Cobol teamaanvraag (8fte)
Centraal orgaan opvang asielzoekers (COA)
- Uitzenden
- 01-01-2027
- 36 uur
Dit ga je doen
Gevraagd:
Ingewerkt Cobol Team
1 Ontwerper
1 Scrummaster
3 bouwers
3 testers
Uren per week tussen 36 – 40 uur.
De werkzaamheden worden uitgevoerd op locatie WBC Apeldoorn waarbij de kantoordagen maandag en
donderdag zijn.
Inleiding
De afdeling Inning en betalingsverkeer verzorgt inning, invordering en het betalingsverkeer voor bijna
alle belastingmiddelen en toeslagen in Nederland. De afdeling is bezig haar (verouderde) IT-landschap te
moderniseren. De eerste fase hiervan is bijna afgerond. Nu naar het vervolg. Dit zal een meerjarig traject
zijn. Er is uitgebreid gekeken naar hoe dit traject vorm te geven. Essentieel hierbinnen is de strategische
keuze om een deel van de massale processen in Cobol vorm te geven. De Cobol applicatie COA-s, waar
in de eerste fase van de modernisering al een stevig fundament voor is gelegd, vormt de kern van deze
keuze. De strategische keuze voor Cobol houdt ook in dat de Cobol pipeline verder gemoderniseerd gaat
worden, en dat we waar mogelijk ook weer nieuwe mensen willen laten instromen. De werkzaamheden
aan de COA-s liggen de komende jaren op het kritieke pad van de modernisering.
Opdrachtbeschrijving
Het team zal gevraagd worden , in nauwe samenwerking met 2 bestaande COA-s teams (en met een
aantal andere (bestaande) teams die de modernisering verder gaan brengen, de COA -s verder uit te
bouwen met nieuwe functionaliteit. Belangrijk in dit kader (en dus ook voor het aan te bieden team):
COA -s streeft een hoge graad van testautomatisering ma; hier zijn al grote stappen in gezet. Binnen
COA-s willen we zeer nadrukkelijk AI incorporeren in onze voortbrenging. Een vijftal mensen binnen
COA-s beschikt over licenties voor een geavanceerde coding assistant waarmee rudimentair een aantal
agents is gebouwd. En het moderniseringstraject heeft binnen de Belastingdienst prioriteit gekregen bij
de verdere uitrol van AI. De COA-s mensen zijn gemiddeld 2 dagen per week op kantoor (maandag en donderdag)
Achtergrond opdracht
De afdeling Inning en betalingsverkeer verzorgt inning, invordering en het betalingsverkeer voor bijna
alle belastingmiddelen en toeslagen in Nederland. De afdeling is bezig haar (verouderde) IT landschap te
moderniseren. De eerste fase hiervan is bijna afgerond. Nu naar het vervolg. Dit zal een meerjarig traject
zijn. Er is uitgebreid gekeken naar hoe dit traject vorm te geven. Essentieel hierbinnen is de strategische
keuze om een deel van de massale processen in Cobol vorm te geven. De applicatie COA-s, waar in de
eerste fase van de modernisering al een stevig fundament voor is gelegd. De strategische keuze voor
Cobol houdt ook in dat de Cobol pipeline verder gemoderniseerd gaat worden, en dat we waar mogelijk
ook weer nieuwe mensen willen laten instromen. De werkzaamheden aan de COA-s liggen de komende
en jaren op het kritieke pad van de modernisering.
- Het team zal gevraagd worden , in nauwe samenwerking met 2 bestaande COA-s teams (en met een aantal andere (bestaande) teams die de modernisering verder gaan brengen, de COA -s verder uit te bouwen met nieuwe functionaliteit.
- Je zorgt voor een goede en intensieve afstemming met de Business, ontwikkelaars, product owner, businessanalist, architect en gebruikers.
- Je bouwt aan nieuwe functionaliteit, lost incidenten en problemen met de bestaande functionaliteit op en denkt mee en adviseert over ontwerp en architectuur van de applicatie.
- Je bewaakt de realisatie van de service georiënteerde architectuur samen met de solution architect.
- Je ondersteunt de testers waar nodig met het uitvoeren van tests en het onderhouden en uitbreiden van de testware.
- Je verbindt de verschillende disciplines in het team door de agile principes uit te dragen en scrum in de dagelijkse praktijk toe te passen.
- Je faciliteert effectieve communicatie tussen het team en de stakeholders.
- Je ontwikkelt in COBOL en werkt volgens vaste richtlijnen.
- Je onderzoekt complexe vraagstukken en vertaalt deze naar duidelijke oplossingen.
- Je helpt bij de vernieuwing van een groot en belangrijk systeem dat meer dan 1 miljard euro dagelijks verwerkt.
- Je test in COBOL en werkt volgens vaste richtlijnen.
Dit ben jij
- Je hebt minimaal 5 jaar werkervaring in een vergelijkbare functie
- Je hebt ervaring met coaching en met agile, scrum en SAFe
- Je hebt ervaring met agile, scrum en SAFe
- Aantoonbare ervaring in complexe Cobol-omgevingen
- Aanwezigheid op kantoor op vaste kantoordagen en bij SAFe-events
- Het team is Nederlandssprekend
- Voor scrummaster, ontwikkelaars en testers ruime ervaring in vergelijkbare
functies
- T-shaped inzet waar mogelijk
- Out-going mindset en actieve kennisdeling
- Bereidheid tot incidentele extra kantoordag
- Fysieke aanwezigheid bij SAFe-events
- We snappen als er een medior bij zit, maar dat kan alleen bij de testers
het geval zijn, het liefst nogmaals hebben we senioren
Team TenMonks
Het proces
Dit verhaal gaat over jou
Iets voor jou?
Laat het ons weten!
Reageer op deze vacature via TenMonks en ons recruitment team neemt contact met je op om de match te verkennen.