Programmamanager Weerbaarheid

Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond

Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond
€6.559 — €7.496 / maand
5 maanden
WO
Laatste dag

Dit ga je doen

Programmamanager Weerbaarheid
De wereld verandert in hoog tempo. Oplopende geopolitieke spanningen, hybride dreigingen en maatschappelijke ontwrichting maken duidelijk dat weerbaarheid geen abstract begrip meer is, maar een concrete opgave. Wil jij op strategisch niveau bouwen aan de weerbaarheid van Rotterdam-Rijnmond en daarmee direct bijdragen aan veiligheid en continuïteit in de regio? Dan is dit jouw opgave.

Jouw werk
Als ervaren programmamanager krijg je bij de VRR een unieke opdracht: het bouwen aan weerbaarheid in een complexe bestuurlijke en maatschappelijke context. Voor de regio Rotterdam-Rijnmond betekent dit: voorbereid zijn op langdurige ontwrichting, zowel de (crisis)organisatie, als de samenleving. De Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond (VRR) werkt daarom aan het Programma Weerbaarheid: een strategisch programma met grote maatschappelijke impact. Het Programma Weerbaarheid loopt tot eind 2027 en wordt daarna structureel overgedragen aan de staande organisatie. Jij bent in deze fase verantwoordelijk voor het neerzetten, verbinden en laten landen van dit programma. Dat vraagt om visie, bestuurlijke sensitiviteit en het vermogen om verschillende werelden bij elkaar te brengen.
Je bent verantwoordelijk voor het gehele programma Weerbaarheid, dat bestaat uit drie nauw met elkaar verweven trajecten: de bedrijfscontinuïteit van de VRR, de planningsstaf (scenarioteam) van de crisisorganisatie en het project Weerbare Samenleving. Jij bewaakt de samenhang tussen deze trajecten, stuurt inhoudelijk de projectleiders aan en zorgt dat voortgang, kwaliteit, resultaten en budget op orde zijn. Je richt het programma verder in en borgt dat risico’s en kansen tijdig worden gesignaleerd en vertaald naar nieuwe initiatieven of verbeteringen.
Als programmamanager ben je het eerste aanspreekpunt voor de VRR-directie en zorg je voor de vertaalslag van strategische wensen naar concrete uitvoering. Je bereidt bestuurlijke besluitvorming en landelijke overleggen zorgvuldig voor, neemt hier waar nodig aan deel en positioneert de VRR stevig in regionale en landelijke netwerken. Je monitort en rapporteert over de voortgang van het programma binnen Rotterdam-Rijnmond, houdt zicht op reguliere organisatieprocessen en verbindt deze waar relevant met de programmalijnen. Vanwege inhoudelijke synergie zorg je bovendien voor structurele afstemming en kennisdeling met Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

Jij:

  • bent een strategisch sterke programmamanager die overzicht houdt in complexiteit en rust brengt in een dynamisch speelveld.
  • weet mensen, belangen en disciplines te verbinden zonder de inhoud uit het oog te verliezen.
  • beweegt je vanzelfsprekend op bestuurlijk niveau en schakelt moeiteloos naar tactische en operationele uitvoering.
  • Kandidaat beschikt over wo werk- en denkniveau (eis). 
  • Kandidaat beschikt over ruime (tenminste 5 jaar) werkervaring als programmamanager in complexe, (semi-)overheidsorganisatie (eis).
  • Kandidaat is beschikbaar voor tenminste twee sollicitatiegesprekken in januari (eis).
  • Kandidaat is tenminste 32 uur per week beschikbaar (eis).
  • Kandidaat wordt aangeboden met cv waarin eerdere programma’s toegelicht worden (in ieder geval rol, scope, resultaat, aanpak) en een korte motivatie (max. 1 A4).
  • Kandidaat beschikt over een voor dit programma relevant netwerk bij gemeentelijke instanties, overheden en/of collega Veiligheidsregio’s (pré).
     

Verder:

  • Je beschikt over wo werk- en denkniveau en aantoonbare ervaring met programmamanagement.
  • Je hebt ervaring met complexe opgaven binnen een overheids- of bestuurlijke omgeving, inclusief het functioneel aansturen van projectleiders.
  • Kennis van crisisbeheersing en/of gemeentelijke organisaties is een duidelijke pré.

Het team
Je werkt met een multidisciplinair programmateam dat zich richt op de weerbaarheid van de regio Rotterdam-Rijnmond. Samen met de projectleiders van de drie deeltrajecten werk je intensief samen met collega’s uit de crisisorganisatie, bedrijfsvoering en het bestuurlijk domein. Daarnaast onderhoud je een actief netwerk binnen én buiten de organisatie, inclusief andere veiligheidsregio’s en landelijke partners. Het team kenmerkt zich door inhoudelijke gedrevenheid, korte lijnen en een gedeelde ambitie om weerbaarheid duurzaam te verankeren in de organisatie en de regio.

Sollicitatieproces
Voor deze vacature geldt het volgende:

  • De procedure is als volgt:
    • Er wordt geworven totdat de juiste kandidaat is aangenomen.
    • In de eerste week van januari wordt een eerste selectie gemaakt van de sollicitanten die uitgenodigd worden voor een eerste gesprek.
    • Het eerste gesprek vindt (naar verwachting) vanaf de tweede week van januari plaats.
    • Na een positief eerste gesprek wordt er een tweede gesprek gepland.
    • We streven ernaar om voor 1 februari de procedure af te ronden.
    • Bij voorkeur is de startdatum niet later dan 1 maart.
  • Voor deze vacature wordt gelijktijdig in- en extern geworven. Interne kandidaten hebben bij gelijke geschiktheid voorrang.
  • Om bij de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond te kunnen werken, dien je in het bezit te zijn van een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG). Deze zal aan het einde van het sollicitatieproces worden aangevraagd.
  • Deze vacature staat ook uit bij Circle8. Ben je (leverancier van) een interim professional (zzp/detachering), dan kan je via Circle8 een aanbieding doen op deze aanvraag.
  • Na indiensttreding dien je de ambtseed/belofte af te leggen.
  • Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond staat voor transparante en eerlijke werving en selectieprocedures en volgt de Sollicitatiecode NVP. Deze gedragscode kun je hier vinden.
Let op: Aanvraag is niet geschikt voor ZZP'ers!
Beoordeling is op 12-1

 

Dit ben jij

  • Kandidaat beschikt over wo werk- en denkniveau (eis)
  • Kandidaat beschikt over ruime (tenminste 5 jaar) werkervaring als
    programmamanager in complexe, (semi-)overheidsorganisatie (eis)
  • Kandidaat is beschikbaar voor tenminste twee sollicitatiegesprekken in
    januari (eis)
  • Kandidaat is tenminste 32 uur per week beschikbaar (eis)
  • Je beschikt over wo werk- en denkniveau en aantoonbare ervaring met
    programmamanagement
  • Na indiensttreding dien je de ambtseed/belofte af te leggen
  • Let op: Aanvraag is niet geschikt voor ZZP'ers!
  • Kandidaat beschikt over een voor dit programma relevant netwerk bij
    gemeentelijke instanties, overheden en/of collega Veiligheidsregio’s (pré)
  • Kennis van crisisbeheersing en/of gemeentelijke organisaties is een
    duidelijke pré

Het proces

Dit verhaal gaat over jou

01

De zoektocht – waar begin je?

Elke maand ontvangen we honderden vacatures. Die publiceren we op onze website, maar we blijven niet achteroverleunen. Ons team gaat actief op zoek naar de juiste match. Misschien vind jij ons, of wij jou – hoe dan ook: we maken snel contact.

02

De kennismaking – een goed gesprek, geen kruisverhoor

Jij ziet een interessante opdracht of wij denken dat er een goed bij je past. We bellen om je beter te leren kennen en de opdracht door te nemen. Wat vind jij belangrijk? Wat zijn je ambities? We houden het persoonlijk én to the point. Zo verkennen we samen wat de juiste match voor je is en wat daarmee ook het beste voor de klant is.

03

Afspraken maken – helder en zonder kleine lettertjes

Past de opdracht bij jouw expertise? Top. We bespreken de voorwaarden, je gewenste salaris en hoe de opdracht eruitziet. Omdat het om overheidsvacatures gaat, kunnen de eisen complex zijn en het proces tijdrovend – maar daar helpen wij je soepel doorheen.

04

Introductie – wij regelen de papierwinkel

Je levert een bijgewerkt cv, motivatie en eventuele referenties aan. Wij stellen de introductie samen, volledig afgestemd op de wensen van de opdrachtgever. Alles wat we bespreken komt daarin terug – eerlijk, transparant en geen verrassingen.

05

Even geduld – maar we houden je op de hoogte

Overheidsprocessen kunnen soms traag zijn. Wij geven je vooraf een realistische tijdlijn en houden je tussendoor op de hoogte. Geen radiostilte, maar duidelijke updates.

06

Op gesprek – goed voorbereid op pad

Word je uitgenodigd? Mooi! We plannen samen het gesprek en bereiden het grondig voor. We geven je tips & tricks en duiken in de inhoud van de opdracht. Het doel: jouw kansen maximaliseren.

07

Go of No-Go – samen evalueren

Na het gesprek evalueren we hoe het ging. Wil jij door en ziet de opdrachtgever het ook zitten? Dan koppelen we je aan één van onze uitzendpartners. Zij regelen het uitzendcontract. Is het toch geen match? Dan halen we feedback op en zoeken we verder.

08

Aan de slag – alles geregeld, jij kunt starten

Bij een succesvolle bemiddeling leggen we alle afspraken vast in een overeenkomst. Je uitzendpartner regelt het contract, de administratie en zorgt ervoor dat je netjes en op tijd betaald wordt. Jij hoeft alleen maar te focussen op je werk (en een taart sturen mag altijd 😉).

09

Service – ook ná de start zijn we er voor je

Zolang je aan de opdracht werkt, blijven wij je aanspreekpunt. Ook kan je regelmatig uitnodigingen van ons verwachten voor kleine events en borrels bij ons op kantoor. Heb je vragen over je opdracht, verlenging of indexaties? Eén belletje en we helpen je verder. Is de opdracht afgerond? Dan zoeken we met plezier naar een volgende uitdaging voor je.

Iets voor jou?

Laat het ons weten!

Reageer op deze vacature via TenMonks en ons recruitment team neemt contact met je op om de match te verkennen.

Iets voor jou?

Reageer dan vandaag nog!

Feedback