Solution architect
- Uitzenden
- 01-10-2026
- 36 uur
Dit ga je doen
Opdrachtbeschrijving
In de rol van Solutionarchitect bepaal je de oplossingsrichting voor de realisatie en ontwikkeling van IT-projecten binnen de keten. Je stemt met de interne organisatie en met collega’s Domein-, IT- en Solutionarchitecten af over ontwerpen, principes en afspraken. Je draagt bij aan de architectuur, roadmaps en productplannen van de afdeling en ziet tijdens de ontwikkeling toe op naleving van de oplossingsrichting in de ontwerpen en verdere realisatie.
Je werkt vanuit een duidelijke visie die je helder kunt beschrijven en presenteren. Je neemt collega’s en interne klanten mee in passende concepten of ontwikkelingen. Als Solutionarchitect zorg je voor kennisdeling en weet je anderen te enthousiasmeren. Je beschikt over vakinhoudelijke kennis en kunde van producten van marktleiders binnen je vakgebied.
Achtergrond opdracht
De FIOD is de opsporingsdienst van de Belastingdienst. Het bestrijden van financiële en fiscale fraude is van groot maatschappelijk belang. Toenemende complexiteit van fraudezaken, digitalisering en technologische ontwikkelingen zorgen voor veranderingen in de aanpak en uitvoering van onderzoeken. IV ontwikkelt producten die rechercheurs helpen bij het doen van hun werk. De FIOD gaat haar IV moderniseren en is op zoek naar een solution architect die gaat helpen bij het verder uitwerken van een platform dat die ambitie ondersteunt.
Dit ben jij
- HBO-werk en denkniveau
- Minimaal 3 jaar werkervaring als architect in een SAFe-omgeving
- Kennis van en ervaring met Architectuur (methoden, modelleertechnieken,
tools en modellen) - Certificeringen/kennis: TOGAF, Cloud, CISSP, Containertechnologie, DevOps &
automation, Integratiekennis, Netwerken, IAM, ITIL, Archimate - Ervaring met ontwerpen van platforms
- Kennis en ervaring met het opstellen van epics en features
- Kennis van tooling/methodes binnen de IV-keten, zoals
requirementsmanagement, BPMN, Archimate en Business Enterprise Studio
- Affiniteit met opsporing
- Binnen een overheidsorganisatie
- Ervaring met ontwerpen van platforms
- Kennis en ervaring met het opstellen van epics en features
- Kennis van methodes en tooling die binnen de IV-keten in gebruik is (o.a.
requirementsmanagement, BPMN, Archimate, Business Enterprise Studio)
Team TenMonks
Het proces
Dit verhaal gaat over jou
Iets voor jou?
Laat het ons weten!
Reageer op deze vacature via TenMonks en ons recruitment team neemt contact met je op om de match te verkennen.