Projectleider afronding implementatie uitbesteding parkeerbeheer

Gemeente Smallingerland

€7.414 — €8.473 / maand
3 maanden
Nog 7 dagen

Dit ga je doen

Per 1 januari 2026 heeft de gemeente Smallingerland parkeertaken uitbesteed aan een externe leverancier. Tegelijkertijd is gestart met de implementatie van de nieuwe werkwijze en de gemaakte afspraken. Inmiddels is gebleken dat deze implementatie nog niet volledig is afgerond. Er staan nog verschillende werkzaamheden en vraagstukken open, waarbij meerdere gemeentelijke teams en vakgebieden betrokken zijn.

De gemeente zoekt daarom een ervaren projectleider die de openstaande werkzaamheden inventariseert en ordent, de betrokken partijen coördineert en stuurt op voortgang en afronding. De projectleider bewaakt de samenhang, maakt duidelijk wie waarvoor verantwoordelijk is en signaleert en escaleert knelpunten als dat nodig is.

Tijdens de verdere implementatie komen ook nieuwe werkzaamheden en vraagstukken naar voren. Sommige daarvan kunnen gevolgen hebben voor de dienstverlening, de taakverdeling of de afspraken in het contract. De projectleider brengt deze gevolgen in beeld, voert hierover de gesprekken met de externe leverancier en bereidt eventuele keuzes of wijzigingen voor. Samen met de gemeentelijke accountmanager is de projectleider in deze periode het centrale aanspreekpunt voor de leverancier.

Wij zoeken iemand met aantoonbare ervaring met de uitbesteding en implementatie van taken op het gebied van parkeerbeheer en met kennis van de organisatie en situatie in Smallingerland. De projectleider die de eerdere implementatiefase heeft begeleid, is voornemens op deze opdracht in te schrijven. Wij vermelden dit vooraf om potentiële inschrijvers hierover transparant te informeren.

  • – Inventariseren en structureren van de openstaande werkzaamheden en nieuwe vraagstukken.- Coördineren van de werkzaamheden van de betrokken gemeentelijke teams en andere partijen.- Bewaken van acties, afspraken, verantwoordelijkheden, deadlines en risico’s.- Sturen op voortgang en tijdige afronding en zo nodig escaleren van knelpunten.- Samen met de accountmanager optreden als centraal aanspreekpunt voor de externe leverancier.- Voeren van gesprekken met de leverancier over de uitvoering en mogelijke gevolgen voor het contract.- Voorbereiden van besluitvorming over eventuele wijzigingen in de uitvoering of contractuele afspraken.- Zorgdragen voor een goede overdracht naar de reguliere beheer- en contractorganisatie.

Dit ben jij

  • De kandidaat beschikt over ruime aantoonbare werkervaring, opgedaan in de
    afgelopen tien jaar, in een coördinerende of projectleidende rol binnen het
    gemeentelijk parkeerbeheer
  • De kandidaat heeft bij meerdere gemeenten aantoonbare ervaring met de
    implementatie van de uitbesteding van parkeertaken aan een externe
    leverancier. De kandidaat vermeldt per gemeente de periode, de eigen rol en
    de aard van de uitbestede taken
  • De kandidaat heeft aantoonbare ervaring met het coördineren van een
    multidisciplinaire gemeentelijke implementatie, waarbij meerdere teams of
    vakgebieden betrokken waren. De kandidaat trad daarbij op als aanspreekpunt
    voor een externe leverancier en behandelde vraagstukken met mogelijke
    gevolgen voor de uitvoering of het contract
  • De mate waarin de kandidaat aantoonbaar bekend is met de organisatorische,
    inhoudelijke en contractuele context van de uitbesteding van parkeertaken
    in de gemeente Smallingerland, waaronder de betrokken partijen, processen
    en gemaakte afspraken
  • De mate waarin de kandidaat ervaring heeft met het opnieuw onder controle
    brengen en afronden van een lopende implementatie waarbij nog niet
    voorziene werkzaamheden, knelpunten en afhankelijkheden naar voren kwamen
  • De mate waarin de kandidaat ervaring heeft met het voeren van gesprekken en
    onderhandelingen met externe leveranciers over nieuwe vraagstukken, de
    verdeling van verantwoordelijkheden en mogelijke aanpassingen van de
    dienstverlening of het contract, bij voorkeur binnen het gemeentelijk
    parkeerbeheer
  • – Inventariseren en structureren van de openstaande werkzaamheden en nieuwe vraagstukken.- Coördineren van de werkzaamheden van de betrokken gemeentelijke teams en andere partijen.- Bewaken van acties, afspraken, verantwoordelijkheden, deadlines en risico’s.- Sturen op voortgang en tijdige afronding en zo nodig escaleren van knelpunten.- Samen met de accountmanager optreden als centraal aanspreekpunt voor de externe leverancier.- Voeren van gesprekken met de leverancier over de uitvoering en mogelijke gevolgen voor het contract.- Voorbereiden van besluitvorming over eventuele wijzigingen in de uitvoering of contractuele afspraken.- Zorgdragen voor een goede overdracht naar de reguliere beheer- en contractorganisatie.

Het proces

Dit verhaal gaat over jou

01

De zoektocht – waar begin je?

Elke maand ontvangen we honderden vacatures. Die publiceren we op onze website, maar we blijven niet achteroverleunen. Ons team gaat actief op zoek naar de juiste match. Misschien vind jij ons, of wij jou – hoe dan ook: we maken snel contact.

02

De kennismaking – een goed gesprek, geen kruisverhoor

Jij ziet een interessante opdracht of wij denken dat er een goed bij je past. We bellen om je beter te leren kennen en de opdracht door te nemen. Wat vind jij belangrijk? Wat zijn je ambities? We houden het persoonlijk én to the point. Zo verkennen we samen wat de juiste match voor je is en wat daarmee ook het beste voor de klant is.

VNG

03

Afspraken maken – helder en zonder kleine lettertjes

Past de opdracht bij jouw expertise? Top. We bespreken de voorwaarden, je gewenste salaris en hoe de opdracht eruitziet. Omdat het om overheidsvacatures gaat, kunnen de eisen complex zijn en het proces tijdrovend – maar daar helpen wij je soepel doorheen.

04

Introductie – wij regelen de papierwinkel

Je levert een bijgewerkt cv, motivatie en eventuele referenties aan. Wij stellen de introductie samen, volledig afgestemd op de wensen van de opdrachtgever. Alles wat we bespreken komt daarin terug – eerlijk, transparant en geen verrassingen.

05

Even geduld – maar we houden je op de hoogte

Overheidsprocessen kunnen soms traag zijn. Wij geven je vooraf een realistische tijdlijn en houden je tussendoor op de hoogte. Geen radiostilte, maar duidelijke updates.

06

Op gesprek – goed voorbereid op pad

Word je uitgenodigd? Mooi! We plannen samen het gesprek en bereiden het grondig voor. We geven je tips & tricks en duiken in de inhoud van de opdracht. Het doel: jouw kansen maximaliseren.

07

Go of No-Go – samen evalueren

Na het gesprek evalueren we hoe het ging. Wil jij door en ziet de opdrachtgever het ook zitten? Dan koppelen we je aan één van onze uitzendpartners. Zij regelen het uitzendcontract. Is het toch geen match? Dan halen we feedback op en zoeken we verder.

08

Aan de slag – alles geregeld, jij kunt starten

Bij een succesvolle bemiddeling leggen we alle afspraken vast in een overeenkomst. Je uitzendpartner regelt het contract, de administratie en zorgt ervoor dat je netjes en op tijd betaald wordt. Jij hoeft alleen maar te focussen op je werk (en een taart sturen mag altijd 😉).

09

Service – ook ná de start zijn we er voor je

Zolang je aan de opdracht werkt, blijven wij je aanspreekpunt. Ook kan je regelmatig uitnodigingen van ons verwachten voor kleine events en borrels bij ons op kantoor. Heb je vragen over je opdracht, verlenging of indexaties? Eén belletje en we helpen je verder. Is de opdracht afgerond? Dan zoeken we met plezier naar een volgende uitdaging voor je.

Iets voor jou?

Laat het ons weten!

Reageer op deze vacature via TenMonks en ons recruitment team neemt contact met je op om de match te verkennen.

Iets voor jou?

Reageer dan vandaag nog!

Feedback