Projectleider Aanpak kwetsbare Percelen
Gemeente Eemsdelta
- Uitzenden
- 18-05-2026
- 16 uur
Dit ga je doen
Over de gemeente Eemsdelta
Als gemeente Eemsdelta zijn wij een aantrekkelijke gemeente voor inwoners, bedrijven, bezoekers én medewerkers. In onze gemeente vind je de Waddenkust, weidse cultuurlandschappen en karakteristieke dorpen met middeleeuwse kerkjes. Maar ook dynamische havens en innovatieve bedrijvigheid. Het is een gemeente waar we nuchter zijn, naar elkaar omkijken en samen de handen uit de mouwen steken met onze vertrouwde kwaliteiten!
Ook in Eemsdelta zien we dat de samenleving in een hoog tempo verandert. Mede door de digitalisering organiseren inwoners zich gemakkelijker en sneller, maar ook de opgaven die op ons afkomen vragen om een andere manier van werken én we kunnen het niet langer alleen. We willen vooral een gemeente zijn (en blijven) die dichtbij de inwoners, ondernemers en partners staat. We willen weten wat er leeft, wat er nodig is en hoe we ervoor kunnen zorgen dat ons gebied zich ontwikkelt en dat de leefbaarheid groot is. Eemsdelta dichtbij!
Opdrachtomschrijving
Binnen de gemeente Eemsdelta zoeken wij een projectleider voor het doorlopende project Aanpak Kwetsbare percelen. Onder kwetsbare percelen verstaan wij percelen en/of panden met vergaand achterstallig onderhoud, die een negatieve invloed hebben op de leefomgeving.
Het project kent een langlopende en dynamische opgave. Je werkt op basis van een overzicht van panden en percelen die jaarlijks door het college vastgesteld en geprioriteerd zijn. Dit is overzicht is dynamisch: percelen worden afgerond, maar er komen ook nieuwe percelen bij, bijvoorbeeld door externe signalen.
Als projectleider kom jij in beeld zodra een pand of perceel actief wordt opgepakt. Je bent verantwoordelijk voor de uitvoering van de aanpak per pand of perceel en behandelt dit als afzonderlijk traject. Daarbij is geen sprake van een vast stramien of standaardoplossing: iedere locatie vraagt om maatwerk.
De kern van je rol ligt in het persoonlijke contact met eigenaren. Je bent sparringpartner en gesprekspartner en weet eigenaren zelf in beweging te krijgen, met als doel het verbeteren van de woonkwaliteit en de uitstraling van de omgeving. Je vervult daarbij een bemiddelende rol tussen eigenaar, gemeente en eventuele andere betrokken partijen. Mogelijke aanpakken lopen uiteen van het stimuleren van onderhoud of renovatie tot, in uitzonderlijke gevallen, aankoop van een pand, waarna je als projectleider de renovatie, sloop en herontwikkeling organiseert. Je voert de aanpak per perceel zelfstandig uit binnen de door de gemeente vastgestelde kaders en prioritering.
Randvoorwaarden
In het kader van de Wet DBA is het alleen mogelijk om op deze opdracht te reageren indien de uitvoerder in loondienst is bij de inschrijvende partij.
Kandidaatomschrijving
-
je hebt een mbo-diploma niveau 4 in de richting van bouwkunde of soortgelijk
-
het is een pré als je kennis hebt van financierings- en subsidiemogelijkheden
-
je beschikt over en goede communicatievaardigheden en goede beheersing van de Nederlandse taal
-
je staat met beide benen in de Groningse klei, je hebt een nuchtere mentaliteit
-
je bent in staat flexibiliteit te tonen
Dit ben jij
- Mbo-diploma niveau 4 – Aantoonbare mbo-diploma
- Beschikking van een auto en rijbewijs – Projectleider heeft een auto en
rijbewijs in bezit
- Bij deze opdracht wordt om een motivatiebrief gevraagd. Deze weegt mee in
de uiteindelijke beoordeling. Deze motivatiebrief wordt beoordeeld volgens
de hieronder aangegeven criteria. U geeft in uw motivatiebrief aan waarom u
geschikt bent voor deze opdracht. U geeft concreet aan welke ervaring u
heeft als projectleider in een politieke omgeving, uw ervaring met het
adviseren van bestuurders en management en uw ervaring met het werken in
projecten - Kennis en ervaring met het werk in een politiek bestuurlijk omgeving en
ervaring met projectmatig werken – Kennis en ervaring met het werk in een
politiek bestuurlijk omgeving en ervaring met projectmatig werken - De kandidaat dient te beschikken over goede communicatievaardigheden, kan
snel schakelen, kan goed samenwerken, overziet de grote lijnen, is flexibel
en toont initiatief - Bij deze opdracht worden na de eerste selectieronde met een aantal partijen
interviews afgenomen. Deze wegen mee in de uiteindelijke beoordeling. Deze
interviews worden beoordeeld volgens de hieronder aangegeven criteria. De
kandidaten die worden uitgenodigd voor een gesprek worden tijdens dit
gesprek getoetst op de gevraagde kennis, ervaring en competenties zoals
beschreven bij de opdrachtomschrijving/kandidaat omschrijving. Daarnaast
wordt er beoordeeld of de kandidaat past binnen de organisatie en/of er een
klik is met de kandidaat
Team TenMonks
Het proces
Dit verhaal gaat over jou
Reactietermijn gesloten