Kwartiermaker -/ Projectleider
Gemeente Eindhoven
- Uitzenden
- 01-07-2026
- 24 uur
Dit ga je doen
Voor de Gemeente Eindhoven zijn wij op zoek naar een Kwartiermaker/ Projectleider.
Context
Begin 2024 is door de gemeente Eindhoven het ‘Beleid Verbonden Partijen’ geactualiseerd. Daarnaast is een externe partij gevraagd te adviseren over het Beleid Verbonden Partijen. In het rapport ‘Goed verbonden’ versterking van sturing en beheersing van verbonden partijen’ van december 2025 wordt geconstateerd dat de inhoudelijke (strategische) kaders goed zijn vastgelegd én dat het in 2024 vastgestelde beleid Verbonden Partijen nog steeds actueel is maar dat verbetering mogelijk is. Op basis hiervan is in juni 2026 door de raad besloten het Beleid Verbonden Partijen aan te passen.
In combinatie met deze aanpassing is een verdere versterking en professionalisering van de gemeentelijke organisatie rond verbonden partijen noodzakelijk.
Om de volgende professionaliseringsstap te realiseren zal het team Verbonden Partijen verder moeten professionaliseren. Hiervoor zijn wij op zoek naar een kwartiermaker/projectleider.
Jouw rol:
In jouw rol als Kwartiermaker/Projectleider sta je aan de lat voor:
Het verder uitwerken en implementeren van:
• Actief beheer: Werkprocessen en instructies moeten verder worden uitgewerkt en geïmplementeerd. Dit betreft o.a. het opzetten van een monitoringsdashboard, toetsing van financiële stukken en de realisatie van publieke doelen, en MVOI-kaders, het voeren van een structurele strategische dialoog, het opstellen van en uniformeren van de wijze van adviseren over de annotaties voor AvA’s en een zorgvuldige advisering over benoemingen in toezichtfuncties. Ook de beoordeling van grote investeringsvoorstellen, een vierjaarlijkse evaluatie van de strategie, en het vaststellen van de bezoldiging van toezichthouders onderdeel dienen te zijn van dit actieve beheer.
• Invulling geven aan de verbetering van de organisatorische inrichting binnen de sector Control én de lijn organisatie (beleid), Juridische Zaken en Strategie.
• Toetreding nieuwe aandeelhouders: o.a. uitwerking van kaders hiervoor.
• Een belangrijk additioneel op te pakken onderwerp is op welke wijze de verbonden partijen binnen de gemeente Eindhoven een rol hebben bij het vervullen van de maatschappelijk opgaven.
• Dividendbeleid`: Dit vraagt om het uitwerken van aanvullende kaders.
• Een strategie uit te werken voor het proactief aangaan van samenwerkingen ten behoeve van de strategische opgaven van de stad en de regio.
Met wie werk je samen?
Je werkt vanuit de afdeling concernfinanciën, onderdeel van de sector Control. De afdeling Concernfinanciën is verantwoordelijk voor het inzichtelijk hebben en houden van de financiële positie van de gemeente. Nieuw hierin zijn de taken rond Verbonden partijen c.a..
Je werkt samen met collega’s binnen onze sector en de lijnorganisatie waar dit van belang is in jouw rol.
Dit breng jij mee
• Je hebt een afgeronde WO opleiding;
• Je hebt een brede kennis van Verbonden Partijen, deelnemingen en strategische samenwerkingsverbanden en de beoordeling ervan;
• Je bent analytisch sterk, je kunt overstijgend denken en je bent in staat hoofd- van bijzaken te onderscheiden;
• Je hebt gevoel voor organisatorische, politieke en bestuurlijke verhoudingen;
• Je bent communicatief vaardig en weet mensen te overtuigen.
Waar kom jij voor staan?
Eindhoven is dé stad van innovatie, technologie, design en vooral van toekomst. In het hart van onze snelgroeiende stad werken we met ruim 2700 collega’s vol energie aan een fijne stad om in te wonen, werken en recreëren. Met betrokken bewoners, partners en maatschappelijke instanties staan we samen voor onze stad.
Voor de meeste functies, zo ook voor deze functie, geldt dat hybride werken mogelijk is. Medewerkers zullen daarom minder vanuit kantoor en meer online werken. Dit betekent minder reistijd en reizen. Breng je de juiste expertise mee, maar woon je wat verder weg? Dan nodigen we jou van harte uit om ook te reageren op deze mooie inhoudelijke uitdaging!
Diversiteit en inclusie vinden we heel belangrijk. Bij ons is ruimte voor iedereen. We zijn blij met de verschillen tussen onze medewerkers. Die hebben we het liefst net zo groot als die in onze stad en regio. Want juist doordat we verschillend zijn, maken we samen onze grote plannen waar. Wil je weten hoe het is om bij ons te werken? Lees dan de verhalen van onze medewerkers op www.werkenvooreindhoven.nl
Aanvullende informatie (1):
• CV & Motivatie toegespitst op de opdracht, graag in het Nederlands aanleveren en in PDF-format. Graag ontvangen we in de persoonlijke motivatie een onderbouwing waaruit blijkt dat de kandidaat over de gevraagde competenties beschikt.
• Bij voldoende aanbod zullen wij de rol eerder sluiten dan de aangegeven deadline in de portal. Bied dus zsm een geschikte kandidaat aan.
• Leveranciers van kandidaten behoren op de hoogte te zijn van de geldende wet- en regelgeving op het gebied van arbeidsvoorwaarden en de Gemeenten cao. Deze inzet valt in schaal 14 – eind van de Gemeenten cao.
• Het is niet toegestaan een extra schakel toe te passen tussen de kandidaat en de leverancier die de kandidaat aanbiedt.
• Het is niet toegestaan om een kandidaat in te huren die eerder in dienst is geweest van de Gemeente Eindhoven (tussenperiode van twee jaar).
• Gelieve max. twee kandidaten aanbieden per leverancier.
• Een kandidaat mag niet bij meerdere aanvragen tegelijkertijd aangeboden worden.
Aanvullende informatie (2):
• Als de kandidaat mag starten bij de klant, dan zal er een pre-employmentscreening plaatsvinden. Wij sturen u op dat moment de daarvoor benodigde documenten toe via de Portal. Uw kandidaat mag pas starten na afronding van de pre-employmentscreening.
• De kandidaat beschikt over een legitimatiebewijs (een paspoort of identiteitskaart), welke bij intake én op de startdatum van het contract van de kandidaat geldig is en ter controle kan worden overlegd.
• Bij het aanbieden van kandidaat gaan wij ervan uit dat u akkoord bent met de voorwaarden van de gemeente Eindhoven. Bent u niet bekend met deze voorwaarden kunt u deze opvragen bij inhuur@eindhoven.nl.
• Het tarief is afhankelijk van de kennis en kunde van de kandidaat.
Dit ben jij
- Je hebt een afgeronde WO opleiding
- De kandidaat beschikt over een legitimatiebewijs (een paspoort of
identiteitskaart), welke bij intake én op de startdatum van het contract
van de kandidaat geldig is en ter controle kan worden overlegd - Het is niet toegestaan om een kandidaat in te huren die eerder in dienst is
geweest van de Gemeente Eindhoven (tussenperiode van twee jaar)
- Je hebt een afgeronde WO opleiding
- Je hebt een brede kennis van Verbonden Partijen, deelnemingen en
strategische samenwerkingsverbanden en de beoordeling ervan
Team TenMonks
Het proces
Dit verhaal gaat over jou
Iets voor jou?
Laat het ons weten!
Reageer op deze vacature via TenMonks en ons recruitment team neemt contact met je op om de match te verkennen.