Projectleider Duurzaamheid
Gemeente Ede
- Uitzenden
- 17-08-2026
- 36 uur
Dit ga je doen
Opdracht
Als projectleider duurzaamheid (energietransitie) zorg je voor voortgang en continuïteit op een aantal projecten gericht op energiebesparing en de warmtetransitie. Het gaat in ieder geval om het project Waterzijdig Inregelen, gericht op het instellen van cv-installaties bij huishoudens met energiearmoede, de collectieve inkoopactie met subsidie voor hybride warmtepompen en de collectieve inkoopactie met subsidie voor biobased isolatie (natuurlijke materialen). Voor deze projecten werken we samen met externe partijen. Daarnaast ligt er een opgave om een projectplan voor het soortenmanagementplan op te stellen (benodigd voor het isoleren van spouwmuren) en mee te denken op andere onderwerpen. Vanuit het team duurzaamheid werken we uitvoerend aan projecten om onze inwoners te ontzorgen. Je bent een belangrijke schakel in die ontzorgingsaanpak, door ervoor te zorgen dat de middelen ook daadwerkelijk gebruikt kunnen worden door bewoners en bedrijven om te verduurzamen.
Daarnaast ligt er de opgave om mee te denken/werken aan onderwerpen zoals het opstellen van een projectplan voor een Soorten Management Plan (benodigd voor isolatie van spouwmuren) en Circulaire economie (eerste uitvoering). Vanuit het team duurzaamheid werken we uitvoerend aan projecten om onze inwoners te ontzorgen. Je bent een belangrijke schakel in die ontzorgingsaanpak, door ervoor te zorgen dat middelen ook daadwerkelijk gebruikt kunnen worden door bewoners en bedrijven om te verduurzamen.
Werkzaamheden
- Je bent de schakel in het uitvoeren van projecten op het gebied van Energiebesparing.
- Je werkt gestructureerd en projectmatig aan projecten die zorgen voor een afname van de co2-uitstoot of bijdragen aan integrale verduurzamingsmaatregelen.
- Op basis van nut en noodzaak zijn er een divers aantal projecten die opgepakt dienen te worden, maar waar nu onvoldoende personele capaciteit is. Thema’s die aandacht vragen zijn bijvoorbeeld: Duurzame mobiliteit, Netcongestie, Circulariteit en Integraliteit (hoe landt duurzaamheid beter in de organisatie) etc.
- Je bent de schakel in het uitvoeren van projecten op het gebied van Energiebesparing.
- Je werkt gestructureerd en projectmatig aan projecten die zorgen voor een afname van de co2-uitstoot of bijdragen aan integrale verduurzamingsmaatregelen.
- Op basis van nut en noodzaak zijn er een divers aantal projecten die opgepakt dienen te worden, maar waar nu onvoldoende personele capaciteit is. Thema’s die aandacht vragen zijn bijvoorbeeld: Duurzame mobiliteit, Netcongestie, Circulariteit en Integraliteit (hoe landt duurzaamheid beter in de organisatie) etc.
Dit ben jij
- Minimaal een afgeronde relevante HBO-opleiding
- Relevante werkervaring op het terrein van de energietransitie en/of
duurzaamheid, bij voorkeur bij een gemeente of andere overheidsorganisatie - Ervaring met verduurzamingsprojecten die zijn geïnitieerd vanuit een
gemeente, waarbij ervaring met het uitrollen en uitvoeren van een
isolatieprogramma of andersoortige energiebesparingsmaatregel een pré is
- Aantoonbare ervaring met werken bij een gemeente, inclusief een concreet
voorbeeld waaruit blijkt dat de kandidaat gemeentelijke projecten heeft
uitgerold en tot resultaten is gekomen - Mate waarin de kandidaat beschikt over relevante kennis van
energietransitie (Energiebesparing, warmtetransitie, netcongestie,
ZES-zones en circulaire economie) en in staat is van complexe vraagstukken
een projectmatige aanpak te maken - Aantoonbaar vermogen om snel en kwalitatief goede schriftelijke producten
op te leveren (adviezen, brieven, notities, plannen van aanpak) en belangen
van verschillende partijen te vertalen naar gezamenlijke (maatschappelijke)
doelstellingen - Aantoonbare ervaring met omgevingsbewust en tactisch handelen, effectief
schakelen met verschillende stakeholders en opereren binnen een
gemeentelijke context
Team TenMonks
Het proces
Dit verhaal gaat over jou
Iets voor jou?
Laat het ons weten!
Reageer op deze vacature via TenMonks en ons recruitment team neemt contact met je op om de match te verkennen.