Projectleider – Sociaal Economische Impact Paragraaf – Cluster W&I
- Uitzenden
- 31-03-2026
- 36 uur
Dit ga je doen
Jouw functie
De projectleider SEIP is verantwoordelijk voor de ontwikkeling, implementatie en uitvoering van de Sociaal Economische Impact Paragraaf bij grote stedelijke projecten.
De SEIP is een Rotterdams instrument dat bijdraagt aan het creëren van werkgelegenheid, economische kansen en maatschappelijke waarde binnen aanbestedingen in het fysieke domein. De projectleider zorgt voor samenhang, bestuurlijke afstemming en succesvolle samenwerking met interne en externe partners.
De projectleider SEIP:
- Coördineert meerdere aanbestedingstrajecten waarin de SEIP wordt toegepast.
- Is het centrale aanspreekpunt binnen het projectteam en richting marktpartijen.
- Bewaakt de voortgang van SEIP-overeenkomsten, van voorbereiding tot uitvoering.
- Zorgt voor bestuurlijke en juridische borging van gemaakte afspraken.
- Bouwt bruggen tussen beleid, uitvoering, de stad en de markt.
Belangrijkste taken
- Leiden en coördineren van SEIP-trajecten bij grote stedelijke projecten.
- Plannen, voorbereiden en voorzitten van overleggen met interne projectgroepen en externe stakeholders.
- Opstellen en bewaken van projectplanningen, mijlpalen en voortgangsrapportages.
- Betrekken van relevante stakeholders en borgen van tijdige besluitvorming.
- Afstemmen met juristen, directies, inkopers, beleidsadviseurs en uitvoerende diensten.
- Signaleren van risico’s, knelpunten en gevoeligheden en het aandragen van oplossingen.
- Adviseren van management en bestuur over strategische keuzes en risico’s.
- Bijdragen aan kennisontwikkeling en borging van de SEIP-werkwijze binnen de organisatie.
Jouw profiel
Jij beweegt moeiteloos binnen een bestuurlijke en politieke omgeving. Je hebt oog voor maatschappelijke belangen en weet deze te verbinden met het speelveld van beleid en uitvoering. Dankzij jouw samenbindend leiderschap breng je partijen met uiteenlopende belangen bij elkaar en creëer je draagvlak voor gezamenlijke doelen. Je beschikt over een scherp analytisch vermogen: complexe processen doorzie je snel en je weet juridische, economische en beleidsmatige aspecten te integreren tot heldere adviezen. Je hebt ervaring met het ontwikkelen en implementeren van nieuwe methodieken of beleidsinstrumenten binnen een overheidsorganisatie. Onderhandelen zit in je DNA, je weet afspraken te realiseren met zowel interne stakeholders als externe marktpartijen die uiteenlopende belangen hebben. De gemeentelijke organisatie kent voor jou weinig geheimen. Je begrijpt hoe besluitvorming werkt en speelt daar tactisch op in. Met jouw proactieve houding signaleer je kansen en risico’s op tijd, en kom je met concrete oplossingen. Tot slot ben je communicatief sterk: je brengt complexe materie helder en overtuigend over, zowel in woord als geschrift.
Dit ben jij
- Je hebt minimaal een afgeronde WO opleiding
- Je hebt werkervaring met social return binnen aanbestedingen Grond-, Weg-,
Waterbouw (GWW) en/of stedelijke projecten - Je hebt minimaal 1 jaar werkervaring als projectleider van complexe
bestuurlijke trajecten waarbij meerdere interne en externe stakeholders
betrokken waren. Dit zal ook worden getoetst tijdens het
verificatiegesprek - Je hebt minimaal 2 jaar werkervaring met aanbestedingen OF maatschappelijke
programma’s in het fysieke domein (zoals bouw- of GWW-sector) - Je hebt minimaal 1 jaar werkervaring met aanbestedingstrajecten binnen het
publieke domein - Je hebt minimaal 1 jaar werkervaring met aanbestedingsrecht en/of
juridische borging van contractafspraken tussen overheid en marktpartijen
- Je hebt werkervaring in een bestuurlijk-politieke omgeving, waarin
afstemming met directies, bestuurders of wethouders onderdeel was van het
werk. Dit zal ook worden getoetst tijdens het verificatiegesprek - Je hebt werkervaring met het opzetten of door ontwikkelen van nieuwe
beleidsinstrumenten of werkwijzen in het sociaal domein - Je hebt werkervaring met het koppelen van social return aan
maatschappelijke organisaties of stedelijke programma’s, bijvoorbeeld op
het gebied van werkgelegenheid, armoedebestrijding of wijkgerichte
aanpakken. Dit zal ook worden getoetst tijdens het verificatiegesprek
Het proces
Dit verhaal gaat over jou
Iets voor jou?
Laat het ons weten!
Reageer op deze vacature via TenMonks en Sebastiaan neemt contact met je op om de match te verkennen.