Informatiemanager
SSC ONS
- Uitzenden
- Overijssel
- 28 uur


Dit ga je doen
Opdracht
Doel
Voor deze opdracht zoeken we een strategisch adviseur die de informatievoorziening van de organisatie naar een hoger niveau tilt. Je werkt op het snijvlak van beleid, IT en organisatieontwikkeling. Je bent verantwoordelijk voor het opstellen, uitvoeren en actueel houden van het informatiebeleid. Daarbij zorg je voor samenhang tussen de organisatiedoelen, het informatiebeleid en de IT-strategie.
Status opdracht
Informatiemanagement bevindt zich nog in de opstartfase. Daarom zoeken we een strategisch adviseur die in deze fase de organisatie neerzet en doorontwikkeld en daarnaast tactisch en waar nodig ook operationeel werkzaamheden verricht. Dit zodat richting een structurele invulling aan het eind van 2025 in de tussentijd zaken opgepakt worden en overdracht soepel gaat verlopen. Over voortgang van de opdracht en eventuele belemmeringen daarin wordt het afdelingshoofd B&C geïnformeerd door de opdrachtnemer.
Verantwoordelijkheden
Opdrachtnemer heeft de volgende zaken op te leveren:
- Opdracht 1: Een eerste en tweede concept van een informatieplan Ons breed
- Opdracht 2: Een overzicht van de processen en hierbij gebruikte systemen binnen Ons
- Opdracht 3: Voor de afdeling Inkoop en Contractmanagement een vertaling van de behoeftes naar een concreet plan en uitvoering voor de informatievoorziening (ook in afstemming met partners voor gezamenlijke behoeftes en invulling).
- Opdracht 4: Voor het capaciteitsmanagementproces een beeld van de behoeftes en de doorvertaling naar een concreet plan en uitvoering voor de informatievoorziening.
- Opdracht 5: :Implementatie Blue Dolphin
- Opdracht 6: Beleid rondom gebruik van AI
- Opdracht 7: Positionering functioneel beheer binnen Ons
Wat dient wanneer opgeleverd te worden
Opdracht |
Omschrijving |
Planning gereed |
Opdracht 1 |
Informatieplan versie 1/versie 2 |
1 september/31 december 2025 |
Opdracht 2 |
Overzicht processen/systemen |
15 oktober 2025 |
Opdracht 3 |
Informatievoorziening I&C |
15 juni 2025 |
Opdracht 4 |
Capaciteitsmanagement |
15 juni 2025 |
Opdracht 5 |
Blue Dolphin |
1 juni 2025 |
Opdracht 6 |
Beleid AI |
1 juni 2025 |
Opdracht 7 |
Positionering Functioneel beheer |
31 december 2025 |
Gezag
- Opdrachtnemer is verantwoordelijk voor het bepalen van de eigen werkmethodes en -strategieën.
- Opdrachtgever heeft geen bevoegdheid tot directe sturing.
- Opdrachtgever heeft geen recht om dagelijkse werkzaamheden van de opdrachtnemer te sturen of te controleren, buiten de afgesproken resultaten en doelstellingen om.
- Opdrachtnemer is vrij in het bepalen hoe de projectdoelen bereikt worden.
- Opdrachtnemer is verantwoordelijk voor de uitvoering van de afgesproken werkzaamheden, inclusief het maken van eigen keuzes en het nemen van beslissingen met betrekking tot de uitvoering.
- Opdrachtnemer is zelf verantwoordelijk voor de middelen, materialen en hulpmiddelen die nodig zijn voor de uitvoering van de opdracht.
Dit ben jij
- Aantoonbare afgeronde hbo bachelor opleiding in de richting van
Informatiekunde, Bedrijfskunde of Bedrijfsinformatica of IT Management - Minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 10 jaar ITIL (voor
IT-servicemanagement en procesoptimalisatie), BISL (Business Information
Services Library, voor functioneel beheer en informatiemanagement) of
soortgelijke methodes (maak) - Minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 10 jaar in
informatiemanagement zoals kennis van data-analyse,
procesmanagement/-verbetering (LEAN), en projectmanagement - Minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 10 jaar als
informatiemanager binnen een overheidsinstelling

Het proces
Dit verhaal gaat over jou
Iets voor jou?