Adviseur Omgevingsmanagement -ON Wegen

Rijkswaterstaat

Rijkswaterstaat
€4.690 — €6.907 / maand
12 maanden
HBO
Laatste dag

Dit ga je doen

Voor Rijkswaterstaat in Arnhem zijn wij op zoek naar een Senior Adviseur Omgevingsmanagement.

Kantoordagen/Hybride:
Hybride werken is mogelijk. De werkzaamheden worden grotendeels uitgevoerd vanuit Arnhem, maar de opdrachtnemer deelt het werk zelfstandig in. Afstemming op kantoor gebeurt wanneer nodig voor samenwerking binnen het ROK‐VK team.

LET OP: lees onderstaande punten zorgvuldig door voordat een kandidaat wordt aangeboden:
• Deze opdracht is niet geschikt voor ZZP; Optie tot verlenging : Ja, 4 x max. 12 mnd.
• Bij voldoende aanbod zullen wij de rol eerder sluiten dan de aangegeven deadline in de portal. Biedt dus zsm een geschikte kandidaat aan;
• Aanbiedingen van kandidaten worden beoordeeld op eisen en wensen. Voldoet een kandidaat niet aan een eis, dan komt hij/zij niet in aanmerking voor de opdracht. In het CV dienen zowel de eisen als de wensen, inclusief de mate waarin hieraan wordt voldaan, expliciet te worden vermeld;
• Fee only constructie wordt niet geaccepteerd vanuit RWS;
• Bij voortijdige beëindiging geldt dat een opzegtermijn van minimaal 1 maand in acht wordt genomen;
• Vul alle gegevens van de kandidaat correct in. Bij het voorstellen van een kandidaat dient het CV in PDF-formaat te worden aangeleverd, voorzien van voor- en achternaam. Daarnaast dient bij 'woonplaats' de actuele woonplaats van de kandidaat te worden ingevuld. Deze gegevens worden door de klant ontvangen bij de aanbieding;
• AVG: geen foto’s of persoonsgegevens, geen leveranciersgegevens; alleen bedrijfsnaam en logo toegestaan;
• Vermeld het e-mailadres van de kandidaat in de motivatie. Dit is noodzakelijk om de kandidaat bij de klant aan te kunnen bieden; zonder e-mailadres kunnen wij de aanbieding niet verwerken

Rijkswaterstaat is de uitvoeringsorganisatie van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat en werkt dagelijks aan een veilig, leefbaar en bereikbaar Nederland.

Opdrachtinformatie
Cluster ON Wegen
Het ‘cluster ON Wegen’ is verantwoordelijk voor de voorbereiding en realisatie van het onderhoud aan het wegennet van Rijkswaterstaat Oost-Nederland (grofweg Gelderland en Overijssel).

Het ‘project c.q. contractteam Raamovereenkomst Verhardingen & Kunstwerken’ (hierna ROK-VK team) maakt onderdeel uit van ‘het cluster ON Wegen’. Dit team is hoofdzakelijk verantwoordelijk voor variabel onderhoud aan kunstwerken, levensduur verlengend- en grootschalig onderhoud aan verhardingen.

Het betreft o.a. werkzaamheden aan voegconstructies, asfaltverhardingen (aardebaan & kunstwerk), geleideconstructies, etc.
Het ROK-VK team wordt aangestuurd volgens het IPM-model, bestaande uit de disciplines Projectmanagement, Projectbeheersing, Contractmanagement, Technisch management en Omgevingsmanagement.

Omgevingsmanagement is verantwoordelijk voor de interactie met de Omgeving en is de primaire verantwoordelijkheid van de regionale Dienst RWS Oost Nederland. Binnen het ROK-VK team staat de discipline onder leiding van een IPM-rolhouder.

Rolomschrijving – Senior Adviseur Omgevingsmanagement
Jij werkt als senior adviseur omgevingsmanagement aan (losse) projecten welke in gezamenlijkheid door het ROK-VK team, de interne stakeholders (RWS) en de marktpartij worden voorbereid en daarna worden uitgevoerd door de gecontracteerde opdrachtnemers.
Onderdeel van dit contract is ook om een bijdrage te leveren aan het gezamenlijk verkrijgen van een maakbare scope (concrete maatregelen) tezamen met de verantwoordelijke assetmanager, de opdrachtnemer en het projectteam ROK-VK (procesnaam: scopingsproces).
Jouw bijdrage in het verkrijgen van de scope zit m.n. in het toetsen van de verkeerskundige haalbaarheid (o.a. in de netwerkbeschikbaarheid) en het meedenken in oplossingen t.a.v. uitvoerbaarheid.

Voor een deel van de werkzaamheden kan er gebruik gemaakt worden van gecontracteerde diensten vanuit ingenieurs- en/of communicatiebureaus. Ook kan het noodzakelijk zijn specifieke onderdelen nader af te stemmen en/ of te laten toetsen bij andere specialisten, bijvoorbeeld op het vlak van flora en fauna.

Bij het uitvoeren van de benodigde werkzaamheden is er hoofdzakelijk sprake van ‘de begeleiding’ van de desbetreffende opdrachtnemer(s) die de opdracht(en) heeft gekregen voor de verdere voorbereiding van de realisatie, de daadwerkelijke realisatie buiten en het daarna afronden c.q. opleveren.

Opdrachtomschrijving
Als senior adviseur omgeving pas je binnen het taakveld van het operationele omgevingsmanagement, jouw expertise toe, onder andere door het actief zelf aangaan en onderhouden van contacten.
Dit voor de uitvoering van de onderstaande taken/ producten:

Je levert (zelfstandig) inzet voor het (laten) opstellen van (schriftelijke advies-) producten.
-Dit enerzijds in het scopingsproces dat jaarlijks wordt herhaald op het ROK-VK project en anderzijds in het voorbereiden van de vastgestelde scope. -Dit laatste betreft dan hoofdzakelijk het opstellen van contractstukken met raakvlak omgeving en/ of documenten in relatie tot het stakeholderbeheer. -Dit o.a. door het actief ophalen van (externe) klanteisen, het overleggen met wegbeheerders en hulpdiensten en/ of het opstellen van adviezen en/ of contractstukken met een raakvlak flora en fauna. Ten tijde van de realisatie fase zijn de werkzaamheden m.n. bijvoorbeeld het leveren van schriftelijke basisinput voor de publiekscommunicatie, het adviseren over flora en fauna aspecten, de afhandeling van klachten en het toetsen van omgeving gerelateerde documenten opgesteld door één van de opdrachtnemers.
-Je houdt bij de advisering en het opstellen van producten rekening met (ontwikkelingen binnen) andere vakgebieden/ disciplines en extern beïnvloedende factoren.
-Je geeft advies over en draagt daarna in de uitvoering zorg voor de verdere integratie tussen de diverse projectonderdelen.
-Je geeft advies over en draagt daarna in de uitvoering zorg voor de overbrugging van belangen/ tegenstellingen en controle op de desbetreffende aandachtsgebieden.
-Je adviseert en zorgt daarmee voor ondersteuning van de regievoering binnen de OM-discipline. Dit o.a. door voortgangsbewaking op de planning, het schriftelijk inbrengen van risico’s/kansen/ beheersmaatregelen en het maken en vastkeggen van afspraken met de omgeving.

Bij de uitvoering van de senior adviseurstaken m.b.t. omgevingsmanagement ben je in staat om de diverse belangen van de Opdrachtgever, Wegendistricten, Gemeenten, Provincies, Waterschappen, Aanwonenden en Weggebruikers en het ROK-VK projectteam, maar ook die van de desbetreffende Opdrachtnemer(s) te herkennen, te beoordelen en daarmee rekening te houden.

Resultaat opdracht
Rijkswaterstaat streeft naar het beschikbaar stellen van een netwerk dat veilig en betrouwbaar functioneert. Het dagelijkse onderhoud, de verzorging van calamiteiten management & variabele onderhoud (in bermen en op verzorgingsplaatsen) en op diverse kleinere aanleg- en verbeterprojecten is noodzakelijk voor de instandhouding, en zo nodig de verhoging, van de functionaliteit van het netwerk. Maar dit behoort niet bij de ROK-VK.
Het (grootschalig) onderhoud aan asfalt/ wegen en de diverse viaducten/ bruggen, behoort wel tot de ROK-VK.

Leiding en sturing
Ja

Meest essentiële competenties
– je bent vaardig in het analyseren van informatie en in het tot stand brengen en inhoudelijk toelichten van adviezen;
– je bent in staat om gegevens en handelswijzen tegen elkaar af te wegen en zo tot realistische beoordelingen te komen;
– je hebt een proactieve houding, bent flexibel en werkt resultaatgericht;
– je bent enthousiast en hebt een gestructureerde werkwijze, maakt onderscheid tussen hoofd- en bijzaken, bewaakt de voortgang en kunt goed prioriteiten stellen;
– je kunt goed samenwerken en je hebt een gezonde dosis overtuigingskracht;
– je beschikt over communicatieve vaardigheden, bent sociaalvaardig, gemotiveerd en stimulerend en weet dit op anderen over te brengen;
je bent doortastend;
– je geeft sturing aan overige adviseurs omgeving
– je staat open of bent bekend met voor werkwijzen welke gebaseerd zijn op de toepassing van SE (System Engineering) en SCB (Systeemgerichte ContractBeheersing) en
– je kunt je verplaatsen in de wensen en behoeften van anderen, zowel betrokkenen aan de zijde van de opdrachtgever, de aannemers als uiteraard ook de omgeving.

Eisen
Eis 1
De aangeboden kandidaat beschikt minimaal over een afgeronde HBO-opleiding.
Eis 2
De aangeboden kandidaat heeft kennis van en minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring in het vakgebied omgevingsmanagement en met het samenwerken met verschillende stakeholders zoals waterschappen, gemeenten en provincies.
Eis 3
De aangeboden kandidaat heeft vanuit de rol van opdrachtgever kennis van en aantoonbare werkervaring met opdrachtnemers. Dit voor de projectfasen realisatie en/ of beheer en onderhoud.

Wensen
1. De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare kennis van en ervaring met de (andere) disciplines ‘techniek, contract en projectbeheersing’.
2. De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare kennis van en ervaring met (ingenieurs-) bureaus werkzaam voor Rijkswaterstaat (c.q. het begeleiden van een uitbesteding).
3. De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare kennis van en ervaring met processen en/ of vanuit de OG-rol te beoordelen documenten op het gebied van ‘verkeersmanagement’.
4. De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare kennis van het areaal van de rijkswegen in Gelderland en Overijssel.

Dit ben jij

  • De aangeboden kandidaat beschikt minimaal over een afgeronde HBO-opleiding
  • De aangeboden kandidaat heeft kennis van en minimaal 5 jaar aantoonbare
    werkervaring in het vakgebied omgevingsmanagement en met het samenwerken
    met verschillende stakeholders zoals waterschappen, gemeenten en
    provincies
  • De aangeboden kandidaat heeft vanuit de rol van opdrachtgever kennis van en
    aantoonbare werkervaring met opdrachtnemers. Dit voor de projectfasen
    realisatie en/ of beheer en onderhoud
  • Bij voortijdige beëindiging geldt dat een opzegtermijn van minimaal 1 maand
    in acht wordt genomen
  • Bij het voorstellen van een kandidaat dient het CV in PDF-formaat te worden
    aangeleverd, voorzien van voor- en achternaam
  • Daarnaast dient bij 'woonplaats' de actuele woonplaats van de kandidaat te
    worden ingevuld
  • AVG: geen foto’s of persoonsgegevens, geen leveranciersgegevens; alleen
    bedrijfsnaam en logo toegestaan
  • Vermeld het e-mailadres van de kandidaat in de motivatie. Dit is
    noodzakelijk om de kandidaat bij de klant aan te kunnen bieden; zonder
    e-mailadres kunnen wij de aanbieding niet verwerken
  • Fee only constructie wordt niet geaccepteerd vanuit RWS
  • De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare kennis van en ervaring met de
    (andere) disciplines ‘techniek, contract en projectbeheersing’
  • De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare kennis van en ervaring met
    (ingenieurs-) bureaus werkzaam voor Rijkswaterstaat (c.q. het begeleiden
    van een uitbesteding)
  • De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare kennis van en ervaring met
    processen en/ of vanuit de OG-rol te beoordelen documenten op het gebied
    van ‘verkeersmanagement’
  • De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare kennis van het areaal van de
    rijkswegen in Gelderland en Overijssel

Het proces

Dit verhaal gaat over jou

01

De zoektocht – waar begin je?

Elke maand ontvangen we honderden vacatures. Die publiceren we op onze website, maar we blijven niet achteroverleunen. Ons team gaat actief op zoek naar de juiste match. Misschien vind jij ons, of wij jou – hoe dan ook: we maken snel contact.

02

De kennismaking – een goed gesprek, geen kruisverhoor

Jij ziet een interessante opdracht of wij denken dat er een goed bij je past. We bellen om je beter te leren kennen en de opdracht door te nemen. Wat vind jij belangrijk? Wat zijn je ambities? We houden het persoonlijk én to the point. Zo verkennen we samen wat de juiste match voor je is en wat daarmee ook het beste voor de klant is.

VNG

03

Afspraken maken – helder en zonder kleine lettertjes

Past de opdracht bij jouw expertise? Top. We bespreken de voorwaarden, je gewenste salaris en hoe de opdracht eruitziet. Omdat het om overheidsvacatures gaat, kunnen de eisen complex zijn en het proces tijdrovend – maar daar helpen wij je soepel doorheen.

04

Introductie – wij regelen de papierwinkel

Je levert een bijgewerkt cv, motivatie en eventuele referenties aan. Wij stellen de introductie samen, volledig afgestemd op de wensen van de opdrachtgever. Alles wat we bespreken komt daarin terug – eerlijk, transparant en geen verrassingen.

05

Even geduld – maar we houden je op de hoogte

Overheidsprocessen kunnen soms traag zijn. Wij geven je vooraf een realistische tijdlijn en houden je tussendoor op de hoogte. Geen radiostilte, maar duidelijke updates.

06

Op gesprek – goed voorbereid op pad

Word je uitgenodigd? Mooi! We plannen samen het gesprek en bereiden het grondig voor. We geven je tips & tricks en duiken in de inhoud van de opdracht. Het doel: jouw kansen maximaliseren.

07

Go of No-Go – samen evalueren

Na het gesprek evalueren we hoe het ging. Wil jij door en ziet de opdrachtgever het ook zitten? Dan koppelen we je aan één van onze uitzendpartners. Zij regelen het uitzendcontract. Is het toch geen match? Dan halen we feedback op en zoeken we verder.

08

Aan de slag – alles geregeld, jij kunt starten

Bij een succesvolle bemiddeling leggen we alle afspraken vast in een overeenkomst. Je uitzendpartner regelt het contract, de administratie en zorgt ervoor dat je netjes en op tijd betaald wordt. Jij hoeft alleen maar te focussen op je werk (en een taart sturen mag altijd 😉).

09

Service – ook ná de start zijn we er voor je

Zolang je aan de opdracht werkt, blijven wij je aanspreekpunt. Ook kan je regelmatig uitnodigingen van ons verwachten voor kleine events en borrels bij ons op kantoor. Heb je vragen over je opdracht, verlenging of indexaties? Eén belletje en we helpen je verder. Is de opdracht afgerond? Dan zoeken we met plezier naar een volgende uitdaging voor je.

Iets voor jou?

Laat het ons weten!

Reageer op deze vacature via TenMonks en ons recruitment team neemt contact met je op om de match te verkennen.

Iets voor jou?

Reageer dan vandaag nog!

Feedback