Senior Projectleider Aanbesteding ERP
- Uitzenden
- 01-10-2026
- 36 uur
Dit ga je doen
Opdrachtomschrijving
Iedere Amsterdammer wil een schone stad. Zwerfafval is niet alleen een ergernis, maar tast ook de leefbaarheid en veiligheid van buurten aan en kan leiden tot verdere verloedering. Een schone stad is daarom een publieke basisvoorziening waar de gemeente stevig op moet sturen. Daarbij hoort ook dat we sterk inzetten op afvalpreventie: minder afval produceren en beter scheiden, zodat er überhaupt minder op straat belandt.
De organisatie kan sneller, efficiënter en consistenter werken aan het schoonhouden van de stad. Eén van die middelen om dit te bereiken is de inzet van digitalisering. Op basis van beschikbare informatie, zoals meldingen, en de kennis van medewerkers op straat wordt voor elke wijk een maatwerkplan opgesteld. Dit plan bevat duidelijke doelen, mijlpalen en een kort en krachtig dashboard om de voortgang te monitoren. Dit helpt de keten schoon om gemakkelijker samen te werken.
De gebruikersbehoefte is voor de directies Afval & Grondstoffen en Stadswerken en is voor beide directies opgehaald. Op dit moment wordt de inkoopstrategie uitgewerkt. De vervolgstap is het opstarten van de aanbesteding. Hiervoor is een projectleider nodig die de aanbesteding leidt, van het opstellen van de aanbestedingsdocumenten tot en met de definitieve gunning.
Werkzaamheden
• Je werkt dagelijks samen met je projectteam, zorgt voor beschikbaarheid, zorgt dat deze de benodigde informatie heeft, om samen aan de slag te kunnen.
• Je bepaalt wie je stakeholders zijn, binnen en buiten het projectteam en neemt hen mee en legt hierbij werkafspraken vast.
• Je bewaakt de voortgang en stuurt op de project producten.
• Je informeert de stuurgroep, zorgt dat zij onderbouwt de benodigde besluiten kunnen nemen en escaleert wanneer nodig.
• Je informeert waar nodig overige projectgerelateerde organisatieonderdelen, waaronder managementteams, ondernemingscommissie en/of de ondernemingsraad.
• Je begeleidt de werkzaamheden van je projectteamleden met als resultaten o.a. een vastgestelde inkoopstrategie, doorlopen aanbestedingstraject en gunning waarna er sprake is van tevreden gebruikers, functioneel beheerders en andere belanghebbenden.
Dit ben jij
- De aangeboden kandidaat heeft minimaal 3 jaar
werkervaring met het leiden van projecten - De aangeboden kandidaat heeft minimaal 5 jaar ervaring
in inkoop en aanbesteding in een overheidscontext met diepgaande kennis van
de Aanbestedingswet en ervaring met complexe Europese aanbestedingen - De aangeboden kandidaat is in het bezit van een erkende
WO-diploma Let op! De kandidaat
moet het document meenemen naar het interview zodat de opdrachtgever kan
controleren of deze voldoet. Indien het document niet aanwezig is of niet
voldoet wordt het gesprek beëindigd en de offerte terzijde gelegd - Eis – Certificaat De aangeboden kandidaat is in bezit van een Certificaat
of diploma als projectmanager (bv. Prince2 of IPMA etc.)
meenemen naar het interview zodat de opdrachtgever kan controleren of deze
voldoet. Indien het document niet aanwezig is of niet voldoet wordt het
gesprek beëindigd en de offerte terzijde gelegd
- De aangeboden kandidaat heeft kennis en ervaring van de
afvalbranche - De aangeboden kandidaat heeft ervaring met werken
binnen grote gemeente, bij voorkeur G-4 - De aangeboden kandidaat heeft ruime ervaring met het
managen van stakeholders in een uitvoeringsorganisatie
Het proces
Dit verhaal gaat over jou
Iets voor jou?
Laat het ons weten!
Reageer op deze vacature via TenMonks en Pieter neemt contact met je op om de match te verkennen.