Projectleider Werkbare cyclus Jeugdgezondheidszorg (JGZ)

Gemeente Utrecht

€5.303 — €7.163 / maand €95 / uur
10 maanden
Nog 7 dagen

Dit ga je doen

Korte beschrijving speelveld
Utrecht heeft jou nodig!

De Jeugdgezondheidszorg is een organisatie voor preventieve gezondheidszorg. Wat de JGZ moet doen komt voort uit landelijke richtlijnen, aangevuld met lokaal beleid. In Utrecht is de JGZ als onderdeel van de gemeente. Dat biedt kansen samenwerking in het sociaal domein. Denk aan samenwerking rond de beweging naar de voorkant bij opvoedondersteuning en innovatie voor bijvoorbeeld op maat indiceren voor Voorschoolse educatie. Aan de andere kant is een nadeel dat de gemeentelijke bedrijfsvoering niet is ingericht op een zorgbedrijf.
Publieke gezondheid dus keuzes niet alleen op het individuele aanbod maar ook de overweging hoe totale capaciteit zo goed mogelijk in te zetten voor hele populatie, met aandacht voor ongelijk investeren voor gelijke kansen.
Hoe kunnen we een werkwijze organiseren zodat de werelden van financiën, capaciteitsbegroting en de praktijk beter op elkaar aansluiten, zodat het JGZ-management effectief kan sturen op mensen, middelen en methoden met als doel de JGZ capaciteit effectief mogelijk in te zetten voor de gezondheid van alle 75,000 kinderen in Utrecht?

Opdrachtomschrijving:
In het programma organisatieontwikkeling Volksgezondheid is een drietal thema's terug te vinden:
Doorontwikkeling van de (management)structuur JGZ:
De doorontwikkeling van de structuur JGZ is gekoppeld aan lijn 1 en loopt.
Kwaliteit: Ons voorstel is om dit thema uit lijn 3 te halen en onder te brengen in de het jaarplan van JGZ.

Werkbare cyclus: graag willen we in deze notitie uiteen zetten wat wij denken dat nodig is. De werkbare cyclus stelt ons in staat te sturen op de inzet van de JGZ binnen de financiële kaders, zodat we vanuit onze rol de publieke gezondheid maximaal bevorderen. Deze opdracht richt zich daarmee op het ‘kwantitatieve’ aspect van de sturing onze organisatie.

Wat zijn de vraagstukken?
Op drie punten willen we beter kunnen sturen:
Financiën
Inkomsten – onduidelijk is of de inkomsten vanuit het gemeentefonds en andere bronnen ook landen in de begroting van JGZ
Opbouw begroting – Nieuwkomers/RVP/VE Begrotingsproces JGZ – wie heeft welke rol op welke momenten in de sturing en verantwoording op financiën?
Afstemming in begrotingsproces tussen Business control, JGZ en capaciteitsplanning. waarbij we brug slaan tussen deze 3 werelden.
‘In één oogopslag’ verschillen tussen begroting, capaciteit en realisatie in beeld. Dit maandelijks monitoren met BC, capaciteit en management

Capaciteitsplanning
Hoe vertalen we financiën naar capaciteit per team? (is daarvoor een productenboek of iets anders nodig?). Doel: minder gedetailleerd sturen op uren.
Wat is rol van teamleiders en wat is de rol van managers in sturing
Hoe zorgen we voor een eenvoudiger en up-to-date productenboek of PDC?
Hoe roosteren we centraal en decentraal per team?
Hoe wordt flexibiliteit ingebouwd (bijvoorbeeld de inzet begroten 90% van volledige capaciteit en 10% flexibel).

Realisatie
Kidos – wat zijn de standaard consulttijden? Differentiëren?
Kidos – registratie – aanpassen consulttijden
Gebruik van dashboards: trends in achterstanden en werkvoorraden

Resultaat van de opdracht
De drie punten vragen ieder om een eigen aanpak:
Financiën:
Kern opdracht is meer inzicht vanuit financiën. Dat vraagt meer capaciteit financieel control (nb. nu onderbezetting bij BC).
Een assistent businesscontroller JGZ is nodig om het begrotingsproces vorm te geven en te ondersteunen.

Voorstel:
Plan maken voor het inzichtelijk maken van de financiën.
JGZ manager is trekker
BC is belangrijkste partner

Capaciteitsplanning
Vraagt onderzoek naar varianten waarop financiën naar formatie per team kan worden vertaald –> Hamvraag: welke methode is passend (kan het productenboek worden vervangen door een andere methodiek)?
Expertise op capaciteit sturing
Uitschrijven van het proces: waarbij rollen en taken zijn beschreven. Wens: teamleiders kunnen sturen op de uren (en financien) van hun teams.

Voorstel:
Projectleider aanstellen
JGZ manager is opdrachtgever
BC, capaciteitsplanner en teamleiders zijn belangrijke partners

Realisatie
Vraagt procesoptimalisatie in teams – wat kunnen we standaardiseren/differentiëren? Waar zit ‘verspilling’ (oa no show)? Daarnaast hoe organiseren we operationele sturing – wie heeft welke rol (professional, teamleider, staf)? Link met kwaliteit.
Vraagt expertise op procesoptimalisatie, bij voorkeur werkenderweg (denk aan IPM, continu verbeteren, lean). Opdracht auditafdeling heeft vanwege belangrijke nadelen:
Methode: staat op afstand van de inhoud, het is effectiever om met de professionals en management in de dagelijkse sturing te kijken wat de dilemma’s zijn en hoe je deze oplost
Doel: knelpunten aan het licht brengen. Vraagt tijd van uitvoering, waarbij nog niets wordt opgelost. Dat heeft voor de verandering alleen zin als je het inbed in een verbeterprogramma.

Voorstel:
Plan maken voor procesoptimalisatie
JGZ manager is opdrachtgever
Projectleiding beleggen bij IPM.

Volgorde:
Starten met Financien en Capaciteitsplanning. Daarna pas Realisatie opstarten.
Hulp vanuit programmateam organisatieontwikkeling VG voor het opstellen van de projectplannen en planning.

Jij hebt:
Ervaring als projectleider met complexe projecten in een uitvoeringsorganisatie.
Ervaring met bedrijfsvoering en ICT-systemen in een JGZ-organisatie.
Ervaring met inrichten of organiseren van capaciteitsplanning/workforce management systemen.
Analytisch vermogen, onderzoekend, verbindend, resultaatgericht.
Het vermogen om mensen met je mee te krijgen bij procesverandering.
De kwaliteiten om duidelijk en goed te communiceren met verschillende lagen binnen de organisatie

Als gemeente Utrecht geloven wij dat een diverse organisatie zorgt voor meer innovatie, creativiteit en een betere samenwerking. Om die reden streven wij ernaar om een zo’n inclusief mogelijke organisatie te zijn. Ben je benieuwd hoe wij dat doen? Lees dat op deze pagina.

Dit ben jij

  • Ervaring als projectleider met complexe projecten in een
    uitvoeringsorganisatie. Ervaring met bedrijfsvoering en ICT-systemen in een
    JGZ-organisatie. Ervaring met inrichten of organiseren van
    capaciteitsplanning/workforce management systemen. Analytisch vermogen,
    onderzoekend, verbindend, resultaatgericht. Het vermogen om mensen met je
    mee te krijgen bij procesverandering. De kwaliteiten om duidelijk en goed
    te communiceren met verschillende lagen binnen de organisatie
  • Procesverandering

Het proces

Dit verhaal gaat over jou

01

De zoektocht – waar begin je?

Elke maand ontvangen we honderden vacatures. Die publiceren we op onze website, maar we blijven niet achteroverleunen. Ons team gaat actief op zoek naar de juiste match. Misschien vind jij ons, of wij jou – hoe dan ook: we maken snel contact.

02

De kennismaking – een goed gesprek, geen kruisverhoor

Jij ziet een interessante opdracht of wij denken dat er een goed bij je past. We bellen om je beter te leren kennen en de opdracht door te nemen. Wat vind jij belangrijk? Wat zijn je ambities? We houden het persoonlijk én to the point. Zo verkennen we samen wat de juiste match voor je is en wat daarmee ook het beste voor de klant is.

VNG

03

Afspraken maken – helder en zonder kleine lettertjes

Past de opdracht bij jouw expertise? Top. We bespreken de voorwaarden, je gewenste salaris en hoe de opdracht eruitziet. Omdat het om overheidsvacatures gaat, kunnen de eisen complex zijn en het proces tijdrovend – maar daar helpen wij je soepel doorheen.

04

Introductie – wij regelen de papierwinkel

Je levert een bijgewerkt cv, motivatie en eventuele referenties aan. Wij stellen de introductie samen, volledig afgestemd op de wensen van de opdrachtgever. Alles wat we bespreken komt daarin terug – eerlijk, transparant en geen verrassingen.

05

Even geduld – maar we houden je op de hoogte

Overheidsprocessen kunnen soms traag zijn. Wij geven je vooraf een realistische tijdlijn en houden je tussendoor op de hoogte. Geen radiostilte, maar duidelijke updates.

06

Op gesprek – goed voorbereid op pad

Word je uitgenodigd? Mooi! We plannen samen het gesprek en bereiden het grondig voor. We geven je tips & tricks en duiken in de inhoud van de opdracht. Het doel: jouw kansen maximaliseren.

07

Go of No-Go – samen evalueren

Na het gesprek evalueren we hoe het ging. Wil jij door en ziet de opdrachtgever het ook zitten? Dan koppelen we je aan één van onze uitzendpartners. Zij regelen het uitzendcontract. Is het toch geen match? Dan halen we feedback op en zoeken we verder.

08

Aan de slag – alles geregeld, jij kunt starten

Bij een succesvolle bemiddeling leggen we alle afspraken vast in een overeenkomst. Je uitzendpartner regelt het contract, de administratie en zorgt ervoor dat je netjes en op tijd betaald wordt. Jij hoeft alleen maar te focussen op je werk (en een taart sturen mag altijd 😉).

09

Service – ook ná de start zijn we er voor je

Zolang je aan de opdracht werkt, blijven wij je aanspreekpunt. Ook kan je regelmatig uitnodigingen van ons verwachten voor kleine events en borrels bij ons op kantoor. Heb je vragen over je opdracht, verlenging of indexaties? Eén belletje en we helpen je verder. Is de opdracht afgerond? Dan zoeken we met plezier naar een volgende uitdaging voor je.

Iets voor jou?

Laat het ons weten!

Reageer op deze vacature via TenMonks en ons recruitment team neemt contact met je op om de match te verkennen.

Iets voor jou?

Reageer dan vandaag nog!

Feedback