Communicatieadviseur
Gemeente De Fryske Marren
- Uitzenden
- 17-08-2026
- 24 uur
Dit ga je doen
We zoeken voor het komende halfjaar versterking voor het cluster communicatie van De Fryske Marren. Het cluster wordt anders gepositioneerd in de organisatie en hierdoor verandert ook deels het takenpakket. Het komende halfjaar willen we gebruiken om de balans tussen capaciteit en werkzaamheden in kaart te krijgen, zodat het team in de periode daarna op een passende manier ingericht is.
De communicatieadviseur houdt zich voornamelijk bezig met externe communicatie en voert diverse taken uit. Veel van de werkzaamheden zullen betrekking hebben op projectcommunicatie. Een precieze verdeling van projecten vindt na de start plaats in overleg met de collega’s. Daarnaast voer je algemene werkzaamheden uit, zoals het opstellen van berichten voor social media, het meedraaien met pers- én piketdiensten, het versturen van persberichten en het opstellen van nieuwsberichten.
Door de specifieke aard van deze opdracht en de voorwaarden vanuit de Wet deregulering beoordeling arbeidsrelaties (DBA) bestaat het risico op een fictieve dienstbetrekking. Om deze reden komen zelfstandigen zonder personeel (ZZP’ers) en BV’s met uitsluitend een directeur-grootaandeelhouder niet in aanmerking om (rechtstreeks) op deze opdracht in te schrijven. Inschrijving door een zelfstandige zonder personeel of een BV met alleen een directeur-grootaandeelhouder zal leiden tot uitsluiting van de opdracht.
Gesprekken worden gepland op 5 augustus.
- Je adviseert als communicatieadviseur over de communicatie van de projecten aan de betrokken medewerker, leidinggevende, directeur en/of portefeuillehouder. We werken binnen cluster communicatie met een heldere strategie en duidelijke kaders, maar daarbinnen krijg je veel ruimte om jouw eigen koers te varen.
Dit ben jij
- Hbo diploma communicatie
- Minimaal vijf jaar werkervaring als communicatiemedewerker bij een gemeente
- Minimaal twee jaar werkervaring als communicatiemedewerker bij een Friese
overheidsinstantie - Ervaring met projectcommunicatie van projecten uit het sociale en
ruimtelijke domein bij een gemeente
- Ervaring met woordvoering en pers bij een gemeente
- Kennis van de gemeente of directe omgeving van De Fryske Marren
- Je adviseert als communicatieadviseur over de communicatie van de projecten aan de betrokken medewerker, leidinggevende, directeur en/of portefeuillehouder. We werken binnen cluster communicatie met een heldere strategie en duidelijke kaders, maar daarbinnen krijg je veel ruimte om jouw eigen koers te varen.
Team TenMonks
Het proces
Dit verhaal gaat over jou
Iets voor jou?
Laat het ons weten!
Reageer op deze vacature via TenMonks en ons recruitment team neemt contact met je op om de match te verkennen.