Informatiemodelleur – cluster BCO

Gemeente Rotterdam

€5.369 — €7.253 / maand
12 maanden
HBO
Nog 6 dagen

Dit ga je doen

Jouw functie

De gemeente Rotterdam werkt aan het distribueren van data(sets) als onderdeel van het Rotterdams Federatief Data Stelsel (RFDS). Het doel is het verbeteren van de vindbaarheid, toegankelijkheid, interoperabiliteit en herbruikbaarheid van deze data(sets) (FAIR), ter ondersteuning van de realisatie van onze maatschappelijke opgaves.

Een specialistisch datateam verzamelt de data en maakt deze klaar voor hergebruik (dataproducten). Dit team ontzorgt daarmee de bronhouder. De focus ligt op dit moment op het ondersteunen van datadistributie in het fysieke domein, onder de Geodata, Assetmanagement en Internet of things Architectuur (GAIA). Deze architectuur maakt onderdeel uit van Rotterdams Federatief datastelsel (RFDS).

De informatiemodelleur is in deze opdracht verantwoordelijk voor het modelleren van de databronnen. Dit betreft het maken van een gestandaardiseerd logisch datamodel, waaruit de ontsluitingsstructuur kan worden afgeleid. De informatiemodelleur ontwikkelt het logisch datamodel samen met vertegenwoordiger(s) van de vakinhoudelijke afdeling, legt deze tegen een referentie informatiemodel aan (kan GGM zijn) en maakt gebruik van het technisch model uit de bron. Het logisch datamodel wordt vastgelegd in Bizz design. De informatiemodelleur stemt de gewenste ontsluiting en de eventuele transformatie af met de datamodelleur of ontwikkelaar.

Jouw profiel

Voor deze rol zoeken wij iemand die beschikt over sterke functionele vaardigheden en een klantgerichte houding. Jij bent in staat om het gesprek met de business te voeren en af te leiden wat zij nodig heeft. Dus, jij kan de vertaalslag maken van klantvraag naar functioneel ontwerp. Dit betekent dat je stevige analytische vaardigheden hebt en een sterk conceptueel vermogen. Daarnaast voldoe je aan de competenties resultaatgerichtheid en integriteit. Jij werkt zelfstandig maar bent ook een echte teamspeler en wilt gezamenlijk resultaten behalen. Met een hoge mate van organisatie- en omgevingsbewustzijn heb jij inzicht in de organisatieprocessen en hoe werkdoelen te realiseren zijn. Verder ben je communicatief vaardig in de Nederlandse taal, in woord en geschrift.

Dit ben jij

  • Je beschikt over minimaal een afgeronde hbo-opleiding
  • Je hebt minimaal 2 jaar werkervaring, opgedaan in de afgelopen 8 jaar, als
    informatiemodelleur
  • Je hebt kennis van en werkervaring met het uitvoeren van gegevensmanagement
    (DAMA/DMBOK processen)
  • Je hebt kennis van en werkervaring met logische gegevensmodellering en
    vertaling van requirements naar modellen
  • Je hebt werkervaring met agile/scrum werken
  • Je hebt minimaal 2 jaar werkervaring in een soortgelijke functie binnen een
    (semi)overheidsorganisatie met minimaal 5.000 medewerkers
  • Je hebt ervaring met Bizz design
  • Je hebt specifieke kennis van de volgende zaken
  • GEMMA
  • NORA
  • GGM
  • IMBAG
  • IMGEO
  • IMBOR

Sebastiaan Melief

Operationeel Manager

Sebastiaan Melief

Het proces

Dit verhaal gaat over jou

01

De zoektocht – waar begin je?

Elke maand ontvangen we honderden vacatures. Die publiceren we op onze website, maar we blijven niet achteroverleunen. Ons team gaat actief op zoek naar de juiste match. Misschien vind jij ons, of wij jou – hoe dan ook: we maken snel contact.

02

De kennismaking – een goed gesprek, geen kruisverhoor

Jij ziet een interessante opdracht of wij denken dat er een goed bij je past. We bellen om je beter te leren kennen en de opdracht door te nemen. Wat vind jij belangrijk? Wat zijn je ambities? We houden het persoonlijk én to the point. Zo verkennen we samen wat de juiste match voor je is en wat daarmee ook het beste voor de klant is.

03

Afspraken maken – helder en zonder kleine lettertjes

Past de opdracht bij jouw expertise? Top. We bespreken de voorwaarden, je gewenste salaris en hoe de opdracht eruitziet. Omdat het om overheidsvacatures gaat, kunnen de eisen complex zijn en het proces tijdrovend – maar daar helpen wij je soepel doorheen.

04

Introductie – wij regelen de papierwinkel

Je levert een bijgewerkt cv, motivatie en eventuele referenties aan. Wij stellen de introductie samen, volledig afgestemd op de wensen van de opdrachtgever. Alles wat we bespreken komt daarin terug – eerlijk, transparant en geen verrassingen.

05

Even geduld – maar we houden je op de hoogte

Overheidsprocessen kunnen soms traag zijn. Wij geven je vooraf een realistische tijdlijn en houden je tussendoor op de hoogte. Geen radiostilte, maar duidelijke updates.

06

Op gesprek – goed voorbereid op pad

Word je uitgenodigd? Mooi! We plannen samen het gesprek en bereiden het grondig voor. We geven je tips & tricks en duiken in de inhoud van de opdracht. Het doel: jouw kansen maximaliseren.

07

Go of No-Go – samen evalueren

Na het gesprek evalueren we hoe het ging. Wil jij door en ziet de opdrachtgever het ook zitten? Dan koppelen we je aan één van onze uitzendpartners. Zij regelen het uitzendcontract. Is het toch geen match? Dan halen we feedback op en zoeken we verder.

08

Aan de slag – alles geregeld, jij kunt starten

Bij een succesvolle bemiddeling leggen we alle afspraken vast in een overeenkomst. Je uitzendpartner regelt het contract, de administratie en zorgt ervoor dat je netjes en op tijd betaald wordt. Jij hoeft alleen maar te focussen op je werk (en een taart sturen mag altijd 😉).

09

Service – ook ná de start zijn we er voor je

Zolang je aan de opdracht werkt, blijven wij je aanspreekpunt. Ook kan je regelmatig uitnodigingen van ons verwachten voor kleine events en borrels bij ons op kantoor. Heb je vragen over je opdracht, verlenging of indexaties? Eén belletje en we helpen je verder. Is de opdracht afgerond? Dan zoeken we met plezier naar een volgende uitdaging voor je.

Iets voor jou?

Laat het ons weten!

Reageer op deze vacature via TenMonks en Sebastiaan neemt contact met je op om de match te verkennen.

Iets voor jou?

Reageer dan vandaag nog!

Feedback