Projectleider procesinrichting
- Uitzenden
- 01-10-2026
- 36 uur
Dit ga je doen
Dit ga je doen
De Nederlandse Spoorwegen (24.000 medewerkers) zoekt een interim Projectleider procesinrichting voor het domein IT Asset Management (ITAM). In maart 2027 loopt het huidige contract voor ons ICT-magazijn en de logistieke handling af. We zoeken een ervaren professional die de Europese aanbesteding voor de opvolger leidt en tegelijkertijd ons inname- en uitgifteproces voor eindgebruikers (laptops, telefoons, toebehoren) fundamenteel professionaliseert. Dit is een complexe enterprise-omgeving met meerdere managementlagen en een vaststaand IT-fundament. Je krijgt geen blanco canvas; veel is al bepaald. Jouw uitdaging is om binnen deze strakke kaders, systemen en governance een gestandaardiseerd, toekomstvast en NIS2-compliant proces neer te zetten, en dit succesvol aan te besteden.
Dit ga je doen:
Je bent verantwoordelijk voor de transitie naar een nieuwe logistieke IT-dienstverlener en het ontwerpen van de bijbehorende end-to-end processen. Omdat het enterprise-landschap vaststaat, ligt de focus op slimme integratie, standaardisatie en draagvlak creëren. Jouw verantwoordelijkheden:
- Leiden van de aanbesteding (deadline maart 2027): Je stuurt het volledige traject rondom de vervanging van het ICT-magazijncontract. Je stelt de eisen op en begeleidt de keuzes over wat we intern houden (bijvoorbeeld in onze ITSM-tooling) en wat we extern bij de logistieke partner beleggen.
- Procesontwerp binnen het bestaande landschap: Je ontwerpt werkstromen voor een (deels) geautomatiseerde in- en uitstroom.
- Het landschap is een gegeven: je verbindt de logistieke keten met onze systemen voor HR (SAP), IAM (OneIdentity), MDM (Microsoft Intune, Samsung Knox) en de CMDB in ServiceNow.
- Navigeren in een matrixorganisatie: Je haalt de eisen op en stemt af met diverse managementlagen binnen inkoop, finance, HR en operatie. Je zorgt voor consensus zonder het overzicht en de deadline te verliezen.
- Implementeren van security en governance (NIS2): In nauwe samenwerking met de interne stakeholders zorg je dat het nieuwe proces audit-ready is en strikt voldoet aan de NIS2-richtlijn (inclusief sluitende chain of custody en data-wiping).
- Realisatie van quick wins: Tijdens de inventarisatie voer je waar mogelijk direct korte termijn verbeteringen door in de huidige operatie, voordat de nieuwe leverancier start.
Hier ga je werken
De Centrale Platform Organisatie (CPO) is onderdeel van NS IT en is gericht op de samenwerking met en enablement van onze IT en business collega's. We leveren diensten met een focus op innovatieve producten zoals werkplek, platformisering, Developer Journey en Operations. Bij NS vinden we diversiteit en inclusie belangrijk, omdat het samenwerken leuker maakt en het resultaat verbetert.
Dit zijn de eisen
We zoeken een ervaren Senior Professional. Iemand met executiekracht, politieke sensitiviteit en een flinke dosis realiteitszin. Je weet dat besluitvorming in een enterprise over meerdere schijven loopt. Waar anderen gefrustreerd raken door kaders en legacy, zie jij de uitdaging om het daarbinnen werkend te krijgen. Dit neem je mee:
- Je hebt aantoonbaar minimaal 5 jaar werkervaring opgedaan als Projectleider of in een vergelijkbare rol;
- Je hebt aantoonbaar ervaring met procesinrichting;
- Minimaal één verifieerbaar referentieproject (inclusief contactpersoon) waarin je een vergelijkbare IT Asset Management-implementatie of IT-logistieke aanbesteding in een complexe enterprise-omgeving succesvol hebt afgerond;
- Aantoonbaar trackrecord in stakeholdermanagement binnen organisaties met meerdere managementlagen;
- Je kunt goed omgaan met tegengestelde belangen;
- Ervaring met de functionele integratie van IT Asset Management-werkstromen en een uitstekend begrip van hoe enterprise-architectuur (HR, IAM, MDM, ITSM, CMDB) samenwerkt in logistieke processen;
- Je bewaakt de scope ijzersterk (uitsluitend werkplekgerelateerde IT-middelen) en laat je niet verleiden tot scope creep;
- Je hebt een uitstekende beheersing (zowel mondeling als schriftelijk) van de Nederlandse taal;
- Voor deze rol ben je bereid incidenteel naar NS-locaties te reizen. (Reiskosten dienen te zijn verwerkt in het all-in uurtarief);
- Expertise in hardware lifecycle management, audit-ready procesontwerp en compliancerichtlijnen (NIS2) is een pre;
- Ervaring met projecten bij NS is een pre.
Op NS kun je rekenen
Werken bij NS betekent dat jij hét verschil kunt maken in de wereld van duurzame mobiliteit. Jij helpt mee om Nederland bereikbaar te houden, voor iedereen. Bij NS krijg je veel vrijheid. We beloven je dat geen dag hetzelfde is. De kernwaarden van NS zijn open en betrouwbaar. Wij gaan voor resultaat en willen vooruit.
Dit ben jij
- Je hebt aantoonbaar minimaal 5 jaar werkervaring opgedaan als Projectleider
of in een vergelijkbare rol - Je hebt aantoonbaar ervaring met procesinrichting
- Minimaal één verifieerbaar referentieproject (inclusief contactpersoon)
waarin je een vergelijkbare IT Asset Management-implementatie of
IT-logistieke aanbesteding in een complexe enterprise-omgeving succesvol
hebt afgerond - Aantoonbaar trackrecord in stakeholdermanagement binnen organisaties met
meerdere managementlagen - Je kunt goed omgaan met tegengestelde belangen
- Ervaring met de functionele integratie van IT Asset Management-werkstromen
en een uitstekend begrip van hoe enterprise-architectuur (HR, IAM, MDM,
ITSM, CMDB) samenwerkt in logistieke processen - Je hebt een uitstekende beheersing (zowel mondeling als schriftelijk) van
de Nederlandse taal - Je hebt de werkwijze en voorwaarden van NS Inhuurdesk middels onderstaande
link gelezen en gaat hiermee akkoord.
https://www.werkenbijns.nl/werkwijze-en-voorwaarden
- Expertise in hardware lifecycle management, audit-ready procesontwerp en
compliancerichtlijnen (NIS2) is een pre - Ervaring met projecten bij NS is een pre
Team TenMonks
Het proces
Dit verhaal gaat over jou
Iets voor jou?
Laat het ons weten!
Reageer op deze vacature via TenMonks en ons recruitment team neemt contact met je op om de match te verkennen.