Adviseur -Adviseur techniek
Rijkswaterstaat
- Uitzenden
- 14-07-2026
- 24 uur
Dit ga je doen
Voor Rijkswaterstaat in Middelburg zijn wij op zoek naar een Adviseur Techniek.
LET OP: Voorafgaand aan het aanbieden van een kandidaat dienen onderstaande voorwaarden volledig te worden nageleefd. Het niet voldoen aan één of meerdere voorwaarden resulteert in onmiddellijke uitsluiting van deelname aan toekomstige aanvragen van Rijkswaterstaat:
• Deze aanvraag is niet geschikt voor ZZP'ers/ondernemers met een eigen B.V.
• Bij voldoende aanbod zullen wij de rol eerder sluiten dan de aangegeven deadline in de portal. Biedt dus zsm een geschikte kandidaat aan;
• Aanbiedingen van kandidaten worden beoordeeld op eisen en wensen. Voldoet een kandidaat niet aan een eis, dan komt hij/zij niet in aanmerking voor de opdracht. In het CV dienen zowel de eisen als de wensen, inclusief de mate waarin hieraan wordt voldaan, expliciet te worden vermeld;
• Fee only constructie wordt niet geaccepteerd vanuit RWS;
• Bij voortijdige beëindiging geldt dat een opzegtermijn van minimaal 1 maand in acht wordt genomen;
• Vul alle gegevens van de kandidaat correct in. Bij het voorstellen van een kandidaat dient het CV in PDF-formaat te worden aangeleverd, voorzien van voor- en achternaam. Daarnaast dient bij 'woonplaats' de actuele woonplaats van de kandidaat te worden ingevuld. Deze gegevens worden door de klant ontvangen bij de aanbieding;
• AVG: geen foto’s of persoonsgegevens, geen leveranciersgegevens; alleen bedrijfsnaam en logo toegestaan;
• Vermeld het e-mailadres van de kandidaat in de motivatie. Dit is noodzakelijk om de kandidaat bij de klant aan te kunnen bieden; zonder e-mailadres kunnen wij de aanbieding niet verwerken
• het is niet toegestaan om boven het max tarief aan te bieden, kandidaten die boven het max tarief aangeboden worden zullen wij moeten afwijzen;
• Leveranciers mogen slechts 2 kandidaat aanbieden. Mochten er door één partij meerdere kandidaten aangeboden worden, dan zullen wij alle kandidaten moeten afwijzen.
• Graag alleen kandidaten voorstellen die de Nederlandse taal beheersen.
Rijkswaterstaat is de uitvoeringsorganisatie van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat en werkt dagelijks aan een veilig, leefbaar en bereikbaar Nederland.
Als technisch adviseur civiel en werktuigbouwkunde lever je een belangrijke bijdrage aan de inrichting en het onderhoud van de infrastructuur van Nederland (zoals op het gebied van advies, civiele constructies en bij voorkeur ook werktuigbouwkundige onderdelen – zwaartepunt ligt op civiel – of bouwtechnologie).
Je bent verantwoordelijk voor specifieke inhoudelijke expertise, advisering en inbreng met name rondom de uitvoering van technische onderdelen. Je zet die specifieke inhoudelijke expertise in binnen het project en adviseert in verschillende fasen van het proces en/of project op het eigen werkpakket.
Je toetst ontwerpen en vertaalt dit naar de realisatie hiervan waarna je vervolgens optreedt als waarnemer namens de opdrachtgever bij de uitvoering van de betreffende onderdelen. Hierbij richt je je met name op de kwaliteit van de uitvoering.
Eventuele veiligheidsaspecten worden daarbij afgestemd met de veiligheidsadviseurs van opdrachtgever. Je toetst de werkzaamheden aan de opdracht en aan overige gemaakte afspraken.
Je legt resultaten vast in rapportages. Je signaleert risico’s en afwijkingen en denkt mee over passende oplossingen.
Samen met anderen
Je bent aanspreekpunt voor jouw vakgebied en bent gesprekspartner voor de opdrachtnemer binnen jouw vakgebied.
Jouw adviezen zijn vooral gericht aan het Rijkswaterstaat projectteam maar kunnen ook gericht zijn op de opdrachtnemer.
Je zoekt afstemming met de leden van het projectteam over specificaties met betrekking tot ontwerp, effecten of techniek en toetst gespecificeerd en inhoudelijk de uitbestede werkzaamheden van opdrachtnemers.
Hierbij werk je nauw samen met de andere waarnemer(s) op het project waarbij je werkzaamheden en aanpak ook onderling afstemt.
Elke dag beter
Je hebt oog voor innovatie en draagt bij aan de verbetering van kaders, de werkwijze en standaarden van het technisch werkproces binnen het project.
Ook draag je bij aan de verdere professionalisering van jouw vakgebied: je bent alert op nieuwe ontwikkelingen, draagt bij aan ontwikkeling van beleid en deelt actief je kennis met collega’s binnen het projectteam.
Je zet actief jouw netwerk in om kennis te verbreden.
De rol van waarnemer binnen RWS-projecten is nog in ontwikkeling, je draagt eraan bij om deze verder te verbeteren.
Opdrachtspecificatie
Deze opdracht betreft specifiek een technisch adviseur Civiel en Werktuigbouwkunde waarbij de nadruk ligt civiel voor de vervanging en renovatie opgave van het Krammersluizencomplex in de regio Zeeland (PPO Zee en Delta).
De werkzaamheden zullen voornamelijk plaatsvinden vanuit het Krammersluizencomplex te Bruinisse.
Als adviseur techniek zal je gepositioneerd worden in het Technisch Team onder de verantwoordelijkheid van de Technisch Manager.
Werkzaamheden
De werkzaamheden zullen in grote lijnen bestaan uit:
• Hoofdzaak: Optreden als waarnemer civiel en werktuigbouwkunde
• Advisering op het vakgebied van civiel en werktuigbouwkunde
• Technische bijdrage aan contractuitvoering, met name via het waarnemen van de uitvoering
• Het leveren van een bijdrage aan de toetsing van documenten en uitvoeringswerkzaamheden
• Aandragen risico’s betreffende het vakgebied civiel en werktuigbouwkunde
• Afstemming met specialistische diensten en relevante belanghebbenden
• Beoordeling van ontwerpdocumenten, uitvoeringsplannen en werkinstructies
• Het onderzoeken van en beschikbaar stellen van operationele kennis, methoden en technieken
• Het uitbrengen van uitvoerings- en/of toepassingsgerichte adviezen en het realiseren van (onderdelen van) adviesproducten (b.v. nota of memo)
• Uitwerken/begeleiden benoemde/voorgeschreven activiteiten
• Bijdrage aan integrale veiligheid, bijvoorbeeld via deelname aan Safety Walks
• Bewaking wettelijke eisen/normen
• Verificatie en validatie van geleverde gegevens.
Meest essentiële competenties
• Je bent RADIO-V: resultaatgedreven, aanspreekbaar, dienstverlenend, integer, ondernemend en verbindend.
• Oplossingsgericht werken
• Plannen en Organiseren
• Innovatief handelen
• Organisatiesensitiviteit
• Klantgerichtheid
Eisen en wensen:
Aanbiedingen van kandidaten worden beoordeeld op zowel eisen als wensen. Wanneer er niet wordt voldaan aan een eis, komt de kandidaat niet in aanmerking voor de opdracht (knock-out). Daarna wordt er beoordeeld op diverse wensen.
– Eis 1: De aangeboden kandidaat beschikt minimaal over een afgeronde Hbo opleiding in de richting van civiele techniek.
– Eis 2: De aangeboden kandidaat heeft kennis van en minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring in het kennisveld civiele techniek.
– Eis 3: De aangeboden kandidaat heeft kennis van en minimaal 3 jaaraantoonbare werkervaring op het gebied van het begeleiden van civiele
projecten in de uitvoering.
– Eis 4: De aangeboden kandidaat heeft kennis van en minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring op het gebied van natte kunstwerken zoals
bijvoorbeeld een sluis.
– Eis 5: De kandidaat is in het bezit van een VCA-certificaat 'Veiligheid voor Operationeel Leidinggevenden VCU' (VOL-VCA).
Toelichting:
Geldige diploma’s dragen het VCA/VCU-logo, de vermelding ‘Veiligheid voor Operationeel Leidinggevenden VCA’, de naam van het
Examencentrum VCA, kandidaat naam, geboortedatum en VCA diplomanummer.
– Wens 1: Mate waarin de kandidaat een adviseursopleiding heeft afgerond of aantoonbare ervaring heeft op het gebied van advisering.
– Wens 2: Mate waarin de kandidaat beschikt over de genoemde competenties en vaardigheden (toetsbaar op basis van cv, motivatiebrief en/of mogelijk sollicitatiegesprek).
– Wens 3: Mate waarin de kandidaat aantoonbare kennis en ervaring heeft van beweegbare bruggen, sluizen of stuwen.
– Wens 4: Mate waarin de kandidaat ervaring heeft met de realisatie van werktuigbouwkundige onderdelen.
– Wens 5: Mate waarin de kandidaat ervaring heeft met de realisatie van waterbouwkundige onderdelen.
– Wens 6: Mate waarin de kandidaat aantoonbare ervaring heeft met de volgende systemen:
• Relatics/GRIP
• Connect/Sharepoint
Dit ben jij
- Fee only constructie wordt niet geaccepteerd vanuit RWS
- Bij voortijdige beëindiging geldt dat een opzegtermijn van minimaal 1 maand
in acht wordt genomen - Bij 'woonplaats' dient de actuele woonplaats van de kandidaat te worden
ingevuld - Geen foto’s of persoonsgegevens, geen leveranciersgegevens; alleen
bedrijfsnaam en logo toegestaan volgens AVG - Het e-mailadres van de kandidaat dient in de motivatie vermeld te worden;
zonder e-mailadres kan de aanbieding niet verwerkt worden - Het is niet toegestaan om boven het max tarief aan te bieden; kandidaten
die boven het max tarief aangeboden worden zullen worden afgewezen - Leveranciers mogen slechts 2 kandidaten aanbieden; bij meerdere kandidaten
van één partij worden alle kandidaten afgewezen - Alleen kandidaten voorstellen die de Nederlandse taal beheersen
- De aangeboden kandidaat beschikt minimaal over een afgeronde Hbo opleiding
in de richting van civiele techniek - De aangeboden kandidaat heeft kennis van en minimaal 3 jaar aantoonbare
werkervaring in het kennisveld civiele techniek - De aangeboden kandidaat heeft kennis van en minimaal 3 jaar aantoonbare
werkervaring op het gebied van het begeleiden van civiele projecten in de
uitvoering - De aangeboden kandidaat heeft kennis van en minimaal 3 jaar aantoonbare
werkervaring op het gebied van natte kunstwerken zoals bijvoorbeeld een
sluis
- Mate waarin de kandidaat een adviseursopleiding heeft afgerond of
aantoonbare ervaring heeft op het gebied van advisering - Mate waarin de kandidaat beschikt over de genoemde competenties en
vaardigheden (toetsbaar op basis van cv, motivatiebrief en/of mogelijk
sollicitatiegesprek) - Mate waarin de kandidaat aantoonbare kennis en ervaring heeft van
beweegbare bruggen, sluizen of stuwen - Mate waarin de kandidaat ervaring heeft met de realisatie van
werktuigbouwkundige onderdelen - Mate waarin de kandidaat ervaring heeft met de realisatie van
waterbouwkundige onderdelen - Mate waarin de kandidaat aantoonbare ervaring heeft met de volgende
systemen: Relatics/GRIP, Connect/Sharepoint
Team TenMonks
Het proces
Dit verhaal gaat over jou
Iets voor jou?
Laat het ons weten!
Reageer op deze vacature via TenMonks en ons recruitment team neemt contact met je op om de match te verkennen.