Solution Architect

RVO

RVO
In overleg
6 maanden
HBO
Nog 2 dagen

Dit ga je doen

Opdrachtbeschrijving

Voor het programma Hybride Multi Cloud (HMC) van DICTU zoeken wij een ervaren Solution Architect Infrastructuur die op inhuurbasis bijdraagt aan de fundamentele herinrichting van het infrastructuurlandschap van de Rijksoverheid. De rol opereert dwars door de divisies van DICTU (MCID, KODA, GD en ST) en werkt samen met afnemers zoals RvIG, RVO en NVWA.

De Solution Architect Observability & Monitoring is verantwoordelijk voor de dwarsdoorsnijdende waarneembaarheidslaag over alle HMC-voorzieningen: metrics, logs, traces en events, SLO- en SLI-ontwerpen per tier, retention-strategieën conform BIO2 en Cbw/NIS2, en integratiepatronen met SIEM- en FinOps-voorzieningen. De rol zorgt dat afnemers zichtbaar krijgen hoe hun workloads presteren en dat de staande organisatie kan sturen op de tier-beloftes (Bronze tot Platinum). Ontwerpen worden opgeleverd binnen de Referentiearchitectuur en Architectuurbouwblokken zoals vastgesteld door de betreffende Domein Architect, en overgedragen aan de staande organisatie zodat beheer en doorontwikkeling geborgd zijn.

Achtergrond opdracht

DICTU werkt aan een fundamentele herinrichting van haar infrastructuurlandschap op basis van het HMC-coherentieconcept (Hybride Multi Cloud). HMC is geen platform of technische laag, maar een referentiekader dat samenhang brengt in de manier waarop DICTU infrastructuur- en platformdiensten levert aan afnemers binnen en buiten het ministerie. Het concept bundelt private cloud, publieke cloud en on-premises voorzieningen tot één samenhangend aanbod, met gestandaardiseerde landing zones, paved roads en duidelijke guardrails.

Het HMC-programma loopt dwars door de divisies van DICTU heen en werkt nauw samen met afnemers zoals RVO, NVWA en andere uitvoeringsorganisaties. Binnen het programma wordt gewerkt aan een Architecture Building Block (ABB) vanuit de negen architectuurdomeinen, met bijbehorende referentiearchitecturen.

Positionering van deze rol: Dwarsdoorsnijdende laag van metrics, logs, traces en events over alle HMC-voorzieningen heen. Levert het inzicht dat nodig is voor het aantoonbaar maken van tiers (Bronze tot Platinum), het sturen op SLO's en het voeden van security-, compliance- en FinOps-processen.

Dit ben jij

  • Togaf Practitioner gecertificeerd
  • Archimate Foundation gecertificeerd
  • Minimaal 5 jaar aantoonbare kennis en ervaring met ITOM en
    platformarchitecturen in complexe omgevingen en zowel private als public
    cloud
  • Minimaal 5 jaar aantoonbare kennis en ervaring met architectuur en
    architectuurontwerpen en de toepasbaarheid hiervan in oplossingen, met
    focus op volledigheid en just-in-time/just-enough architectuur
  • Afgeronde Hbo-opleiding ICT
  • Aantoonbare ervaring met Infrastructure as Code (IaC), zoals declaratieve
    automatisering en configuratiemanagement met Ansible, Disaster Recovery en
    Business Continuity Planning
  • Goede aantoonbare ervaring met het opstellen van architectuurdocumenten in
    waterfall en agile omgevingen
  • Gewerkt bij overheid 5 jaar of meer
  • Goede kennis van ITOM/Monitoring/Logging/Platform Architectuur,
    observability-stacks (Dynatrace, Prometheus, Grafana), OpenTelemetry, log
    aggregation-stacks (ELK of Splunk), SLO/SLI en error budgets, hybride
    observability, federated queries, en retention-/sampling-strategieën voor
    compliance-gevoelige data
  • Kennis van en ervaring met werken onder architectuur, beschrijven van SBB's
    op basis van RA's en ABB's en het toepassen van SBB's in oplossingen

Dennis Hordijk

Recruitment Consultant

Dennis Hordijk

Het proces

Dit verhaal gaat over jou

01

De zoektocht – waar begin je?

Elke maand ontvangen we honderden vacatures. Die publiceren we op onze website, maar we blijven niet achteroverleunen. Ons team gaat actief op zoek naar de juiste match. Misschien vind jij ons, of wij jou – hoe dan ook: we maken snel contact.

02

De kennismaking – een goed gesprek, geen kruisverhoor

Jij ziet een interessante opdracht of wij denken dat er een goed bij je past. We bellen om je beter te leren kennen en de opdracht door te nemen. Wat vind jij belangrijk? Wat zijn je ambities? We houden het persoonlijk én to the point. Zo verkennen we samen wat de juiste match voor je is en wat daarmee ook het beste voor de klant is.

VNG

03

Afspraken maken – helder en zonder kleine lettertjes

Past de opdracht bij jouw expertise? Top. We bespreken de voorwaarden, je gewenste salaris en hoe de opdracht eruitziet. Omdat het om overheidsvacatures gaat, kunnen de eisen complex zijn en het proces tijdrovend – maar daar helpen wij je soepel doorheen.

04

Introductie – wij regelen de papierwinkel

Je levert een bijgewerkt cv, motivatie en eventuele referenties aan. Wij stellen de introductie samen, volledig afgestemd op de wensen van de opdrachtgever. Alles wat we bespreken komt daarin terug – eerlijk, transparant en geen verrassingen.

05

Even geduld – maar we houden je op de hoogte

Overheidsprocessen kunnen soms traag zijn. Wij geven je vooraf een realistische tijdlijn en houden je tussendoor op de hoogte. Geen radiostilte, maar duidelijke updates.

06

Op gesprek – goed voorbereid op pad

Word je uitgenodigd? Mooi! We plannen samen het gesprek en bereiden het grondig voor. We geven je tips & tricks en duiken in de inhoud van de opdracht. Het doel: jouw kansen maximaliseren.

07

Go of No-Go – samen evalueren

Na het gesprek evalueren we hoe het ging. Wil jij door en ziet de opdrachtgever het ook zitten? Dan koppelen we je aan één van onze uitzendpartners. Zij regelen het uitzendcontract. Is het toch geen match? Dan halen we feedback op en zoeken we verder.

08

Aan de slag – alles geregeld, jij kunt starten

Bij een succesvolle bemiddeling leggen we alle afspraken vast in een overeenkomst. Je uitzendpartner regelt het contract, de administratie en zorgt ervoor dat je netjes en op tijd betaald wordt. Jij hoeft alleen maar te focussen op je werk (en een taart sturen mag altijd 😉).

09

Service – ook ná de start zijn we er voor je

Zolang je aan de opdracht werkt, blijven wij je aanspreekpunt. Ook kan je regelmatig uitnodigingen van ons verwachten voor kleine events en borrels bij ons op kantoor. Heb je vragen over je opdracht, verlenging of indexaties? Eén belletje en we helpen je verder. Is de opdracht afgerond? Dan zoeken we met plezier naar een volgende uitdaging voor je.

Iets voor jou?

Laat het ons weten!

Reageer op deze vacature via TenMonks en Dennis neemt contact met je op om de match te verkennen.

Iets voor jou?

Reageer dan vandaag nog!

Feedback