Adviseur -Netcongestie

Gemeente Utrecht

€5.958 — €7.837 / maand €108 / uur
6 maanden
HBO - WO
Laatste dag

Dit ga je doen

Voor de gemeente Utrecht is Magnit op zoek naar een Adviseur Netcongestie.

Utrecht heeft jou nodig!
Binnen de afdeling Energie werk je met het programma Netcongestie. Dit is een gemeentebrede samenwerking gericht op het beperken van de impact van netcongestie op de ontwikkeling van de stad. Eind april is besloten (door netbeheerders en ministeries) dat er per 1 juli 2026 rond Utrecht een tijdelijke aansluitstop van kracht gaat. Dat betekent dat er geen netaansluitingen meer gerealiseerd worden in de regio Utrecht. Elk half jaar wordt de druk op het net inzichtelijk gemaakt en op basis daarvan gekeken of de aansluitstop (deels) opgeheven kan worden.

Dit heeft sterk te maken met hoeveel flexibel vermogen er in die periode vrij is gekomen. Het vrijmaken of realiseren van dit flexibel vermogen loopt via verschillende sporen. Een belangrijk spoor hierin is het realiseren van flexibel vermogen bij bedrijven. Hierin werken we samen met netbeheerder Stedin en provincie Utrecht.

In deze opdracht staat de samenwerking met bedrijven centraal om flexibel energiegebruik te stimuleren en zo ruimte op het elektriciteitsnet te creëren. Je werkt nauw samen met collega's uit verschillende teams, netbeheerder Stedin, de provincie Utrecht en andere stakeholders. Je komt te werken binnen een dynamisch speelveld met hoge urgentie en veel externe afhankelijkheden.

Jij treedt op als flexregisseur en vervult een verbindende rol tussen bedrijven, gemeente en netbeheerder Stedin.

De werkzaamheden bestaan uit:
• In kaart brengen van kansrijke bedrijven en bestaande initiatieven, en het creëren van overzicht;
Actief benaderen en informeren van bedrijven over mogelijkheden rondom flexibel energiegebruik (flex), inclusief realistische verwachtingen en businesscases;
• Stimuleren en begeleiden van bedrijven bij het nemen van concrete, direct uitvoerbare maatregelen om piekbelasting te verminderen;
• Signaleren, toetsen en doorgeleiden van kansrijke flex-initiatieven richting Stedin;
• Begeleiden van bedrijven bij het proces richting realisatie en eventuele contractering van flexibiliteit;
• Samenwerken met Stedin bij de verdere uitwerking van flex-oplossingen, inclusief ondersteuning bij realisatie (zoals afstemming rondom vergunningen);
• Afstemmen met interne en externe partners om voortgang te borgen en kansen te versnellen.

Doel is het realiseren van concrete en aantoonbare flexibiliteit bij bedrijven en daarmee het verlichten van de druk op het elektriciteitsnet.

Functie-eisen:
• Afgeronde hbo- of wo-opleiding, bij voorkeur in de richting van energie, techniek, bestuurskunde, bedrijfskunde of duurzaamheid;
• Minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring met energie- of duurzaamheidsvraagstukken, bij voorkeur met netcongestie of flexibiliteit;
• Aantoonbare ervaring met stakeholdermanagement in een complex speelveld (overheid, bedrijven en/of netbeheerder);
• Ervaring met het begeleiden van bedrijven of organisaties bij verduurzamings- of energievraagstukken;
• Kennis van energiesystemen, elektriciteitsnetten en/of netcongestieproblematiek;
• Aantoonbare ervaring met minimaal 2 vergelijkbare projecten waarin bedrijven zijn geactiveerd of begeleid in gedrags- of systeemverandering;
• Ervaring met samenwerken met publieke en private partijen;
• Goede beheersing van de Nederlandse taal in woord en geschrift.

Aanvullende kenmerken:
• Je bent proactief en zelfstandig, en neemt eigenaarschap binnen een complex en dynamisch project;
• Je bent resultaatgericht en weet snel van inzicht naar actie te komen;
• Je bent communicatief sterk en weet complexe materie begrijpelijk over te brengen;
• Je bent verbindend en schakelt gemakkelijk tussen verschillende belangen en partijen;
• Je bent analytisch en kunt snel kansen en knelpunten identificeren;
• Je bent pragmatisch en oplossingsgericht ingesteld.

Benodigde vaardigheden:
• Stakeholdermanagement: je kunt effectief samenwerken met diverse partijen (zoals bedrijven, Stedin en overheden) en hun belangen samenbrengen tot werkbare oplossingen;
• Communicatieve vaardigheden: je maakt complexe energievraagstukken begrijpelijk voor ondernemers en weet hen te overtuigen en activeren;
• Organisatorisch vermogen: je behoudt overzicht in een omgeving met veel initiatieven en betrokkenen;
• Flexibiliteit: je weet om te gaan met veranderende omstandigheden, prioriteiten en werkdruk binnen een dynamisch programma;
• Initiatief en ondernemerschap: je ziet kansen, onderneemt actie en brengt beweging in het veld;
• Resultaatgerichtheid: je stuurt op concrete resultaten, zoals gerealiseerde flexibiliteit en actieve deelname van bedrijven;
• Samenwerkingsgerichtheid: je werkt effectief samen binnen een multidisciplinair team en draagt bij aan gezamenlijke doelen.

Inclusiviteit:
Als gemeente Utrecht geloven wij dat een diverse organisatie zorgt voor meer innovatie, creativiteit en een betere samenwerking. Daarom streven wij naar een inclusieve organisatie waarin ruimte is voor iedereen. Wij nodigen nadrukkelijk kandidaten met diverse achtergronden en perspectieven uit om te reageren.

Ben je benieuwd hoe wij werken aan inclusie en diversiteit? Lees hier meer:https://www.utrecht.nl/organisatie/werken-bij-de-gemeente-utrecht/diversiteit-en-inclusie/

Aanvullende informatie:
Het is niet toegestaan kandidaten voor te stellen als de kandidaat in de afgelopen twee jaar bij de gemeente Utrecht in loondienst is geweest. Als de kandidaat in de afgelopen 6 maanden als externe medewerker voor de gemeente Utrecht heeft gewerkt, dan vragen wij om vooraf duidelijk aan te geven voor welke opdracht en in welke periode dit is geweest.

• Aanbieden van ZZP indirect kan enkel op fee-only basis.
• Gelieve CV aanleveren in PDF-format en in het Nederlands.
• Screening dient afgerond te zijn voordat een kandidaat mag starten.
• Leveranciers van kandidaten behoren op de hoogte te zijn van de geldende wet- en regelgeving op het gebied van arbeidsvoorwaarden en de Gemeenten cao. De aanvraag is ingedeeld in schaal 13 (CAO Gemeenten).
• Graag ontvangen we in de persoonlijke motivatie een onderbouwing waaruit blijkt dat de kandidaat over de gevraagde competenties beschikt.
• Als de kandidaat mag starten bij de klant, dan zal er een pre-employmentscreening plaatsvinden. Wij sturen u op dat moment de daarvoor benodigde documenten toe. Uw kandidaat mag pas starten na afronding van de pre-employmentscreening.
• De kandidaat beschikt over een legitimatiebewijs (een paspoort of identiteitskaart), welke bij intake én op de startdatum van het contract van de kandidaat geldig is en ter controle kan worden overlegd.
• Bij het aanbieden van kandidaat gaan wij ervan uit dat u akkoord bent met de voorwaarden van deze specifieke klant. Bent u niet bekend met deze voorwaarden kunt u die opvragen bij de verantwoordelijke recruiter.
• Bij voldoende aanmeldingen kan de aanvraag eerder gesloten worden.

Dit ben jij

  • Afgeronde hbo- of wo-opleiding, bij voorkeur in de richting van energie,
    techniek, bestuurskunde, bedrijfskunde of duurzaamheid
  • Minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring met energie- of
    duurzaamheidsvraagstukken, bij voorkeur met netcongestie of flexibiliteit
  • Aantoonbare ervaring met stakeholdermanagement in een complex speelveld
    (overheid, bedrijven en/of netbeheerder)
  • Ervaring met het begeleiden van bedrijven of organisaties bij
    verduurzamings- of energievraagstukken
  • Kennis van energiesystemen, elektriciteitsnetten en/of
    netcongestieproblematiek
  • Aantoonbare ervaring met minimaal 2 vergelijkbare projecten waarin
    bedrijven zijn geactiveerd of begeleid in gedrags- of systeemverandering
  • Ervaring met samenwerken met publieke en private partijen
  • Goede beheersing van de Nederlandse taal in woord en geschrift
  • Als de kandidaat in de afgelopen 6 maanden als externe medewerker voor de
    gemeente Utrecht heeft gewerkt, dan vragen wij om vooraf duidelijk aan te
    geven voor welke opdracht en in welke periode dit is geweest
  • Gelieve CV aanleveren in PDF-format en in het Nederlands
  • De kandidaat beschikt over een legitimatiebewijs (een paspoort of
    identiteitskaart), welke bij intake én op de startdatum van het contract
    van de kandidaat geldig is en ter controle kan worden overlegd
  • Afgeronde hbo- of wo-opleiding, bij voorkeur in de richting van energie,
    techniek, bestuurskunde, bedrijfskunde of duurzaamheid
  • Minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring met energie- of
    duurzaamheidsvraagstukken, bij voorkeur met netcongestie of flexibiliteit

Het proces

Dit verhaal gaat over jou

01

De zoektocht – waar begin je?

Elke maand ontvangen we honderden vacatures. Die publiceren we op onze website, maar we blijven niet achteroverleunen. Ons team gaat actief op zoek naar de juiste match. Misschien vind jij ons, of wij jou – hoe dan ook: we maken snel contact.

02

De kennismaking – een goed gesprek, geen kruisverhoor

Jij ziet een interessante opdracht of wij denken dat er een goed bij je past. We bellen om je beter te leren kennen en de opdracht door te nemen. Wat vind jij belangrijk? Wat zijn je ambities? We houden het persoonlijk én to the point. Zo verkennen we samen wat de juiste match voor je is en wat daarmee ook het beste voor de klant is.

VNG

03

Afspraken maken – helder en zonder kleine lettertjes

Past de opdracht bij jouw expertise? Top. We bespreken de voorwaarden, je gewenste salaris en hoe de opdracht eruitziet. Omdat het om overheidsvacatures gaat, kunnen de eisen complex zijn en het proces tijdrovend – maar daar helpen wij je soepel doorheen.

04

Introductie – wij regelen de papierwinkel

Je levert een bijgewerkt cv, motivatie en eventuele referenties aan. Wij stellen de introductie samen, volledig afgestemd op de wensen van de opdrachtgever. Alles wat we bespreken komt daarin terug – eerlijk, transparant en geen verrassingen.

05

Even geduld – maar we houden je op de hoogte

Overheidsprocessen kunnen soms traag zijn. Wij geven je vooraf een realistische tijdlijn en houden je tussendoor op de hoogte. Geen radiostilte, maar duidelijke updates.

06

Op gesprek – goed voorbereid op pad

Word je uitgenodigd? Mooi! We plannen samen het gesprek en bereiden het grondig voor. We geven je tips & tricks en duiken in de inhoud van de opdracht. Het doel: jouw kansen maximaliseren.

07

Go of No-Go – samen evalueren

Na het gesprek evalueren we hoe het ging. Wil jij door en ziet de opdrachtgever het ook zitten? Dan koppelen we je aan één van onze uitzendpartners. Zij regelen het uitzendcontract. Is het toch geen match? Dan halen we feedback op en zoeken we verder.

08

Aan de slag – alles geregeld, jij kunt starten

Bij een succesvolle bemiddeling leggen we alle afspraken vast in een overeenkomst. Je uitzendpartner regelt het contract, de administratie en zorgt ervoor dat je netjes en op tijd betaald wordt. Jij hoeft alleen maar te focussen op je werk (en een taart sturen mag altijd 😉).

09

Service – ook ná de start zijn we er voor je

Zolang je aan de opdracht werkt, blijven wij je aanspreekpunt. Ook kan je regelmatig uitnodigingen van ons verwachten voor kleine events en borrels bij ons op kantoor. Heb je vragen over je opdracht, verlenging of indexaties? Eén belletje en we helpen je verder. Is de opdracht afgerond? Dan zoeken we met plezier naar een volgende uitdaging voor je.

Iets voor jou?

Laat het ons weten!

Reageer op deze vacature via TenMonks en ons recruitment team neemt contact met je op om de match te verkennen.

Iets voor jou?

Reageer dan vandaag nog!

Feedback