Implementatie wet Versterking regie volkshuisvesting

Werkorganisatie BUCH

€3.824 — €5.624 / maand
11 maanden
Nog 6 dagen

Dit ga je doen

Omschrijving opdracht
Implementatie wet Versterking regie volkshuisvesting

De BUCH-werkorganisatie zoekt een ervaren projectleider voor de coördinatie en uitvoering van het opstellen van vier samenhangende en uitvoerbare volkshuisvestingsprogramma’s die richting geven aan de woningbouwopgaven van de gemeente Bergen, Uitgeest, Castricum en Heiloo. De opdracht richt zich op het organiseren, verbinden en sturen van het lokale en regionale proces, met als doel te komen tot een samenhangend, uitvoerbaar en bestuurlijk gedragen vastgesteld volkshuisvestingsprogramma per gemeente.

De volkshuisvestingsprogramma’s moeten integraal zijn afgestemd op diverse beleidsterreinen en kaders van verschillende domeinen, zoals het programma nieuwkomers, het Integraal beleidskader sociaal domein, woonbeleid, mantelzorg, beleid rond duurzaamheid en energietransitie, het koersdocument maatschappelijk vastgoed enz.

Gedurende de opdracht werk je samen met verschillende stakeholders zoals betrokken beleidsteams, besturen en externe partners zoals provincie, woningbouwcorporaties, zorgorganisaties, welzijnsaanbieders en de andere gemeenten in Regio Alkmaar.

Daarnaast is participatie een verplicht onderdeel van het proces om te komen tot de volkshuisvestingsprogramma’s. De projectleider organiseert en begeleidt een zorgvuldig participatietraject met de gemeenteraden, inwoners, zorg- en welzijnsorganisaties, woningcorporaties en andere betrokken partijen, zodat belangen, behoeften en lokale inzichten tijdig en zichtbaar worden meegenomen in de totstandkoming van de programma’s.

Het resultaat is een bestuurlijk gedragen volkshuisvestingsprogramma per gemeente, dat per 1 juli 2027 moet zijn vastgesteld.

Doel van de opdracht
Het realiseren van een zorgvuldige en tijdige implementatie van de wet, resulterend in:
Een uitgewerkte en vastgestelde bestuursopdracht voor de implementatie van de wet versterking Regie Volkshuisvesting
Vier lokale, maar regionaal afgestemde, vastgestelde volkshuisvestingsprogramma’s die:
integraal zijn afgestemd op diverse beleidsterreinen en kaders;
bestuurlijk gedragen keuzes en uitvoerbare afspraken op lokaal en regionaal niveau bevatten.
Voor zover subsidiabel het aanvragen van subsidie voor het opstellen van volkshuisvestingsprogramma’s, zoals b.v. de Uitvoeringsregeling subsidie woondeals Noord-Holland 2025.

Extra informatie:
Voor elke gemeente (Bergen, Uitgeest, Castricum en Heiloo) moet een lokaal, maar regionaal afgestemd volkshuisvestingsprogramma worden opgesteld. Deze programma’s moeten voldoen aan de eisen die de Wet versterking regie Volkshuisvesting hieraan stelt. Hoewel er ruimte moet zijn voor lokale kleur, streven we door tijdsdruk en een mogelijke toekomstige fusie zoveel als mogelijk naar eenheid. Zowel in programma als proces en participatie.

Deze opdracht vraagt ook om regionale afstemming, mede gelet op de wettelijke verplichtingen. Parallel aan de lokale trajecten loopt een regionaal traject gericht op het opstellen van een regionaal afsprakenkader, waarin onder andere afspraken worden gemaakt over de woningbouwprogrammering (waaronder het streven naar 30% sociale huur en 40% betaalbaar segment bij nieuwbouw) en de verdeling van de huisvesting van aandachtsgroepen.

Daarnaast dient afstemming plaats te vinden met de regionale werkgroep die de (regionale) huisvestingsverordening actualiseert (elke gemeente stel een eigen Huisvestingsverordening vast), zodat de inhoudelijke keuzes en uitgangspunten in lijn zijn met de (regionale) kaders voor toewijzing en urgentie.

Participatie is een verplicht onderdeel van het traject. De projectleider organiseert en begeleidt het participatieproces met gemeenteraden, inwoners, zorg- en welzijnsorganisaties, woningcorporaties en andere stakeholders bij de totstandkoming van de volkshuisvestingsprogramma’s.

Bovenstaande vraagt om een projectleider met sterke bestuurlijke sensitiviteit, verbindend vermogen en ervaring met complexe regionale samenwerkingsprocessen. De projectleider beschikt over aantoonbare onderhandelingsvaardigheden, is in staat om domeinoverstijgend te werken en weet procesregie te voeren in een omgeving met meerdere parallelle trajecten en uiteenlopende belangen.

Takenpakket
De werkzaamheden betreffen het opstellen van:
een bestuursopdracht voor de implementatie van de wet versterking Regie Volkshuisvesting;
regie voeren op het opstellen van vier lokale, maar regionaal afgestemde, volkshuisvestingsprogramma’s die:
integraal zijn afgestemd op diverse beleidsterreinen en kaders;
bestuurlijk gedragen keuzes en uitvoerbare afspraken op lokaal en regionaal niveau bevatten.
eventuele subsidieaanvragen voor het schrijven van volkshuisvestingsprogramma’s, zoals b.v. de Uitvoeringsregeling subsidie woondeals Noord-Holland 2025.

Resultaten:
Een uitgewerkte en vastgestelde bestuursopdracht voor de implementatie van de wet Versterking Regie Volkshuisvesting voor de vier gemeenten.
Vier lokale, maar regionaal afgestemde, vastgestelde volkshuisvestingsprogramma’s die:
integraal zijn afgestemd op diverse beleidsterreinen en kaders;
bestuurlijk gedragen keuzes en uitvoerbare afspraken op lokaal en regionaal niveau bevatten.
Indien subsidiabel een subsidieaanvraag voor het opstellen van volkshuisvestingsprogramma’s.

Harde eisen
Aantoonbaar ervaring met het opstellen van strategische beleidsprogramma’s of visies;
Kennis van relevante wet- en regelgeving (zoals Wet regie op de volkshuisvesting, Omgevingswet);
Minimaal 3 jaar ervaring in een rol als projectleider of programmaleider;
Het vermogen om integraal te werken en belangen zorgvuldig af te wegen;
Begrijpt de politieke en maatschappelijke context waarin werkzaamheden plaatsvinden, weet hier effectief op in te spelen en kan aantonen dit succesvol in de praktijk te hebben gebracht.
Aantoonbaar in staat te schakelen tussen strategische denken en praktisch doen.

Zachte eisen
Ervaring met volkshuisvesting en woningbouwbeleid binnen een gemeente of andere overheidsorganisatie;
Een analytische blik, gecombineerd met een praktische instelling.

Competenties
Verbindend
Bestuurlijk sensitief
In staat uniformiteit en lokaal maatwerk te combineren
Regionaal samenwerkingsgericht
Koersvast en resultaatgericht

Reden inhuur
Piekbelasting / projecten

Invulling ZZP’er
Deze opdracht is wel geschikt voor invulling door een ZZP’er
Looptijd
De onderstaande termijnen en uren zijn indicatief, exacte uitvoering in overleg:
Startdatum : z.s.m.
Einddatum : 30-6-2027
Optie verlenging t/m : 1 x 6 maanden
Aantal uur per week : 32 tot 36 uur

Inschaling bij werkorganisatie BUCHDe functie is ingeschaald in schaal 10.Zie voor meer informatie over onze CAO: https://www.caogemeenten.nl
Plafondtarief/ all-in uurtarief: €115,-
Inschrijvingen boven het uurtarief worden uitgesloten van verdere deelname aan de aanbesteding en kunnen niet meer in aanmerking voor gunning van de opdracht.

VOG Screeningsprofiel
Bij toekennen van de opdracht, ontvangen wij graag een geldige VOG, niet ouder dan 6 maanden, met screeningsprofiel 11-12-13-22-41-53

Merlijn de Groot

Recruitment Consultant

Merlijn de Groot

Het proces

Dit verhaal gaat over jou

01

De zoektocht – waar begin je?

Elke maand ontvangen we honderden vacatures. Die publiceren we op onze website, maar we blijven niet achteroverleunen. Ons team gaat actief op zoek naar de juiste match. Misschien vind jij ons, of wij jou – hoe dan ook: we maken snel contact.

02

De kennismaking – een goed gesprek, geen kruisverhoor

Jij ziet een interessante opdracht of wij denken dat er een goed bij je past. We bellen om je beter te leren kennen en de opdracht door te nemen. Wat vind jij belangrijk? Wat zijn je ambities? We houden het persoonlijk én to the point. Zo verkennen we samen wat de juiste match voor je is en wat daarmee ook het beste voor de klant is.

VNG

03

Afspraken maken – helder en zonder kleine lettertjes

Past de opdracht bij jouw expertise? Top. We bespreken de voorwaarden, je gewenste salaris en hoe de opdracht eruitziet. Omdat het om overheidsvacatures gaat, kunnen de eisen complex zijn en het proces tijdrovend – maar daar helpen wij je soepel doorheen.

04

Introductie – wij regelen de papierwinkel

Je levert een bijgewerkt cv, motivatie en eventuele referenties aan. Wij stellen de introductie samen, volledig afgestemd op de wensen van de opdrachtgever. Alles wat we bespreken komt daarin terug – eerlijk, transparant en geen verrassingen.

05

Even geduld – maar we houden je op de hoogte

Overheidsprocessen kunnen soms traag zijn. Wij geven je vooraf een realistische tijdlijn en houden je tussendoor op de hoogte. Geen radiostilte, maar duidelijke updates.

06

Op gesprek – goed voorbereid op pad

Word je uitgenodigd? Mooi! We plannen samen het gesprek en bereiden het grondig voor. We geven je tips & tricks en duiken in de inhoud van de opdracht. Het doel: jouw kansen maximaliseren.

07

Go of No-Go – samen evalueren

Na het gesprek evalueren we hoe het ging. Wil jij door en ziet de opdrachtgever het ook zitten? Dan koppelen we je aan één van onze uitzendpartners. Zij regelen het uitzendcontract. Is het toch geen match? Dan halen we feedback op en zoeken we verder.

08

Aan de slag – alles geregeld, jij kunt starten

Bij een succesvolle bemiddeling leggen we alle afspraken vast in een overeenkomst. Je uitzendpartner regelt het contract, de administratie en zorgt ervoor dat je netjes en op tijd betaald wordt. Jij hoeft alleen maar te focussen op je werk (en een taart sturen mag altijd 😉).

09

Service – ook ná de start zijn we er voor je

Zolang je aan de opdracht werkt, blijven wij je aanspreekpunt. Ook kan je regelmatig uitnodigingen van ons verwachten voor kleine events en borrels bij ons op kantoor. Heb je vragen over je opdracht, verlenging of indexaties? Eén belletje en we helpen je verder. Is de opdracht afgerond? Dan zoeken we met plezier naar een volgende uitdaging voor je.

Iets voor jou?

Laat het ons weten!

Reageer op deze vacature via TenMonks en Merlijn neemt contact met je op om de match te verkennen.

Iets voor jou?

Reageer dan vandaag nog!

Feedback