Adviseur Informatiebeveiliging & Privacy (IB&P)
Dienst ICT Uitvoering (DICTU)
- Uitzenden
- 14-09-2026
- 24 uur
Dit ga je doen
Let op!!! Het aanleveren van een toelichting op de eisen en de wensen is verplicht. Zonder deze toelichting kunnen wij het CV helaas niet in behandeling nemen.
Beschrijving project/programma:
ICTU ondersteunt VWS en haar partners bij zorgorganisaties met een kickstart op het gebied van informatiebeveiliging en privacy (IB&P) in de Langdurige Zorg.
Omschrijving einde project/programma:
Het programma is meerjarig en eindigt naar verwachting eind 2027. De opdracht is om zoveel mogelijk organisaties in de langdurige zorg te helpen om aantoonbaar te voldoen aan de geldende normen zoals NEN 7510.
Welke rol heeft de professional binnen het project/programma:
De professional treedt op als Adviseur IB&P met kennis van risicomanagement en ervaring met workshops begeleiden in de zorg.
We zijn op zoek naar een ervaren adviseur Informatiebeveiliging en Privacy met kennis van risicomanagement en ervaring met workshops begeleiden in de zorg. Je vindt het leuk om op pad te gaan en workshops geven ben je gewend.
Je werkt binnen het team en in afstemming met de doelgroepen aan praktische instrumenten die zorgorganisaties zelf in kunnen zetten en die jij en je collega-adviseurs mee kunnen nemen in de ondersteuning van zorgorganisaties. Daarbij ondersteun je zorgorganisaties zowel op afstand als op locatie overal in het land. Het geven van workshops en ondersteuning aan zorgorganisaties is het grootste deel van je werkzaamheden.
Welke deelresultaten zal de professional dienen te behalen gedurende de opdracht:
Opzetten en uitvoeren van risicoanalyses (workshops).
Advisering en begeleiding bij de implementatie van maatregelen m.b.v. NEN 7510.
Welke eindresultaten zal de professional aan het einde van de opdracht dienen op te leveren.
Het eindresultaat is mede afhankelijk van de netwerkvaardigheden (deelnemers interesseren) van de professional. Het uitgangspunt is dat de professional per jaar 50 risicoanalyses uitvoert en 50 zorgorganisaties adviseert/begeleidt naar aantoonbaar voldoen aan NEN 7510 en aanpalende normen.
Wanneer is de opdracht afgerond en beëindigd:
De opdracht loopt tot en met 31 maart 2027.
De stand van zaken op het bereiken van de (deel-)resultaten wordt 1 tot 2-wekelijks gemonitord middels voortgangsoverleggen.
De kans dat de opdracht langer loopt is aanwezig. Het hangt af van de behoefte van de zorgorganisaties en de bereidheid van VWS om de financiering te continueren
Je bent goed bekend met zorgorganisaties in de langdurige zorg, zeker de VVT maar ook de GHZ en de GGZ, en met hun uitdagingen op het gebied van o.a. digitalisering en risicomanagement rondom informatiebeveiliging en privacy.
Je hebt ervaring met het identificeren, analyseren en oplossen complexe informatiebeveiliging en privacyvraagstukken volgens resp. NEN 7510 en AVG. Een pre is ervaring met het oplossen van AI-gerelateerde vraagstukken om AI legaal, ethisch en robuust te laten werken.
Je hebt ervaring met het geven van workshops en ondersteunen van zorgorganisaties.
Je bent bereid om op locatie van de zorgorganisatie de implementatietrajecten en workshops te geven overal in het land.
Je hebt een groot netwerk in de (langdurige) zorg.
Je bent in staat om per benodigde verandering te achterhalen op welke manier dit het beste kan worden gerealiseerd bij zorgorganisaties en welke ondersteunende instrumenten hierbij nodig zijn.
Naast aanpassing in de techniek zijn aanpassingen in de werkprocessen minstens zo belangrijk
Je beschikt over:
· WO werk/denk niveau
· Certificeringen zoals CISM of CISSP. CAICO (AI compliance officer) is een pre
· Kunnen communiceren met vertegenwoordigers van zorgorganisaties en hun ICT-leveranciers
· Begrip voor de uitdaging waarvoor de partijen staan
· Een groot netwerk binnen de zorg
Competenties:
· Analytisch
· Nieuwsgierig
· Proactieve houding
· Creatief
· Gestructureerd
· Zelfstandig
Goede mondelinge en schriftelijke vaardigheden
Dit ben jij
- WO werk/denk niveau
- Minimaal 5 jaar relevante ervaring in de overheidssector en zorgsector
- Aantoonbare ervaring als adviseur en procesbegeleider in relatie tot
informatieveiligheid
- Aantoonbare kennis van gehandicaptenzorg, ouderenzorg en/of thuiszorg op
strategisch, tactisch en operationeel niveau (taal, cultuur, processen) - Domeinkennis van het zorgveld en ervaring met digitalisering- en
informatiemanagementprocessen in de zorg - Ervaring hebt met het identificeren, analyseren en oplossen complexe
informatiebeveiliging en privacyvraagstukken conform resp. NEN 7510 en AVG.
Een pre is ervaring met het oplossen van AI-gerelateerde vraagstukken om AI
legaal, ethisch en robuust te laten werken
Team TenMonks
Het proces
Dit verhaal gaat over jou
Iets voor jou?
Laat het ons weten!
Reageer op deze vacature via TenMonks en ons recruitment team neemt contact met je op om de match te verkennen.