Netwerkregisseur
Samenwerkingsorganisatie De Wolden-Hoogeveen
- Uitzenden
- 01-07-2026
- 24 uur
Dit ga je doen
Opdracht
Als netwerkregisseur vul je procesregie en coördinatie namens de gezamenlijke gemeenten in, richting gemeenten (als financier), wettelijke verwijzers (GI’s en lokale sociale teams) en gecontracteerde jeugdhulpaanbieders in.
Het regioteam doet dit voor zeven opdrachten; jij staat als eerste verantwoordelijke voor twee opdrachten die het regioteam invult, op de rol. Jij bent als eerste verantwoordelijk voor de verdere uitwerking van de regionale opdracht om alternatieven voor gesloten jeugdhulp vorm te geven (invulling van hoog specialistische gespecialiseerde jeugdhulp in Drenthe) en praat in 3 Noord verband mee over de ombouw van gesloten plaatsen naar kleinschalige voorzieningen. Daarnaast bij je trekken van de ontwikkellijn “geïntegreerd, domein overstijgend aanbod”. Een ontwikkeling die we in Drenthe inhoud willen geven. Je hebt, net zoals je collega’s in het regioteam, oog voor de onderlinge relaties en afhankelijkheden in de opdrachten en met lokale ontwikkelingen. Aan die samenhang werk je continu.
Rol
Samen met de direct betrokkenen, zorg je voor een helder beleidskader waarin verantwoordelijkheden, visie, ambitie en verwachtingen voor iedereen duidelijk zijn weergegeven en waarvoor je draagvlak hebt gezocht en gevonden.
Je zorgt voor een passend netwerk om de opgaven goed te kunnen uitvoeren en kent de sleutelfiguren in dat netwerk goed. Je weet welke dynamiek speelt en waar aandacht moet worden gegeven op inhoud of op proces en waar jezelf de handen uit de mouwen moet steken.
Je kunt vanuit het totaaloverzicht van de gewenste ontwikkelingen en richting, relevante afwegingen en feiten toevoegen in gesprekken en documenten. Jouw overzicht gaat verder dan het eindresultaat voor je eigen opdrachten: het overzicht betreft het totaal van de opdrachten aan de jeugdregio Drenthe.
Wat ga je doen?
Je zorgt als netwerkregisseur dat samenwerking tussen diverse autonome partijen (zoals jeugdhulpaanbieders en gemeente) inhoud krijgt. Je verbindt deze partijen zodat ze samen een maatschappelijk doel of resultaat weten te bereiken. In deze functie gaat het specifiek om de hooggespecialiseerde voorzieningen van goede kwaliteit te laten zijn, aan te laten sluiten bij de vraag en het toekomstige beleid inhoud te geven.
- Je vult leiderschap in zonder formele hiërarchische macht;
- Je zorgt voor regulier en effectief overleg met betrokken partners en voor het vastleggen van beleid;
- Je bent voor de bestuurlijk opdrachtgevers in de jeugdregio (via het ABO jeugd) eerste aanspreekpunt en sparringpartner. Je zorgt voor de inhoudelijke advisering van de bestuurlijk opdrachtgevers voor je eigen opdrachten;
- Je zorgt dat “jouw opdrachten” passen binnen de kaders die we als JHRD namens de Drentse gemeenten invulling geven en dat “jouw opdrachten” afgestemd worden met de andere vijf opdrachten die het regioteam heeft.
Dit ben jij
- Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring binnen de jeugdhulpverlening
- Aantoonbare werkervaring in een beleidsfunctie binnen een gemeentelijke
organisatie - Aantoonbare werkervaring in de afgelopen 5 jaar met proces- en/of
netwerkregie
- Aantoonbare afgeronde opleiding op minimaal hbo-bachelor niveau
- Minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring als netwerkregisseur in de
afgelopen 5 jaar met proces- en/of netwerkregie - Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring als beleidsmedewerker Jeugd binnen
het sociaal domein van een gemeente - Aantoonbare werkervaring met regionale samenwerking via gemeenschappelijke
regelingen - Aantoonbare werkervaring in de afgelopen 3 jaar met het samenwerken met
diverse partners in regionaal verband op het gebied van jeugd
Team TenMonks
Het proces
Dit verhaal gaat over jou
Iets voor jou?
Laat het ons weten!
Reageer op deze vacature via TenMonks en ons recruitment team neemt contact met je op om de match te verkennen.