Senior Business Consultant Change
- Uitzenden
- 01-09-2026
- 40 uur
Dit ga je doen
Business Consultant Change
C09 (min. € 5208,56 – max. € 7267,09) – Stedin 2026.07
VOG en screening zijn onderdeel van het onboardingsproces
ZZP = niet toegestaan
Max tarief: €95 a €100,-
Jouw energie in de plus
Als Business Consultant bij Stedin vertaal je strategie naar de praktijk. Jij zorgt dat complexe veranderingen binnen Zakelijk Complex écht landen.
Waarom werken bij Stedin jou energie oplevert
- Directe impact op de energietransitie in Nederland.
- Veel ruimte voor eigenaarschap, samenwerking en inhoudelijke diepgang.
- Werken in een team waar kennisdelen en verbeteren centraal staan.
Werk om trots op te zijn
De energietransitie behoort tot de grootste strategische uitdagingen in Nederland en om scherpe keuzes en zorgvuldige verandering. Als netbeheerder staat Stedin midden in dit krachtenveld, wat vraagt om wendbaarheid, creativiteit en nieuwe competenties. Het Change- en implementatieteam vertaalt strategie naar uitvoering.
Als Business Consultant werk je aan complexe verandervraagstukken. Je analyseert de huidige situatie, adviseert over aanpak en ontwikkelt oplossingen, samen met changeprofessionals en procesregisseurs, en zorgt voor een succesvolle implementatie binnen Zakelijk Complex.
Een dag als Business Consultant Change:
- Je start de dag met het uitwerken van een implementatieplan samen met de procesregisseur en de business zodat iedereen weet wie welke rol inneemt tijdens de implementatiefase.
- Je presenteert dit plan aan de projectleider en business owner en toetst haalbaarheid, rollen en middelen.
- Na akkoord werk je het plan uit met key‐users: concrete acties, tijdslijnen en gewenste resultaten.
- In de middag evalueer je samen met collega’s een recente IT‐implementatie. Je bespreekt samen de stand van zaken, de resultaten van de afgelopen maand en de aandachtpunten die hieruit naar voren zijn gekomen. Je belt ook nog even je key-user in om even te sparren hoe we deze aandachtpunten het beste kunnen oppakken.
- Je sluit af met een (wandel)overleg met je leidinggevende om je ontwikkeling en stand van zaken te bespreken.
Vol energie vooruit met team Change & Implementatie Zakelijk Complex
Het Change- en Implementatieteam is onderdeel van Zakelijk Complex. Zakelijk Complex ontwerpt, bouwt en onderhoudt transportstations, inclusief stationsautomatisering en verbindingen met het Stedin Telecom Netwerk. In het team werken projectleiders en business analisten samen om de operatie en staf optimaal te ondersteunen en datagedreven te werken. Ons team bestaat uit sportieve, behulpzame en gezellige collega’s. We werken regelmatig samen op kantoor en delen kennis tijdens tweewekelijkse teammeetings.
Met deze kwaliteiten groei jij hier verder
Als Business Consultant Change voel je je thuis in complexe omgevingen en weet beweging te creëren zonder het overzicht te verliezen. Je combineert analytisch vermogen met een praktische aanpak, communiceert helder en weet mensen mee te nemen in verandering. Je denkt vooruit, signaleert risico’s en zorgt dat verbeteringen niet alleen worden bedacht, maar ook echt worden toegepast. Met jouw kennis en ervaring ga jij dit team verder vooruit brengen.
Verder heb je
- Een afgeronde hbo‐opleiding.
- 8-10 jaar relevante ervaring met verander‐ en implementatievraagstukken.
- Affiniteit met – of ervaring binnen – de energiesector of een vergelijkbare complexe omgeving.
Dit ben jij
- Kandidaat heeft minimaal een aantoonbare afgeronde HBO opleiding in
relevante richting - Kandidaat heeft minimaal 8 a 10 jaar aantoonbare werkervaring al consultant
of als adviseur met veranderprojecten binnen complexe organisaties. LET OP:
stage en werkervaringsplekken worden niet meegeteld als jaren werkervaring - Kandidaat heeft aantoonbare ervaring systeemkennis van
- Op basis van de door de Belastingdienst gestelde kaders is vastgesteld dat
deze opdracht niet geschikt is voor inzet van zzp’ers. De leverancier
verklaart dat de aangeboden kandidaat voldoet aan alle onderstaande
voorwaarden: – De kandidaat is opgenomen in de loonadministratie van de
leverancier of een derde partij – De kandidaat is in loondienst bij een
leverancier met de vereiste certificering voor het uitlenen van personeel –
De kandidaat is verzekerd voor werknemersverzekeringen – De kandidaat is
geen directeur-grootaandeelhouder (DGA) van de contracterende B.V. of
gelieerde ondernemingen – Er is geen sprake van een DUBV-constructie – De
kandidaat ontvangt netto loon, waarbij loonheffingen, loonbelasting en
premies correct zijn ingehouden en afgedragen aan de Belastingdienst (Niet
aanbieden!) - De kandidaat moet getoetst zijn op het kunnen veranderen van hogere MT
leden. Dit vergt een grote mate aan overtuigingskracht zonder dwingend te
zijn. Hierbij komt perfecte communicatie om te hoek kijken. Omgaan met
weerstand moet geen belemmering zijn. Er moet in de kandidaat een goed
vleugje "rood" zitten maar dan wel op een destructieve manier.
- Kandidaten met hoogspanningservaring gaan voor op kandidaten die dat niet
hebben
Het proces
Dit verhaal gaat over jou
Iets voor jou?
Laat het ons weten!
Reageer op deze vacature via TenMonks en Pieter neemt contact met je op om de match te verkennen.