Senior Risk Manager

Kadaster

Kadaster
€5.453 — €7.100 / maand
6 maanden
HBO - WO
Nog 8 dagen

Dit ga je doen

Opdracht
De Senior Risk Manager is verantwoordelijk voor de inrichting en uitvoering van risicomanagement binnen het ERP en CRM-vervangingsprogramma. De functionaris opereert vanuit de eerste lijn en heeft een actieve monitorende taak ten aanzien van de tweedelijns risicobeheerfunctie (legal, compliance, ORM, IRM, data privacy) binnen de organisatie. Hij of zij identificeert, analyseert, beheerst en monitort risico’s. Hij of zij zorgt er voor dat vroegtijdig wordt gesignaleerd en dat mitigerende maatregelen worden geïmplementeerd die resulteren in het beoogd effect. Waar nodig en escaleert hij of zij proactief en treedt op als een gezaghebbende gesprekspartner voor programmamanagement en bestuur.

De Senior Risk Manager werkt nauw samen met de programmamanager, projectleiders, de tweedelijns risicobeheerfunctie en relevante interne stakeholders. De functie vereist een hands-on werkstijl, een sterk vermogen tot samenwerking en de bereidheid om bestuurlijk oncomfortabele risico-inzichten helder en tijdig te benoemen en hier eventueel in te adviseren. Kennis van de specifieke context van de semi-overheid, waaronder publieke verantwoording, politieke sensitiviteit en meervoudige stakeholderrelaties, is vereist.

Belangrijkste technieken, methoden en tools

  • Agile/Prince2/MSP
  • Toetskader projecten, Adviescollege ICT-Toetsing
  • COSO ERM

De belangrijkste taken en verantwoordelijkheden zijn

  • Inrichten en onderhouden van het risicomanagementkader voor het programma, inclusief risicomatrix, mitigatieplannen en een actueel risicoregister.
  • Actief monitoren en signaleren van lacunes in controls en blinde vlekken, en waar nodig escaleren naar programmamanagement.
  • Proactief identificeren van programmarisico's op de terreinen planning, datamigratie, systeemintegratie, leveranciersmanagement en organisatieverandering.
  • Voorzien in periodieke risicorapportages en het bijhouden van de risklog ten behoeve van interne governance en toezichthoudende organen.
  • Vertalen van risico-inzichten naar bestuurlijk relevante informatie en adviseren van de programmamanager en stuurgroep.
  • Bewaken van de consistentie tussen programmarisico's en de bredere organisatorische risicobereidheid.
  • Identificeren en benoemen van risico's die voortvloeien uit afhankelijkheden tussen de CRM-implementatie en aanpalende systemen, processen en organisatieonderdelen.
  • Ondersteunen en adviseren van projectleiders bij de herkenning en beheersing van risico's binnen hun deelprojecten, met behoud van eigenaarschap bij de betrokken functionarissen.
  • Zorgdragen dat risicomanagement daadwerkelijk leidt tot tijdige bijsturing en niet beperkt blijft tot formele registratie.
  • Bijdragen aan de ontwikkeling van een risicocultuur binnen het programma, gekenmerkt door eigenaarschap, transparantie en tijdige signalering.

Dit ben jij

  • De kandidaat beheerst de Nederlandse taal vloeiend, in woord en geschrift
  • Minimaal 7 jaar ervaring in risicomanagement binnen complexe programma's of
    projecten, bij voorkeur opgedaan in de publieke of semi-publieke sector
  • Diepgaande kennis van het three-lines-of-defense model en de verhoudingen
    tussen eerste en tweede lijn in de praktijk
  • Academisch werk- en denkniveau; een relevante risicomanagementcertificering
    (CRISC, RMIA of vergelijkbaar) is noodzakelijk
  • Minimaal 5 jaar ervaring met ICT-gerelateerde verandertrajecten; kennis van
    CRM-implementaties of ERP-programma's strekt tot aanbeveling
  • Minimaal 5 jaar ervaring met ICT-gerelateerde verandertrajecten
  • Kennis van CRM-implementaties of ERP-programma’s en inzicht in de
    uitdagingen die hierbij spelen op risk-vlak

Het proces

Dit verhaal gaat over jou

01

De zoektocht – waar begin je?

Elke maand ontvangen we honderden vacatures. Die publiceren we op onze website, maar we blijven niet achteroverleunen. Ons team gaat actief op zoek naar de juiste match. Misschien vind jij ons, of wij jou – hoe dan ook: we maken snel contact.

02

De kennismaking – een goed gesprek, geen kruisverhoor

Jij ziet een interessante opdracht of wij denken dat er een goed bij je past. We bellen om je beter te leren kennen en de opdracht door te nemen. Wat vind jij belangrijk? Wat zijn je ambities? We houden het persoonlijk én to the point. Zo verkennen we samen wat de juiste match voor je is en wat daarmee ook het beste voor de klant is.

VNG

03

Afspraken maken – helder en zonder kleine lettertjes

Past de opdracht bij jouw expertise? Top. We bespreken de voorwaarden, je gewenste salaris en hoe de opdracht eruitziet. Omdat het om overheidsvacatures gaat, kunnen de eisen complex zijn en het proces tijdrovend – maar daar helpen wij je soepel doorheen.

04

Introductie – wij regelen de papierwinkel

Je levert een bijgewerkt cv, motivatie en eventuele referenties aan. Wij stellen de introductie samen, volledig afgestemd op de wensen van de opdrachtgever. Alles wat we bespreken komt daarin terug – eerlijk, transparant en geen verrassingen.

05

Even geduld – maar we houden je op de hoogte

Overheidsprocessen kunnen soms traag zijn. Wij geven je vooraf een realistische tijdlijn en houden je tussendoor op de hoogte. Geen radiostilte, maar duidelijke updates.

06

Op gesprek – goed voorbereid op pad

Word je uitgenodigd? Mooi! We plannen samen het gesprek en bereiden het grondig voor. We geven je tips & tricks en duiken in de inhoud van de opdracht. Het doel: jouw kansen maximaliseren.

07

Go of No-Go – samen evalueren

Na het gesprek evalueren we hoe het ging. Wil jij door en ziet de opdrachtgever het ook zitten? Dan koppelen we je aan één van onze uitzendpartners. Zij regelen het uitzendcontract. Is het toch geen match? Dan halen we feedback op en zoeken we verder.

08

Aan de slag – alles geregeld, jij kunt starten

Bij een succesvolle bemiddeling leggen we alle afspraken vast in een overeenkomst. Je uitzendpartner regelt het contract, de administratie en zorgt ervoor dat je netjes en op tijd betaald wordt. Jij hoeft alleen maar te focussen op je werk (en een taart sturen mag altijd 😉).

09

Service – ook ná de start zijn we er voor je

Zolang je aan de opdracht werkt, blijven wij je aanspreekpunt. Ook kan je regelmatig uitnodigingen van ons verwachten voor kleine events en borrels bij ons op kantoor. Heb je vragen over je opdracht, verlenging of indexaties? Eén belletje en we helpen je verder. Is de opdracht afgerond? Dan zoeken we met plezier naar een volgende uitdaging voor je.

Iets voor jou?

Laat het ons weten!

Reageer op deze vacature via TenMonks en ons recruitment team neemt contact met je op om de match te verkennen.

Iets voor jou?

Reageer dan vandaag nog!

Feedback