Financieel Adviseur Frontoffice – cluster BCO

Gemeente Rotterdam

€5.958 — €7.837 / maand
12 maanden
WO
Nog 5 dagen

Dit ga je doen

Jouw functie

In jouw rol ben je het eerste aanspreekpunt voor Financial Reporting richting lijnmanagers in de cluster, Middelen & Control (M&C) en FR Centraal. Je kijkt verder dan alleen cijfers: je signaleert zowel financiële als niet-financiële ontwikkelingen en adviseert hierover. Samen met Control breng je financiële en bedrijfseconomische vraagstukken helder in beeld. Ook draag je bij aan de implementatie van nieuwe of specifieke projecten door actief mee te denken en te adviseren

Loopt een dag anders dan gepland? Geen probleem. Je schakelt moeiteloos tussen inhoud en proces, houdt meerdere ballen in de lucht en blijft rustig als het op het laatste moment iets verandert. Precies daarom pas jij goed bij Rotterdam.

Jouw profiel

Als Financieel Adviseur Frontoffice binnen het decentrale team FR cluster Stadsontwikkeling – Grondzaken heb je een rol in het aansturen en bewaken van het gehele P&C-proces. Je voert de regie over de totstandkoming van P&C-documenten en de financiële voortgangsgesprekken van jouw portefeuille. Je geeft gevraagd en ongevraagd advies aan de collega’s binnen je team. Daarnaast zorg je voor een goede uitvoering van alle overige werkzaamheden binnen de gestelde deadlines.

Je bent verantwoordelijk voor een heldere communicatie binnen je portefeuille en houdt de voortgang scherp in de gaten. Je signaleert tijdig knelpunten op het gebied van planning, volledigheid en kwaliteit en onderneemt direct actie waar nodig. Dit doe je samen met je collega Financieel Adviseur Frontoffice van de portefeuille Erfpacht en Financieel Adviseur Backoffice. Ook zorg je ervoor dat deze knelpunten tijdig worden gedeeld met je Teamleider en denk je actief mee over passende oplossingen.

Je kijkt naar inhoudelijke, procesmatige en organisatorische aspecten. Je stimuleert kennisdeling binnen je eigen team én daarbuiten en fungeert als sparringpartner. Zo help je om de invloed van cluster specifieke vraagstukken inzichtelijk te maken en deze goed te laten aansluiten op het bredere, concernbrede perspectief. Tot slot beschik je over uitstekende mondelinge en schriftelijke vaardigheden in het Nederlands.

Dit ben jij

  • Je beschikt over een afgeronde WO-opleiding in de richting van Control (RC)
    of Accountancy (RA)
  • Je hebt minimaal 5 jaar werkervaring binnen het vakgebied financieel
    adviseren en regie, deze ervaring heb je opgedaan in de afgelopen 10 jaar
  • Je hebt minimaal 5 jaar werkervaring opgedaan binnen een grote gemeente,
    deze ervaring heb je opgedaan in de afgelopen 10 jaar
  • Je hebt minimaal 5 jaar kennis en werkervaring met jaarrekeningtrajecten
    opgedaan door werkzaam te zijn geweest bij een accountancykantoor
  • Je hebt werkervaring met het coördineren van de planning en control cyclus
  • Je hebt kennis van de marktontwikkelingen en wet- en regelgeving op het
    gebied van grondzaken
  • Je hebt werkervaring met het berekenen van de grondzaken van de gemeente,
    oftewel de grondexploitatie
  • Je hebt minimaal 5 jaar kennis van en werkervaring met Besluit begroten en
    verantwoorden (BBV), deze kennis heb je opgedaan in de afgelopen 10 jaar
  • Je hebt kennis van en werkervaring met boekhoudpakketten van de
    gemeentefinanciën
  • Je hebt werkervaring met de systemen Oracle Fusion en Oracle Cloud
    Enterprise Performance Management (EPM)
  • Je hebt werkervaring met data-analyse en dashboards
  • Je hebt kennis van procesoptimalisatie en projectmatig Lean werken

Sebastiaan Melief

Operationeel Manager

Sebastiaan Melief

Het proces

Dit verhaal gaat over jou

01

De zoektocht – waar begin je?

Elke maand ontvangen we honderden vacatures. Die publiceren we op onze website, maar we blijven niet achteroverleunen. Ons team gaat actief op zoek naar de juiste match. Misschien vind jij ons, of wij jou – hoe dan ook: we maken snel contact.

02

De kennismaking – een goed gesprek, geen kruisverhoor

Jij ziet een interessante opdracht of wij denken dat er een goed bij je past. We bellen om je beter te leren kennen en de opdracht door te nemen. Wat vind jij belangrijk? Wat zijn je ambities? We houden het persoonlijk én to the point. Zo verkennen we samen wat de juiste match voor je is en wat daarmee ook het beste voor de klant is.

VNG

03

Afspraken maken – helder en zonder kleine lettertjes

Past de opdracht bij jouw expertise? Top. We bespreken de voorwaarden, je gewenste salaris en hoe de opdracht eruitziet. Omdat het om overheidsvacatures gaat, kunnen de eisen complex zijn en het proces tijdrovend – maar daar helpen wij je soepel doorheen.

04

Introductie – wij regelen de papierwinkel

Je levert een bijgewerkt cv, motivatie en eventuele referenties aan. Wij stellen de introductie samen, volledig afgestemd op de wensen van de opdrachtgever. Alles wat we bespreken komt daarin terug – eerlijk, transparant en geen verrassingen.

05

Even geduld – maar we houden je op de hoogte

Overheidsprocessen kunnen soms traag zijn. Wij geven je vooraf een realistische tijdlijn en houden je tussendoor op de hoogte. Geen radiostilte, maar duidelijke updates.

06

Op gesprek – goed voorbereid op pad

Word je uitgenodigd? Mooi! We plannen samen het gesprek en bereiden het grondig voor. We geven je tips & tricks en duiken in de inhoud van de opdracht. Het doel: jouw kansen maximaliseren.

07

Go of No-Go – samen evalueren

Na het gesprek evalueren we hoe het ging. Wil jij door en ziet de opdrachtgever het ook zitten? Dan koppelen we je aan één van onze uitzendpartners. Zij regelen het uitzendcontract. Is het toch geen match? Dan halen we feedback op en zoeken we verder.

08

Aan de slag – alles geregeld, jij kunt starten

Bij een succesvolle bemiddeling leggen we alle afspraken vast in een overeenkomst. Je uitzendpartner regelt het contract, de administratie en zorgt ervoor dat je netjes en op tijd betaald wordt. Jij hoeft alleen maar te focussen op je werk (en een taart sturen mag altijd 😉).

09

Service – ook ná de start zijn we er voor je

Zolang je aan de opdracht werkt, blijven wij je aanspreekpunt. Ook kan je regelmatig uitnodigingen van ons verwachten voor kleine events en borrels bij ons op kantoor. Heb je vragen over je opdracht, verlenging of indexaties? Eén belletje en we helpen je verder. Is de opdracht afgerond? Dan zoeken we met plezier naar een volgende uitdaging voor je.

Iets voor jou?

Laat het ons weten!

Reageer op deze vacature via TenMonks en Sebastiaan neemt contact met je op om de match te verkennen.

Iets voor jou?

Reageer dan vandaag nog!

Feedback