Coördinator verduurzaming vve’s
- Uitzenden
- 11-11-2026
- 16 uur
Dit ga je doen
Team
Binnen het team Energietransitie werken we met twaalf collega's aan het Energieprogramma 'Energie van Soest' 2024-2030. We werken aan een toekomstbestendig energiesysteem en ondersteunen inwoners bij het verduurzamen van hun woning.
Opdracht
De gemeente Soest werkt stap voor stap aan een duurzame en toekomstbestendige leefomgeving. Een belangrijk onderdeel daarvan is het verminderen van ons energieverbruik. Door woningen beter te isoleren en samen met inwoners te zoeken naar slimme, haalbare oplossingen, versterken we zowel het wooncomfort als de betaalbaarheid van energie. Binnen de isolatieopgave van gemeente Soest nemen Verenigingen van Eigenaren een belangrijke plek in.
Om deze vve’s te ondersteunen bij de verduurzaming neemt gemeente Soest sinds januari 2026 deel aan het regionale vve-aanbod, een samenwerking van 14 Utrechtse gemeenten, het Energiedienstencentrum (EDC) van de provincie Utrecht en Duurzaam VvE (DVvE). Met dit aanbod ondersteunen we Verenigingen van Eigenaren bij het verduurzamen van hun gebouwen. Om verduurzamen van vve’s in Soest verder te stimuleren, zoeken wij een enthousiaste en verbindende coördinator verduurzaming vve's.
Wat ga je doen?
Veel vve's ervaren verduurzaming als een parcours van "honderd hekjes". Als vve-coördinator help je die hekjes weg te nemen. Je zorgt voor overzicht, verbinding en praktische oplossingen, zodat meer vve's daadwerkelijk stappen kunnen zetten naar een duurzame toekomst. Je richt je op twee belangrijke sporen:
1. Intern: gemeentelijke processen toegankelijker maken
Je maakt de gemeentelijke route voor vve's inzichtelijk en helpt deze waar mogelijk toegankelijker te maken, in samenwerking met de verschillende gemeentelijke afdelingen. Daarbij kijk je naar procedures en regelgeving zoals vergunningen, leges, welstand, flora- en fauna onderzoeken, etc.
2. Extern: vve's ondersteunen en stimuleren
Je inventariseert welke belemmeringen vve’s in Soest ervaren bij het verduurzamen van hun gebouwen. Je komt met voorstellen voor vervolgstappen. Je stimuleert vve’s deel te nemen aan het vve-aanbod, in samenwerking met het regionale Energie Diensten Centrum, onze communicatiemedewerker en de lokale energiecoöperatie. Daarnaast signaleer je knelpunten waarvoor nog geen passende oplossing bestaat en denk je mee over nieuwe initiatieven om deze weg te nemen.
De opdracht is afgerond wanneer:
- De belangrijkste knelpunten van vve’s binnen de gemeentelijke dienstverlening zijn geïnventariseerd en vertaald naar concrete verbeterpunten;
- Er een actueel en toegankelijk overzicht ligt van procedures, contactpersonen en doorlooptijden binnen de gemeentelijke organisatie;
- Minimaal 50 vve's actief zijn bereikt en geïnformeerd bij verduurzaming;
- Voor minimaal 50% van de benaderde vve’s duidelijk is waar ze staan in het verduurzamingsproces, welke knelpunten er zijn, en welke vervolgstap of ondersteuning nodig is;
- Aanvullende ondersteuningsmogelijkheden, waaronder ondersteuning voor huishoudens met een laag inkomen binnen vve's, zijn onderzocht en voorzien van een concreet advies i.s.m. samenwerkingspartners;
- Het gemeentelijke vve-aanbod samen met communicatie en de adviseur lokale aanpak isolatie zichtbaar en vindbaar is gemaakt, met als doel een bereik van 100% van de vve's in de betreffende doelgroep;
- De aanpak, contacten en aanbevelingen zo zijn vastgelegd dat de gemeente en samenwerkingspartners de ondersteuning van vve's kunnen voortzetten.
Wat bieden wij?
- Een uitdagende opdracht waarin je direct zichtbaar resultaat kunt realiseren voor inwoners en vve's.
- De kans om een belangrijke bijdrage te leveren aan de verduurzaming van de gebouwde omgeving in Soest.
- Samenwerking met een breed netwerk van lokale en regionale partners.
- Veel ruimte voor initiatief en innovatie.
Dit ben jij
- Aantoonbare werkervaring met de interne procedures binnen een gemeentelijke
organisatie - Aantoonbare werkervaring met verduurzamen van woningen van
eigenaar-bewoners - Aantoonbare werkervaring in samenwerking met verschillende stakeholders
waaronder VvE-besturen, appartementseigenaren en externe partners
- Aantoonbare werkervaring met Verenigingen van Eigenaren en de uitdagingen
rondom verduurzaming - Aantoonbare werkervaring met bewonerscommunicatie en het betrekken van
bewoners bij verduurzaming - Aantoonbare werkervaring met energiearmoede en financiële ondersteuning
gericht op bewoners in energiearmoede - Aantoonbaar beschikbaar per 16 november 2026
Team TenMonks
Het proces
Dit verhaal gaat over jou
Iets voor jou?
Laat het ons weten!
Reageer op deze vacature via TenMonks en ons recruitment team neemt contact met je op om de match te verkennen.