Compliance officer

Gemeente Amsterdam

Gemeente Amsterdam
€6.273 — €7.170 / maand
5 maanden
HBO
Nog 3 dagen

Dit ga je doen

Opdrachtomschrijving
In de functie van Compliance officer bij WPI ben je een belangrijke schakel tussen WPI en de diverse experts op het compliance-terrein. Je weet wat er speelt binnen WPI op organisatie- en uitvoeringsniveau en je combineert dit met kennis op compliance-gebied.
Bij WPI registreren, beheren en ontsluiten we enorme hoeveelheden data van Amsterdammers die een beroep op ons doen voor hun inkomen, hulp bij het oplossen van schulden of het vinden van werk of een andere manier om mee te doen in de maatschappij. Hierbij verantwoord omgaan met persoonsgegevens en informatieveiligheid is van groot belang.

  • Je ondersteunt de organisatie bij het voldoen aan de wetten en regels rond compliance, dat wil zeggen: privacy, informatiebeveiliging, informatiebeheer en het werken met algoritmes. Je bedient de hele WPI-organisatie van uitvoeringsmedewerker tot directeur. Je bent voor al deze collega’s binnen WPI het eerstelijns-aanspreekpunt bij compliance-onderwerpen. Je bent in staat zelf ook collega’s aan te spreken als de compliance in het geding is.
  • Je stimuleert op een enthousiaste, meedenkende en creatieve manier het privacybewustzijn van alle WPI-collega’s. Je let er daarbij op, dat je boodschap aansluit bij de dagelijkse praktijk van je publiek.
  • Je bent ook het eerste aanspreekpunt voor vragen aan WPI over compliance-onderwerpen. Vragen kunnen bijvoorbeeld komen van de Functionaris Gegevensbescherming of van de privacy officers, informatiebeveiligers en informatiebeheerders. Waar mogelijk beantwoord je zelf hun vragen en anders zorg je dat ze bij de juiste WPI-collega belanden. Je checkt of het contact tussen experts en WPI naar wens verloopt en springt bij waar nodig.

Kort gezegd heb je zowel een coördinerende als een adviserende en een uitvoerende taak en je draagt bij aan de implementatie en uitvoering van het privacy- en informatiebeveiligingsbeleid binnen de directie WPI. Jij adviseert over activiteiten ter bescherming van persoonsgegevens en over informatiebeveiliging en informatiebeheer. Daarnaast heb je een signaalfunctie (linking pin) richting jouw gespecialiseerde collega’s van het Informatiedomein.

Werkzaamheden

  • Als aanspreekpunt binnen WPI verricht je uitvoerende en adviserende werkzaamheden op het gebied van privacybescherming, digitale rechten, informatiebeveiliging en informatiebeheer.  
  • Op een toegankelijke wijze adviseer je collega’s en het eigen management over het verwerkingsregister, verwerkersovereenkomsten, Data Protection Impact Assessments (DPIA’s), beveiliging, privacy, security én archivering by design/default, rechten van betrokkenen, bewaartermijnen en vernietiging, etc. 
  • Je stelt concept-DPIA's op en legt deze voor aan de experts uit het Informatiedomein en een sectorjurist met het verzoek om input te geven, ieder vanuit het eigen vakgebied. 
  • Je beantwoordt vragen van collega’s uit de uitvoering en je helpt hen zo hun taken goed uit te voeren binnen de kaders van de compliance. Dit kan door individuele gesprekken of door deel te nemen aan een overleg. 
  • Je houdt de WPI-privacypagina's op het intranet actueel en voegt nieuwe items toe. 
  • Je volgt de ontwikkelingen binnen WPI en geeft (ongevraagd) advies, als je signaleert dat een project of proces compliance-risico’s in zich draagt. 
  • Je onderhoudt het netwerk van WPI-privacyambassadeurs. 
  • Je rapporteert aan de directie van WPI. 
  • Je ondersteunt bij de melding en opvolging van een datalek.

Dit ben jij

  • De aangeboden kandidaat heeft minimaal 3 jaar relevante
    werkervaring op het gebied van privacybescherming, informatiebeveiliging,
    informatiebeheer of compliance
  • De aangeboden kandidaat heeft minimaal 3 jaar ervaring
    met het coördineren van projecten, zoals bijvoorbeeld het opstellen van
    verwerkersovereenkomsten of het uitvoeren van coördinerende werkzaamheden
  • De aangeboden kandidaat beschikt minimaal over
    een hbo werk- en denkniveau
  • De aangeboden kandidaat is in het bezit van een erkende hbo
    diploma Let op! De kandidaat
    moet het document meenemen naar het interview zodat de opdrachtgever kan
    controleren of deze voldoet. Indien het document niet aanwezig is of niet
    voldoet wordt het gesprek beëindigd en de offerte terzijde gelegd
  • Wens – Beschikbaarheid De aangeboden kandidaat is bereid te reizen binnen
    de stad Amsterdam naar verschillende directies en is minimaal de helft van
    de tijd op locatie
  • De aangeboden kandidaat heeft sterke schriftelijke en
    mondelinge communicatieve vaardigheden en durft kritische vragen te
    stellen
  • De aangeboden kandidaat is op de hoogte van relevante
    vakinhoudelijke, maatschappelijke en politieke ontwikkelingen en
    omgevingsfactoren

Pieter Hofland

Recruitment Consultant

Pieter Hofland

Het proces

Dit verhaal gaat over jou

01

De zoektocht – waar begin je?

Elke maand ontvangen we honderden vacatures. Die publiceren we op onze website, maar we blijven niet achteroverleunen. Ons team gaat actief op zoek naar de juiste match. Misschien vind jij ons, of wij jou – hoe dan ook: we maken snel contact.

02

De kennismaking – een goed gesprek, geen kruisverhoor

Jij ziet een interessante opdracht of wij denken dat er een goed bij je past. We bellen om je beter te leren kennen en de opdracht door te nemen. Wat vind jij belangrijk? Wat zijn je ambities? We houden het persoonlijk én to the point. Zo verkennen we samen wat de juiste match voor je is en wat daarmee ook het beste voor de klant is.

VNG

03

Afspraken maken – helder en zonder kleine lettertjes

Past de opdracht bij jouw expertise? Top. We bespreken de voorwaarden, je gewenste salaris en hoe de opdracht eruitziet. Omdat het om overheidsvacatures gaat, kunnen de eisen complex zijn en het proces tijdrovend – maar daar helpen wij je soepel doorheen.

04

Introductie – wij regelen de papierwinkel

Je levert een bijgewerkt cv, motivatie en eventuele referenties aan. Wij stellen de introductie samen, volledig afgestemd op de wensen van de opdrachtgever. Alles wat we bespreken komt daarin terug – eerlijk, transparant en geen verrassingen.

05

Even geduld – maar we houden je op de hoogte

Overheidsprocessen kunnen soms traag zijn. Wij geven je vooraf een realistische tijdlijn en houden je tussendoor op de hoogte. Geen radiostilte, maar duidelijke updates.

06

Op gesprek – goed voorbereid op pad

Word je uitgenodigd? Mooi! We plannen samen het gesprek en bereiden het grondig voor. We geven je tips & tricks en duiken in de inhoud van de opdracht. Het doel: jouw kansen maximaliseren.

07

Go of No-Go – samen evalueren

Na het gesprek evalueren we hoe het ging. Wil jij door en ziet de opdrachtgever het ook zitten? Dan koppelen we je aan één van onze uitzendpartners. Zij regelen het uitzendcontract. Is het toch geen match? Dan halen we feedback op en zoeken we verder.

08

Aan de slag – alles geregeld, jij kunt starten

Bij een succesvolle bemiddeling leggen we alle afspraken vast in een overeenkomst. Je uitzendpartner regelt het contract, de administratie en zorgt ervoor dat je netjes en op tijd betaald wordt. Jij hoeft alleen maar te focussen op je werk (en een taart sturen mag altijd 😉).

09

Service – ook ná de start zijn we er voor je

Zolang je aan de opdracht werkt, blijven wij je aanspreekpunt. Ook kan je regelmatig uitnodigingen van ons verwachten voor kleine events en borrels bij ons op kantoor. Heb je vragen over je opdracht, verlenging of indexaties? Eén belletje en we helpen je verder. Is de opdracht afgerond? Dan zoeken we met plezier naar een volgende uitdaging voor je.

Iets voor jou?

Laat het ons weten!

Reageer op deze vacature via TenMonks en Pieter neemt contact met je op om de match te verkennen.

Iets voor jou?

Reageer dan vandaag nog!

Feedback