BI Specialist GREAT – cluster BCO
- Uitzenden
- 30-07-2026
- 40 uur
Dit ga je doen
Jouw functie
De afdeling Onderzoek en Business Intelligence (OBI) van de gemeente Rotterdam is op zoek naar een BI-specialist met uitstekende communicatievaardigheden en kennis en ervaring van Cognos Analytics (v11) in combinatie met kennis van financiële en inkoopprocessen. Als BI-specialist ga je zelfstandig aan de slag en heb je voldoende ervaring om, aan de hand van je T-shaped profiel, het gewenste resultaat voor de klant te bereiken. Je kan werken conform het T-shape profiel en beschikt over de interpersonele vaardigheden om de wensen van de eindgebruiker om te zetten in een concrete rapportages. Je voert jouw opdracht in teamverband uit aan de hand van de vooraf opgestelde requirements.
Het eindresultaat dat er opgeleverd dient te worden is een set van Cognos packages en Cognos rapporten op het financiën en inkoop domein met de bijbehorende eindgebruikers- en ontwikkelaars documentatie. Je bent in staat een analyses uit te voeren en deze vanuit nieuwe Oracle tabellen uit te werken naar Cognos rapportages. Je kernvaardigheden kunnen gevonden worden in Cognos V11, diepe kennis van financiële en inkoopprocessen gecombineerd met uitstekende vaardigheden op informatie en data-analyse. Overdracht van de afgeronde Cognos packages en packages doe je naar het bestaande team met Frontend specialisten.
Jouw profiel
Jij vindt het leuk om zelfstandig aan de slag te gaan in een organisatie waar je te maken zult hebben met verschillende domeinen, daarbij kan je goed communiceren en beschik je over een goede beheersing van de Nederlandse taal, zowel in woord als geschrift. Ook ben je dienstverlenend ingesteld waarbij je proactief op zoek gaat naar de beste manier om het eindresultaat te behalen binnen de deadline. Hierbij heb je een scherp analytisch en probleemoplossend vermogen. Door jouw affiniteit met het geautomatiseerd ondersteunen van werkprocessen en het testen van producten, heb je inzicht en inlevingsvermogen in raakvlakken tussen het automatiseren van werkprocessen, datakwaliteit en het leveren van informatievoorzieningsproducten. Tot slot ben je resultaatgericht en flexibel in het uitvoeren van werkzaamheden, waarbij je actief aan de slag gaat om het beoogde eindresultaat te behalen.
Dit ben jij
- Je hebt minimaal een Hbo werk- en denkniveau aantoonbaar uit eerdere
werkervaring of diploma - Je hebt minimaal 10 jaar werkervaring met BI-processen in de rol van
BI-specialist - Je hebt minimaal 4 jaar werkervaring met datawarehouses, data marts en
datamodellen opgedaan in de afgelopen 5 jaar - Je hebt minimaal 5 jaar werkervaring met het maken van business analyses
opgedaan in de afgelopen 7 jaar
- Je hebt minimaal 5 jaar werkervaring opgedaan binnen een scrum/agile-team
in de afgelopen 8 jaar - Je hebt minimaal 5 jaar werkervaring met Cognos report studio, data module
en Framework manager opgedaan in de afgelopen 7 jaar - Je hebt minimaal 4 jaar werkervaring met Cognos Analytics V11 opgedaan in
de afgelopen 5 jaar - Je hebt minimaal 3 jaar werkervaring met motio CI opgedaan in de afgelopen
5 jaar - Je hebt minimaal 6 maanden werkervaring met Oracle Fusion
Het proces
Dit verhaal gaat over jou
Iets voor jou?
Laat het ons weten!
Reageer op deze vacature via TenMonks en Sebastiaan neemt contact met je op om de match te verkennen.