Projectmanager
Rijkswaterstaat
- Uitzenden
- 01-07-2026
- 24 uur
Dit ga je doen
Voor Rijkswaterstaat in Arnhem zijn wij op zoek naar een Projectmanager;
LET OP: Voorafgaand aan het aanbieden van een kandidaat dienen onderstaande voorwaarden volledig te worden nageleefd. Het niet voldoen aan één of meerdere voorwaarden resulteert in onmiddellijke uitsluiting van deelname aan toekomstige aanvragen van Rijkswaterstaat:
• Deze aanvraag is niet geschikt voor ZZP'ers/ondernemers met een eigen B.V.
• Bij voldoende aanbod zullen wij de rol eerder sluiten dan de aangegeven deadline in de portal. Biedt dus zsm een geschikte kandidaat aan;
• Aanbiedingen van kandidaten worden beoordeeld op eisen en wensen. Voldoet een kandidaat niet aan een eis, dan komt hij/zij niet in aanmerking voor de opdracht. In het CV dienen zowel de eisen als de wensen, inclusief de mate waarin hieraan wordt voldaan, expliciet te worden vermeld;
• Fee only constructie wordt niet geaccepteerd vanuit RWS;
• Bij voortijdige beëindiging geldt dat een opzegtermijn van minimaal 1 maand in acht wordt genomen;
• Vul alle gegevens van de kandidaat correct in. Bij het voorstellen van een kandidaat dient het CV in PDF-formaat te worden aangeleverd, voorzien van voor- en achternaam. Daarnaast dient bij 'woonplaats' de actuele woonplaats van de kandidaat te worden ingevuld. Deze gegevens worden door de klant ontvangen bij de aanbieding;
• AVG: geen foto’s of persoonsgegevens, geen leveranciersgegevens; alleen bedrijfsnaam en logo toegestaan;
• Vermeld het e-mailadres van de kandidaat in de motivatie. Dit is noodzakelijk om de kandidaat bij de klant aan te kunnen bieden; zonder e-mailadres kunnen wij de aanbieding niet verwerken
• het is niet toegestaan om boven het max tarief aan te bieden, kandidaten die boven het max tarief aangeboden worden zullen wij moeten afwijzen;
• Leveranciers mogen slechts 2 kandidaat aanbieden. Mochten er door één partij meerdere kandidaten aangeboden worden, dan zullen wij alle kandidaten moeten afwijzen.
• Graag alleen kandidaten voorstellen die de Nederlandse taal beheersen.
Rijkswaterstaat is de uitvoeringsorganisatie van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat en werkt dagelijks aan een veilig, leefbaar en bereikbaar Nederland.
Opdrachtomschrijving:
Als adviseur omgeving pas je binnen het taakveld van het operationele omgevingsmanagement jouw expertise toe, onder andere door het actief zelf aangaan en onderhouden van contacten.
Dit voor de uitvoering van de onderstaande taken/producten:
Je levert (zelfstandig) inzet voor het (laten) opstellen van (schriftelijke advies-)producten. Dit enerzijds voor lopende of nieuwe omgevings- c.q. stakeholder gerelateerde dossiers binnen de beide DBFM-contracten en anderzijds voor diverse losse ROK-VW opdrachten.
In de voorbereidingsfase van losse ROK-VW opdrachten betreft dat hoofdzakelijk het opstellen van contractstukken met raakvlak omgeving en/of documenten in relatie tot het stakeholderbeheer. Dit o.a. door het actief ophalen van (externe) klanteisen, het overleggen met wegbeheerders en hulpdiensten en/of het opstellen van adviezen en/of contractstukken met een raakvlak flora en fauna.
Dit anderzijds ook in de realisatiefase. Bijvoorbeeld het leveren van schriftelijke basisinput voor de publiekscommunicatie, het adviseren over flora en fauna aspecten, de afhandeling van klachten en het (laten) toetsen van omgeving gerelateerde documenten opgesteld door één van de opdrachtnemers.
Je houdt bij de advisering en het opstellen van producten rekening met (ontwikkelingen binnen) andere vakgebieden/disciplines en extern beïnvloedende factoren.
Je geeft advies over en draagt daarna in de uitvoering zorg voor de verdere integratie tussen de diverse projectonderdelen.
Je geeft advies over en draagt daarna in de uitvoering zorg voor de overbrugging van belangen/tegenstellingen en controle op de desbetreffende aandachtsgebieden.
Je adviseert en zorgt daarmee voor ondersteuning van de regievoering binnen de OM-discipline. Dit o.a. door voortgangsbewaking op de planning, het schriftelijk inbrengen van risico’s/kansen/beheersmaatregelen en het maken en vastleggen van afspraken met de omgeving.
Bij de uitvoering van de adviseurstaken m.b.t. omgevingsmanagement ben je in staat om de diverse belangen van de Opdrachtgever, Wegendistricten, Gemeenten, Provincies, Waterschappen, Aanwonenden en Weggebruikers en het eigen contractteam, maar ook die van de desbetreffende opdrachtnemer(s) te herkennen, te beoordelen en daarmee rekening te houden.
________________________________________
Resultaat opdracht
Rijkswaterstaat streeft naar het beschikbaar stellen van een netwerk dat veilig en betrouwbaar functioneert. Jouw focus ligt op alle omgevingsgerelateerde zaken binnen beide DBFM-trajecten.
Het (grootschalig) onderhoud aan asfalt/wegen en de diverse viaducten/bruggen buiten die beide DBFM delen, behoort niet tot jouw focus en ook niet die van de ROK-VW.
Bij de ROK-VW gaat het om variabele onderhoud in bermen en op verzorgingsplaatsen en op diverse kleinere aanleg- en verbeterprojecten. Bijvoorbeeld het veiliger inrichten van bermen.
________________________________________
Leiding en sturing
Ja
________________________________________
Meest essentiële competenties
je bent vaardig in het analyseren van informatie en in het tot stand brengen en inhoudelijk toelichten van adviezen
je bent in staat om gegevens en handelswijzen tegen elkaar af te wegen en zo tot realistische beoordelingen te komen
je hebt een proactieve houding, bent flexibel en werkt resultaatgericht
je bent enthousiast en hebt een gestructureerde werkwijze, maakt onderscheid tussen hoofd- en bijzaken, bewaakt de voortgang en kunt goed prioriteiten stellen
je kunt goed samenwerken en je hebt een gezonde dosis overtuigingskracht
je beschikt over communicatieve vaardigheden, bent sociaalvaardig, gemotiveerd en stimulerend en weet dit op anderen over te brengen
je bent doortastend
je staat open of bent bekend met werkwijzen welke gebaseerd zijn op de toepassing van SE (System Engineering) en SCB (Systeemgerichte ContractBeheersing)
je kunt je verplaatsen in de wensen en behoeften van anderen, zowel betrokkenen aan de zijde van de opdrachtgever, de aannemers als uiteraard ook de omgeving
________________________________________
Eisen & wensen
Aanbiedingen van kandidaten worden beoordeeld op zowel eisen als wensen. Wanneer er niet wordt voldaan aan een eis, komt de kandidaat niet in aanmerking voor de opdracht (knock-out). Daarna wordt er beoordeeld op diverse wensen.
In de aanbieding van de kandidaten moeten eisen en wensen plus de mate waarin hieraan voldaan wordt expliciet benoemd worden.
Eisen
1. De aangeboden kandidaat beschikt minimaal over een afgeronde HBO opleiding
2. De aangeboden kandidaat heeft kennis van en minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring in het vakgebied omgevingsmanagement en met het samenwerken met verschillende stakeholders zoals waterschappen, gemeenten en provincies
3. De aangeboden kandidaat heeft vanuit de rol van opdrachtgever kennis van en aantoonbare werkervaring met opdrachtnemers, dit voor de projectfasen realisatie en/ of beheer en onderhoud
Wensen
1. De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare kennis van en ervaring met de (andere) disciplines techniek, contract en projectbeheersing
2. De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare kennis van en ervaring met (ingenieurs-)bureaus werkzaam voor Rijkswaterstaat (c.q. het begeleiden van een uitbesteding)
3. De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare kennis van en ervaring met processen en/ of vanuit de OG-rol te beoordelen documenten op het gebied van verkeersmanagement, flora en fauna en communicatie
4. De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare kennis van DBFM-contracten
Dit ben jij
- Fee only constructie wordt niet geaccepteerd vanuit RWS
- Bij voortijdige beëindiging geldt dat een opzegtermijn van minimaal 1 maand
in acht wordt genomen - Bij het voorstellen van een kandidaat dient het CV in PDF-formaat te worden
aangeleverd, voorzien van voor- en achternaam - Daarnaast dient bij 'woonplaats' de actuele woonplaats van de kandidaat te
worden ingevuld - Geen foto’s of persoonsgegevens, geen leveranciersgegevens; alleen
bedrijfsnaam en logo toegestaan - Vermeld het e-mailadres van de kandidaat in de motivatie
- Het is niet toegestaan om boven het max tarief aan te bieden, kandidaten
die boven het max tarief aangeboden worden zullen wij moeten afwijzen - Leveranciers mogen slechts 2 kandidaat aanbieden
- Graag alleen kandidaten voorstellen die de Nederlandse taal beheersen
- De aangeboden kandidaat beschikt minimaal over een afgeronde HBO opleiding
- De aangeboden kandidaat heeft kennis van en minimaal 3 jaar aantoonbare
werkervaring in het vakgebied omgevingsmanagement en met het samenwerken
met verschillende stakeholders zoals waterschappen, gemeenten en
provincies - De aangeboden kandidaat heeft vanuit de rol van opdrachtgever kennis van en
aantoonbare werkervaring met opdrachtnemers, dit voor de projectfasen
realisatie en/ of beheer en onderhoud
- De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare kennis van en ervaring met de
(andere) disciplines techniek, contract en projectbeheersing - De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare kennis van en ervaring met
(ingenieurs-)bureaus werkzaam voor Rijkswaterstaat (c.q. het begeleiden van
een uitbesteding) - De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare kennis van en ervaring met
processen en/ of vanuit de OG-rol te beoordelen documenten op het gebied
van verkeersmanagement, flora en fauna en communicatie - De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare kennis van DBFM-contracten
Team TenMonks
Het proces
Dit verhaal gaat over jou
Iets voor jou?
Laat het ons weten!
Reageer op deze vacature via TenMonks en ons recruitment team neemt contact met je op om de match te verkennen.