Project Management Officer

Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO)

Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO)
In overleg
6 maanden
HBO
Gesloten

Dit ga je doen

Opdrachtbeschrijving

Het programma staat onder leiding van een programmamanager. De manager van het projectbureau IHH heeft PMO-ondersteuning nodig. Samen met de huidige PMO'er wordt verwacht om een tandem te vormen waarbij ze elkaars achtervang zijn.

Werkzaamheden

  • Uitvoeren van (standaard) programma- en projectondersteunende activiteiten belegd binnen het projectbureau.
  • Ondersteunen van trajecten en projecten binnen het programma, met name op het gebied van plannen en organiseren.
  • In overleg oppakken en ondersteunen van inhoudelijke activiteiten, afhankelijk van kennis en interesse.
  • Ondersteunen en vervangen van de collega PMO'er als backup.
  • Ondersteunen van de programmamanager, manager Projectbureau en projectleiders.
  • Op orde houden van het programmadossier.
  • Acteren als informatieknooppunt binnen het programma m.b.t. documentatie.
  • Voorbereiden, bijwonen en uitwerken van stuurgroepen.
  • Ondersteunen van projectadministratie, tijdschrijven en voortgangsrapportages.
  • Organiseren van events en bijeenkomsten.
  • Samen met een inhoudelijke expert begeleiden en geven van workshops aan medewerkers.
  • Ondersteunen van de resourcing binnen het programma (bijhouden inzetoverzicht, uitzetten verlengingen, liaison tussen projectmanagers en inkooporganisatie bij uitzetten externe opdrachten).
  • Faciliteren en uitdragen van veranderingen binnen het programma, bijvoorbeeld bij een nieuwe manier van rapporteren of bij introductie van een nieuwe aanpak en/of tools.
  • Meedenken over verbetervoorstellen en het uitwerken daarvan.

Achtergrond opdracht

De doelstelling van Verbeteren informatiehuishouding (IHH) is om binnen DUO de informatiehuishouding te verbeteren zodanig dat de (actieve) openbaarmaking en informatieverstrekking aan parlement, pers en publiek beter kan plaatsvinden en medewerkers in hun dagelijkse werkzaamheden optimale ondersteuning krijgen bij het veiligstellen van en ordentelijk omgaan met informatie en data, alsook in de ontwikkeling van hun vakmanschap. Het programma sluit aan bij bestaande activiteiten en processen binnen DUO op het gebied van IHH, IV en AV. Er is samenhang met onder anderen ‘Grip op gegevens’, ‘Ambtelijk vakmanschap’, ‘Werk aan uitvoering’, ‘Implementatie Wet Open Overheid’ en ‘Koers DUO’. Gedurende de looptijd van het Rijksprogramma ‘Open op Orde’ wordt integratie bewaakt. Afstemming vindt plaats met het ‘OCW Open’ programma, bijvoorbeeld rond de uitrol van het nieuwe documentmanagement- en zaaksysteem Proza. Het Projectbureau IHH is gepositioneerd om tijdelijke sturing aan te brengen binnen het programma en organiseert werkzaamheden op basis van resultaatopdrachten vanuit het Regieprogramma. Het Projectbureau IHH faciliteert, organiseert en coördineert de projecten en zorgt voor projectresultaten en rapportage. Het programma is ondergebracht bij Bedrijfsvoering manager Sylvia Poth.

Dit ben jij

  • HBO werk- en denkniveau
  • Minimaal 3 jaar ervaring als PMO of ondersteuner binnen een
    projectomgeving
  • Prince II Foundation gecertificeerd
  • Uitstekende communicatieve vaardigheden (zowel schriftelijk als mondeling)
  • Een natuurlijke ondersteuner die proactief meedenkt
  • Gestructureerd, resultaatgericht en daadkrachtig
  • Creatief en af en toe out of the box durven te denken
  • Samenwerken en verbinden
  • Plannen en organiseren
  • Met meerdere thema's/onderwerpen tegelijk bezig kunnen houden
  • IPMA PMO (of IPMA-D) gecertificeerd
  • Agile PMO gecertificeerd
  • Kennis van rijksoverheidsorganisaties en hun processen
  • Kennis van de DUO-organisatie en haar processen is een pré
  • Ervaring met het geven van workshops is een pré

Het proces

Dit verhaal gaat over jou

01

De zoektocht – waar begin je?

Elke maand ontvangen we honderden vacatures. Die publiceren we op onze website, maar we blijven niet achteroverleunen. Ons team gaat actief op zoek naar de juiste match. Misschien vind jij ons, of wij jou – hoe dan ook: we maken snel contact.

02

De kennismaking – een goed gesprek, geen kruisverhoor

Jij ziet een interessante opdracht of wij denken dat er een goed bij je past. We bellen om je beter te leren kennen en de opdracht door te nemen. Wat vind jij belangrijk? Wat zijn je ambities? We houden het persoonlijk én to the point. Zo verkennen we samen wat de juiste match voor je is en wat daarmee ook het beste voor de klant is.

VNG

03

Afspraken maken – helder en zonder kleine lettertjes

Past de opdracht bij jouw expertise? Top. We bespreken de voorwaarden, je gewenste salaris en hoe de opdracht eruitziet. Omdat het om overheidsvacatures gaat, kunnen de eisen complex zijn en het proces tijdrovend – maar daar helpen wij je soepel doorheen.

04

Introductie – wij regelen de papierwinkel

Je levert een bijgewerkt cv, motivatie en eventuele referenties aan. Wij stellen de introductie samen, volledig afgestemd op de wensen van de opdrachtgever. Alles wat we bespreken komt daarin terug – eerlijk, transparant en geen verrassingen.

05

Even geduld – maar we houden je op de hoogte

Overheidsprocessen kunnen soms traag zijn. Wij geven je vooraf een realistische tijdlijn en houden je tussendoor op de hoogte. Geen radiostilte, maar duidelijke updates.

06

Op gesprek – goed voorbereid op pad

Word je uitgenodigd? Mooi! We plannen samen het gesprek en bereiden het grondig voor. We geven je tips & tricks en duiken in de inhoud van de opdracht. Het doel: jouw kansen maximaliseren.

07

Go of No-Go – samen evalueren

Na het gesprek evalueren we hoe het ging. Wil jij door en ziet de opdrachtgever het ook zitten? Dan koppelen we je aan één van onze uitzendpartners. Zij regelen het uitzendcontract. Is het toch geen match? Dan halen we feedback op en zoeken we verder.

08

Aan de slag – alles geregeld, jij kunt starten

Bij een succesvolle bemiddeling leggen we alle afspraken vast in een overeenkomst. Je uitzendpartner regelt het contract, de administratie en zorgt ervoor dat je netjes en op tijd betaald wordt. Jij hoeft alleen maar te focussen op je werk (en een taart sturen mag altijd 😉).

09

Service – ook ná de start zijn we er voor je

Zolang je aan de opdracht werkt, blijven wij je aanspreekpunt. Ook kan je regelmatig uitnodigingen van ons verwachten voor kleine events en borrels bij ons op kantoor. Heb je vragen over je opdracht, verlenging of indexaties? Eén belletje en we helpen je verder. Is de opdracht afgerond? Dan zoeken we met plezier naar een volgende uitdaging voor je.

Reactietermijn gesloten

De reactietermijn voor deze opdracht is gesloten, dus helaas kun je niet meer reageren

Feedback