Agile Coach

Stedin Groep

€5.959 — €8.334 / maand
6 maanden
Nog 8 dagen

Dit ga je doen

Jouw rol
Wil jij wendbaarheid naar een hoger niveau tillen en écht impact maken op organisatieniveau? Ben jij een coach die niet alleen de praktijk kent, maar ook begrijpt hoe je duurzame transformatie realiseert?

In deze rol werk je niet binnen één specifiek IT-domein of ART, maar juist overkoepelend aan de doorontwikkeling van onze transformatie. Je werkt daarbij nauw samen met een collega Agile Coach en onder leiding van het Hoofd Agile Ontwikkeling.

Je richt je op het versterken van de wendbaarheid van de organisatie als geheel, met een specifieke focus op de alignment tussen Business en IT. Je helpt de organisatie om niet alleen volgens principes te werken, maar om echte wendbaarheid te creëren — met meetbare impact op strategie, portfolio en delivery.

Dit doe je in een omgeving waar niet alles altijd vooraf duidelijk is. Juist in die dynamiek neem jij het voortouw: onduidelijkheid triggert je om richting te creëren, kaders te helpen vormen en beweging te brengen.

Wat ga je doen?
In deze rol werk je op strategisch en tactisch niveau aan het verder ontwikkelen en verankeren van onze transformatie. Je ondersteunt de organisatie bij het stellen en realiseren van transformatieve doelen en helpt richting te geven aan hoe wendbaarheid bijdraagt aan organisatiedoelstellingen.

Je werkt nauw samen met het Hoofd Agile Ontwikkeling en een collega Agile Coach om de transformatie continu te verversen en te verdiepen. Daarbij heb je oog voor zowel structuur als gedrag: je begrijpt hoe verandering werkt in organisaties en weet deze duurzaam te borgen.

Je richt je op het verbeteren van de samenwerking en alignment tussen Business en IT, onder andere door het versterken van portfoliomanagement op strategisch en organisatieniveau. Je helpt inzicht te creëren in prioritering, waarde en afhankelijkheden over portfolio’s heen.

Data speelt een centrale rol in jouw aanpak. Je helpt de organisatie inzicht te krijgen in de voortgang en effectiviteit van de transformatie door te definiëren wat gemeten moet worden en hoe deze inzichten gebruikt kunnen worden om bij te sturen.

Je beweegt je soepel door de organisatie, van MT tot teams, en weet waar je moet interveniëren om voortgang te realiseren. In situaties waarin richting ontbreekt of vraagstukken nog niet scherp zijn, neem jij initiatief om duidelijkheid te creëren, het gesprek te structureren en samen met betrokkenen tot werkbare kaders te komen.

Wat neem je mee & wie ben jij?

  • Je hebt 5 jaar ervaring als Agile Coach in complexe organisaties en hebt aantoonbaar gewerkt aan organisatiebrede transformaties. Je begrijpt hoe je van intentie naar structurele verandering komt en hoe je dit duurzaam borgt.
  • Je beschikt over sterke organisatiesensitiviteit en relationele sensitiviteit. Je voelt goed aan wat er speelt op verschillende niveaus en weet effectief te bewegen tussen belangen, mensen en dynamieken.
  • Je hebt ervaring met strategisch en portfolio management en weet hoe je dit inzet om alignment tussen Business en IT te versterken. Je kunt sturen op waarde, prioriteit en samenhang over portfolio’s heen.
  • Je hebt ervaring met het definiëren van transformatieve doelen en het creëren van stuurinformatie. Je begrijpt hoe data en metrics ingezet worden om voortgang, effect en waarde van de transformatie inzichtelijk te maken en te verbeteren.
  • Je bent sterk in het realiseren van structurele verandering. Je richt je niet op losse interventies, maar op het creëren van duurzame verbeteringen in systemen, werkwijzen en gedrag.
  • Je bent resultaatgericht en comfortabel in omgevingen waar nog niet alles duidelijk is. Onzekerheid en onduidelijkheid zie jij niet als belemmering, maar als startpunt om richting te creëren, structuur aan te brengen en beweging te realiseren.

Context
Je komt te werken in een organisatie die werkt volgens SAFe, met meerdere portfolio’s en Agile Release Trains. De basis staat, maar de volgende stap ligt in het verdiepen, versimpelen en versterken van de werking — met meer nadruk op strategische alignment, sturing op waarde en meetbare resultaten.

Dit ben jij

  • De kandidaat heeft 5 jaar ervaring als Agile Coach in complexe
    organisaties
  • Kandidaat heeft ervaring met strategisch en portfolio management
  • Deze aanvraag is NIET geschikt voor de inzet van zzp'ers. Leverancier
    verklaart hierbij dat de aangeboden professional: • is opgenomen in de
    loonadministratie van Leverancier of een derde partij; • in loondienst is
    bij een Leverancier die de juiste certificering heeft voor het uitlenen van
    personeel; • is verzekerd voor werknemersverzekeringen; • geen
    directeur-grootaandeelhouder (DGA) van de B.V. is waar het contract mee
    afgesloten wordt of van hiermee participerende ondernemingen; • Een DUBV
    constructie wordt niet geaccepteerd; • netto-loon uitbetaald krijgt,
    waarover de wettelijk voorgeschreven loonheffingen, loonbelasting en
    premies voor volks- en werknemersverzekeringen zijn ingehouden en
    afgedragen aan de Belastingdienst door de Leverancier of derde partij
  • Graag marktconform aanbieden. Tarieven dienen all in te zijn. Losse
    declaraties zijn niet toegestaan

Pieter Hofland

Recruitment Consultant

Pieter Hofland

Het proces

Dit verhaal gaat over jou

01

De zoektocht – waar begin je?

Elke maand ontvangen we honderden vacatures. Die publiceren we op onze website, maar we blijven niet achteroverleunen. Ons team gaat actief op zoek naar de juiste match. Misschien vind jij ons, of wij jou – hoe dan ook: we maken snel contact.

02

De kennismaking – een goed gesprek, geen kruisverhoor

Jij ziet een interessante opdracht of wij denken dat er een goed bij je past. We bellen om je beter te leren kennen en de opdracht door te nemen. Wat vind jij belangrijk? Wat zijn je ambities? We houden het persoonlijk én to the point. Zo verkennen we samen wat de juiste match voor je is en wat daarmee ook het beste voor de klant is.

VNG

03

Afspraken maken – helder en zonder kleine lettertjes

Past de opdracht bij jouw expertise? Top. We bespreken de voorwaarden, je gewenste salaris en hoe de opdracht eruitziet. Omdat het om overheidsvacatures gaat, kunnen de eisen complex zijn en het proces tijdrovend – maar daar helpen wij je soepel doorheen.

04

Introductie – wij regelen de papierwinkel

Je levert een bijgewerkt cv, motivatie en eventuele referenties aan. Wij stellen de introductie samen, volledig afgestemd op de wensen van de opdrachtgever. Alles wat we bespreken komt daarin terug – eerlijk, transparant en geen verrassingen.

05

Even geduld – maar we houden je op de hoogte

Overheidsprocessen kunnen soms traag zijn. Wij geven je vooraf een realistische tijdlijn en houden je tussendoor op de hoogte. Geen radiostilte, maar duidelijke updates.

06

Op gesprek – goed voorbereid op pad

Word je uitgenodigd? Mooi! We plannen samen het gesprek en bereiden het grondig voor. We geven je tips & tricks en duiken in de inhoud van de opdracht. Het doel: jouw kansen maximaliseren.

07

Go of No-Go – samen evalueren

Na het gesprek evalueren we hoe het ging. Wil jij door en ziet de opdrachtgever het ook zitten? Dan koppelen we je aan één van onze uitzendpartners. Zij regelen het uitzendcontract. Is het toch geen match? Dan halen we feedback op en zoeken we verder.

08

Aan de slag – alles geregeld, jij kunt starten

Bij een succesvolle bemiddeling leggen we alle afspraken vast in een overeenkomst. Je uitzendpartner regelt het contract, de administratie en zorgt ervoor dat je netjes en op tijd betaald wordt. Jij hoeft alleen maar te focussen op je werk (en een taart sturen mag altijd 😉).

09

Service – ook ná de start zijn we er voor je

Zolang je aan de opdracht werkt, blijven wij je aanspreekpunt. Ook kan je regelmatig uitnodigingen van ons verwachten voor kleine events en borrels bij ons op kantoor. Heb je vragen over je opdracht, verlenging of indexaties? Eén belletje en we helpen je verder. Is de opdracht afgerond? Dan zoeken we met plezier naar een volgende uitdaging voor je.

Iets voor jou?

Laat het ons weten!

Reageer op deze vacature via TenMonks en Pieter neemt contact met je op om de match te verkennen.

Iets voor jou?

Reageer dan vandaag nog!

Feedback