Junior Be Informed Developer (2FTE)

Landelijk Dienstencentrum voor de Rechtspraak (LDCR)

Landelijk Dienstencentrum voor de Rechtspraak (LDCR)
In overleg
12 maanden
MBO - HBO
Nog 2 dagen

Dit ga je doen

Binnen het OM is het domein IT volop in ontwikkeling. Voor het domein IT en het programma EMMA zijn wij op zoek naar een junior developer Be Informed die ingezet zal worden bij Informatie Voorziening Openbaar Ministerie (IVOM) in Utrecht. De developer Be Informed is samen met o.a. frontend-, en backend-ontwikkelaars, testers, de scrummaster, informatieanalist en natuurlijk de product-owner, verantwoordelijk voor het verzamelen, modelleren, configureren en testen in Be Informed Studio van de detailspecificaties, definities en vereisten om onderhoudbare Be Informed-gebaseerde applicaties te ontwikkelen. Je denkt mee over projecten en werkt mee aan Be Informed platformuitbreidingen Je zult voornamelijk in projectteams komen te werken, samen creëren jullie duurzame waarde voor de organisatie. Met jouw kritische werkhouding achterhaal je waar de behoeften in de business liggen en vertaalt deze in de juiste integratie oplossingen. Je gaat aan de slag bij IVOM. Daar worden de applicaties ontwikkeld die voor het Openbaar Ministerie belangrijk zijn en die de collega’s gaan helpen hun werk nog beter uit te voeren. We werken via de Scrum methodiek samen in teams met o.a. frontend-, en backend-ontwikkelaars, testers, de scrummaster, informatieanalist en natuurlijk de product-owner. Samen met je collega’s ga je werken aan het nieuwe systeem dat het Openbaar Ministerie gaat ontwikkelen. Je doet dat binnen de gespecificeerde architectuurrichtlijnen en ontwerppatronen, en werkt in kleine, agile teams. Je besteedt veel tijd aan vernieuwing, verbetering en kennisdeling. Zo help je kennissessies organiseren voor de ontwikkelteams en speel je een rol binnen de ‘applicatie ontwikkel community’. Daarin leer je met collega's van het vakgebied overstijgend van elkaar. Een extra uitdaging daarin is dat de IT-omgeving van het Openbaar Ministerie voortdurend in beweging is. Daarom denk je mee over de beste inrichting van het landschap, zodat we op de lange termijn in een stabiele omgeving kunnen blijven ontwikkelen.

  • Verzamelt, modelleert, configureert en test in Be Informed Studio de detailspecificaties, definities en vereisten om onderhoudbare Be Informed-gebaseerde applicaties te ontwikkelen.
  • Doet dit binnen de gespecificeerde architectuurrichtlijnen en ontwerppatronen, en werkt doorgaans in kleine, agile teams.
  • Je denkt mee over projecten en werkt mee aan Be Informed platformuitbreidingen
  • Samen met je collega’s ga je werken aan het nieuwe systeem dat het Openbaar Ministerie gaat ontwikkelen.
  • Je helpt kennissessies organiseren voor de ontwikkelteams en speel je een rol binnen de ‘applicatie ontwikkel community’.
  • Daarin denk je mee over de beste inrichting van het landschap, zodat we op de lange termijn in een stabiele omgeving kunnen blijven ontwikkelen.

Dit ben jij

  • Minimaal 6 mnd ervaring met het ontwikkelen van applicaties op het Be
    Informed platform
  • Minimaal 3 jaar ervaring op het gebied van softwareontwikkeling
  • Nederlands hoeft niet de moedertaal te zijn, maar de kandidaat is de
    Nederlandse taal wel machtig, in woord en geschrift
  • De kandidaat heeft minimaal 3 jaar aantoonbare, recente en relevante
    werkervaring op software ontwikkeling in een vergelijkbare rol met het
    werken binnen complexe en grote projecten en/of programma’s en volgens
    Agile ontwikkelmethoden (o.a. Scrum)
  • Kandidaat is per 7 december 2026 beschikbaar
  • De kandidaat beschikt over minimaal 6 maanden ervaring met het Be Informed
    platform en heeft kennis modelleren in dit platform
  • De kandidaat beschikt over een afgeronde Be Informed opleiding of heeft de
    opleiding gepland staan binnen drie maanden en kan hiervoor bewijs
    aanleveren
  • De kandidaat heeft ervaring in het werken binnen een Scrum/Agile/Devops
    omgeving
  • De kandidaat heeft aantoonbare, recente en relevante werkervaring op het Be
    Informed platform

Het proces

Dit verhaal gaat over jou

01

De zoektocht – waar begin je?

Elke maand ontvangen we honderden vacatures. Die publiceren we op onze website, maar we blijven niet achteroverleunen. Ons team gaat actief op zoek naar de juiste match. Misschien vind jij ons, of wij jou – hoe dan ook: we maken snel contact.

02

De kennismaking – een goed gesprek, geen kruisverhoor

Jij ziet een interessante opdracht of wij denken dat er een goed bij je past. We bellen om je beter te leren kennen en de opdracht door te nemen. Wat vind jij belangrijk? Wat zijn je ambities? We houden het persoonlijk én to the point. Zo verkennen we samen wat de juiste match voor je is en wat daarmee ook het beste voor de klant is.

03

Afspraken maken – helder en zonder kleine lettertjes

Past de opdracht bij jouw expertise? Top. We bespreken de voorwaarden, je gewenste salaris en hoe de opdracht eruitziet. Omdat het om overheidsvacatures gaat, kunnen de eisen complex zijn en het proces tijdrovend – maar daar helpen wij je soepel doorheen.

04

Introductie – wij regelen de papierwinkel

Je levert een bijgewerkt cv, motivatie en eventuele referenties aan. Wij stellen de introductie samen, volledig afgestemd op de wensen van de opdrachtgever. Alles wat we bespreken komt daarin terug – eerlijk, transparant en geen verrassingen.

05

Even geduld – maar we houden je op de hoogte

Overheidsprocessen kunnen soms traag zijn. Wij geven je vooraf een realistische tijdlijn en houden je tussendoor op de hoogte. Geen radiostilte, maar duidelijke updates.

06

Op gesprek – goed voorbereid op pad

Word je uitgenodigd? Mooi! We plannen samen het gesprek en bereiden het grondig voor. We geven je tips & tricks en duiken in de inhoud van de opdracht. Het doel: jouw kansen maximaliseren.

07

Go of No-Go – samen evalueren

Na het gesprek evalueren we hoe het ging. Wil jij door en ziet de opdrachtgever het ook zitten? Dan koppelen we je aan één van onze uitzendpartners. Zij regelen het uitzendcontract. Is het toch geen match? Dan halen we feedback op en zoeken we verder.

08

Aan de slag – alles geregeld, jij kunt starten

Bij een succesvolle bemiddeling leggen we alle afspraken vast in een overeenkomst. Je uitzendpartner regelt het contract, de administratie en zorgt ervoor dat je netjes en op tijd betaald wordt. Jij hoeft alleen maar te focussen op je werk (en een taart sturen mag altijd 😉).

09

Service – ook ná de start zijn we er voor je

Zolang je aan de opdracht werkt, blijven wij je aanspreekpunt. Ook kan je regelmatig uitnodigingen van ons verwachten voor kleine events en borrels bij ons op kantoor. Heb je vragen over je opdracht, verlenging of indexaties? Eén belletje en we helpen je verder. Is de opdracht afgerond? Dan zoeken we met plezier naar een volgende uitdaging voor je.

Iets voor jou?

Laat het ons weten!

Reageer op deze vacature via TenMonks en ons recruitment team neemt contact met je op om de match te verkennen.

Iets voor jou?

Reageer dan vandaag nog!

Feedback