandeelhouder (DGA) van de B.V. is waar het contract mee
afgesloten wordt of van hiermee participerende ondernemingen; • netto-loon
uitbetaald krijgt, waarover de wettelijk voorgeschreven loonheffingen,
loonbelasting en premies voor volks- en werknemersverzekeringen zijn
ingehouden en afgedragen aan de Belastingdienst door de Leverancier of
derde partij
- Kandidaat heeft ervaring in de energiesector
- Via welke broker dient de opdracht te lopen in het geval van gunning?
- Graag marktconform aanbieden. Tarieven dienen all in te zijn. Losse
declaraties zijn niet toegestaan - De kandidaat beschikt over onderstaande competenties. Deze kunnen worden
getoetst in een gesprek met de opdrachtgever. – Goed kunnen plannen –
Verantwoordelijkheidsgevoel – Flexibele instelling – Goede communicatieve
vaardigheden – Resultaatgericht – Proactief – Luistervaardig - Is de kandidaat eerder werkzaam geweest binnen Stedin? Indien kandidaat
eerder werkzaam is geweest binnen Stedin dan dient de reden van vertrek in
het CV te staan. Tevens worden intern referenties ingewonnen. Mocht de
reden van vertrek en de referentie(s) niet overeenkomen, dan wordt de
toelating in het Dynamisch Aankoopsysteem ontnomen

Het proces
Dit verhaal gaat over jou
Iets voor jou?
Laat het ons weten!
Reageer op deze vacature via TenMonks en Pieter neemt contact met je op om de match te verkennen.