Ervaren Portfoliomanager

Gemeente Oss

Gemeente Oss
€7.414 — €8.473 / maand €115 / uur
1 maanden
Nog 9 dagen

Dit ga je doen

Gemeente Oss zoekt tijdelijk versterking van het strategisch portfoliomanagement in het R&E domein om het portfoliomanagement van stedelijke ontwikkeling binnen bestaande methodiek, systemen en governance te onderhouden en door te ontwikkelen.  Daarnaast adviseer je de afdeling ICT actief rondom het opzetten van een integraal digitaliseringsportfolio. De scope en resultaten van de opdracht zijn: 

  • Een geactualiseerd portfolio in het R&E domein in de bestaande oplossing (Hypergene portfolio) en in overeenstemming met het bestaande proces. Naast inhoudelijke actualisatie ben je de sparringpartner voor betrokkenen als het gaat om prioritering binnen het portfolio, jaag je het portfoliomanagement actief aan én zorg je ervoor dat portfoliomanagement aansluit op de bestuurlijke opgaven van de gemeente Oss. 

  • Adviserende rol binnen het R&E domein aan de directeur, programmamanager(s) en MT rondom portfoliomanagement. Je signaleert uitdagingen en kansen en weet deze te vertalen in concrete en bruikbare adviezen. 

  • Het ontwikkelen van een bruikbaar advies en procesomschrijving voor de (hernieuwde) implementatie van een centraal digitaliserings-portfolioDit advies is gebaseerd op bestaande processen binnen de organisatie rondom digitalisering, is in lijn met de sturingslijnen van de organisatie en maakt het mogelijk om concrete stappen te zetten. Onderdelen als toekomstige procesrollen, vaardigheden en IST-SOLL analyse maken dan ook onderdeel uit van het advies. 

Door te starten met een korte opdracht behoudt de gemeente grip op inzet en voortgang. Verlenging volgt indien de resultaten en samenwerking daartoe aanleiding geven.

Hybride werken is in overleg mogelijk; echter, voor afstemming met alle betrokken stakeholders is fysieke aanwezigheid (minimaal 24 uur per week) op locatie noodzakelijk.

Voor alle gunningscriteria geldt dat de vereiste ervaring aantoonbaar dient aan te sluiten bij de inhoud en context van de opdracht. Alleen inschrijvers die aantoonbaar voldoen aan de eisen en inschrijfcriteria, blijkend uit de aangeleverde documenten, worden beoordeeld; overige inschrijvingen worden uitgesloten. Indien een opdracht aan een ZZP'er wordt gegund, zullen de afspraken worden gemaakt in overeenstemming met de Wet DBA.

Kandidaatomschrijving

Gemeente Oss zoekt een ervaren portfoliomanager met aantoonbare ervaring in het portfoliomanagement rondom stedelijke ontwikkeling. De portfoliomanager bouwt voort op de ingeslagen weg, sluit naadloos aan op bestaande governance en ondersteunt en ontzorgt hierbij onze beleidsmakers en projectbureau in het portfoliomanagement. Waar nodig bestaan de werkzaamheden naast advisering ook uit praktische werkzaamheden, zoals de inrichting van de tooling (Hypergeneen maken en  beheren van PowerBI dashboards. 

Dit ben jij

  • Ervaring in portfoliomanagement (zie omschrijving) –
    portfoliomanager bij een vergelijkbare gemeente als die van opdrachtgever
    (80.000 inwoners of meer )
  • Ervaring met portfoliomanagement van stedelijke ontwikkeling –
    portfoliomanager in het vakgebied van stedelijke ontwikkeling. Kandidaat
    heeft deze rol / functie bij minimaal twee vergelijkbare gemeenten (80.000
    inwoners of meer) uitgevoerd
  • Aantoonbare ervaring met PowerBI Dashboards –
    blijkt aantoonbare ervaring in het gebruik en ontwikkelen van PowerBI
    Dashboards
  • CV en voertaal Nederlands – Binnen de organisatie is de voertaal
    uitsluitend Nederlands. De kandidaat spreekt vloeiend Nederlands en het CV
    is opgesteld in het Nederlands, conform de eisen van de DAS-procedure
  • Kandidaat is beschikbaar per gepubliceerde startdatum of zoveel eerder als
    mogelijk voor minimaal 24 uur per week en is daarnaast beschikbaar voor een
    interview op gepubliceerde datum
  • Ervaring Hypergene Portfolio Tooling – Kandidaat beschikt over ervaring met
    Hypergene portfolio tooling. Deze ervaring blijkt expliciet uit cv en/of
    offerte
  • Ervaring in het opzetten van een integraal digitaliseringsportfolio –
    Kandidaat heeft in een eerdere opdracht / rol / functie portfoliomanagement
    rondom digitalisering opgezet in een gemeentelijke organisatie. Deze
    ervaring blijkt expliciet uit cv en/of offerte: periode, opdracht,
    resultaten
  • Ervaring in het overnemen van bestaande methodiek, tooling en governance
    van portfoliomanagement – De kandidaat beschikt over aantoonbare ervaring
    met het overnemen en uitvoeren van portfoliomanagementtaken binnen een
    gemeentelijke organisatie. Deze ervaring blijkt expliciet uit cv en/of
    offerte: periode, opdracht, resultaten
  • Bij deze opdracht worden na de eerste selectieronde met een aantal partijen
    interviews afgenomen. Deze wegen mee in de uiteindelijke beoordeling. Deze
    interviews worden beoordeeld volgens de hieronder aangegeven criteria.
    Competenties en beoordeling Onderstaande competenties worden afzonderlijk
    beoordeeld op basis van de ingediende motivatie en het gesprek, volgens een
    3‐puntsschaal (1 = onvoldoende, 2 = voldoende, 3 = goed).. Zelfstartend en
    initiërend vermogen De mate waarin de kandidaat zelfstandig werkzaamheden
    oppakt en initiatief neemt zonder voortdurende aansturing.
    Adviesvaardigheden De mate waarin de kandidaat duidelijke, inhoudelijk
    onderbouwde en toepasbare adviezen kan geven. Communicatieve vaardigheden
    De mate waarin de kandidaat helder, doelgericht en passend communiceert
    binnen de organisatie. Uitdragen van portfoliomanagement De mate waarin de
    kandidaat het belang en de toegevoegde waarde van portfoliomanagement
    inzichtelijk kan maken binnen de organisatie, ook wanneer het bewustzijn
    hierover beperkt is

Bram van Dijk

Recruitment Consultant

Bram van Dijk

Het proces

Dit verhaal gaat over jou

01

De zoektocht – waar begin je?

Elke maand ontvangen we honderden vacatures. Die publiceren we op onze website, maar we blijven niet achteroverleunen. Ons team gaat actief op zoek naar de juiste match. Misschien vind jij ons, of wij jou – hoe dan ook: we maken snel contact.

02

De kennismaking – een goed gesprek, geen kruisverhoor

Jij ziet een interessante opdracht of wij denken dat er een goed bij je past. We bellen om je beter te leren kennen en de opdracht door te nemen. Wat vind jij belangrijk? Wat zijn je ambities? We houden het persoonlijk én to the point. Zo verkennen we samen wat de juiste match voor je is en wat daarmee ook het beste voor de klant is.

VNG

03

Afspraken maken – helder en zonder kleine lettertjes

Past de opdracht bij jouw expertise? Top. We bespreken de voorwaarden, je gewenste salaris en hoe de opdracht eruitziet. Omdat het om overheidsvacatures gaat, kunnen de eisen complex zijn en het proces tijdrovend – maar daar helpen wij je soepel doorheen.

04

Introductie – wij regelen de papierwinkel

Je levert een bijgewerkt cv, motivatie en eventuele referenties aan. Wij stellen de introductie samen, volledig afgestemd op de wensen van de opdrachtgever. Alles wat we bespreken komt daarin terug – eerlijk, transparant en geen verrassingen.

05

Even geduld – maar we houden je op de hoogte

Overheidsprocessen kunnen soms traag zijn. Wij geven je vooraf een realistische tijdlijn en houden je tussendoor op de hoogte. Geen radiostilte, maar duidelijke updates.

06

Op gesprek – goed voorbereid op pad

Word je uitgenodigd? Mooi! We plannen samen het gesprek en bereiden het grondig voor. We geven je tips & tricks en duiken in de inhoud van de opdracht. Het doel: jouw kansen maximaliseren.

07

Go of No-Go – samen evalueren

Na het gesprek evalueren we hoe het ging. Wil jij door en ziet de opdrachtgever het ook zitten? Dan koppelen we je aan één van onze uitzendpartners. Zij regelen het uitzendcontract. Is het toch geen match? Dan halen we feedback op en zoeken we verder.

08

Aan de slag – alles geregeld, jij kunt starten

Bij een succesvolle bemiddeling leggen we alle afspraken vast in een overeenkomst. Je uitzendpartner regelt het contract, de administratie en zorgt ervoor dat je netjes en op tijd betaald wordt. Jij hoeft alleen maar te focussen op je werk (en een taart sturen mag altijd 😉).

09

Service – ook ná de start zijn we er voor je

Zolang je aan de opdracht werkt, blijven wij je aanspreekpunt. Ook kan je regelmatig uitnodigingen van ons verwachten voor kleine events en borrels bij ons op kantoor. Heb je vragen over je opdracht, verlenging of indexaties? Eén belletje en we helpen je verder. Is de opdracht afgerond? Dan zoeken we met plezier naar een volgende uitdaging voor je.

Iets voor jou?

Laat het ons weten!

Reageer op deze vacature via TenMonks en Bram neemt contact met je op om de match te verkennen.

Iets voor jou?

Reageer dan vandaag nog!

Feedback