Fullstack Ontwikkelaar

Dienst ICT Uitvoering (DICTU)

Dienst ICT Uitvoering (DICTU)
In overleg
6 maanden
HBO - WO
Nog 6 dagen

Dit ga je doen

Let op!!! Het aanleveren van een toelichting op de eisen en de wensen is verplicht. Zonder deze toelichting kunnen wij het CV helaas niet in behandeling nemen.

Beschrijving project:

Verantwoord datagebruik is een van prioriteiten van de Nationale Digitaliseringsstrategie (NDS). Hier wordt invulling aan gegeven met het federatief datastelsel (FDS). Het FDS stimuleert en faciliteert het uitwisselen van gegeven tussen overheden onderling, en tussen overheden en private partijen. Met de schaalvergroting van gegevensuitwisseling en de diversificatie van de deelnemende partijen wordt grip op toegang een grotere uitdaging. FTV werkt aan een landelijk georiënteerde uniformering op het gebied van toegangsverlening tot API’s.

FTV heeft in de afgelopen anderhalf jaar een tweetal standaarden ontwikkeld die toegangsverlening zodanig formaliseren dat toegangssoftware ontkoppeld kan worden van de toepassingen en services. Een derde standaard is nu in ontwikkeling. Daarnaast is een referentie-implementatie geschreven onder de naam OpenFTV die de werkbaarheid van de standaarden en voorgestelde architectuur bewijst.

In 2026 zullen de standaarden voltooid worden en door het formele vaststellingsproces geloodst worden. Tevens zal OpenFTV opgetild worden naar productiewaardig niveau, en op een aantal plekken in praktijkproeven en/of productie toegepast worden.

Omschrijving einde project:

Het project zal eind 2026 zijn resultaten (2 standaarden vastgesteld, een derde op z’n minst in de GDI governance onderweg naar vaststelling, en de referentie-implementatie werkend in de FDS-simulatieomgeving) opleveren en eindigen.

De resultaten zullen deel uitmaken van het programma Realisatie IBDS, een meerjarenaanpak waarvan de einddatum voorlopig staat op 2031.

Welke rol heeft de professional binnen het project:

De professional zal OpenFTV gaan uitbreiden en verbeteren, en helpen met de implementatie van OpenFTV in praktijkproeven en productiesituaties.

Het team FTV bestaat nu uit een Product Owner en een Architect, waarmee in afstemming wordt gewerkt aan OpenFTV. Daarnaast zal er samen met implementatiepartners en overheden gewerkt worden aan de inzet van de standaarden en de software van FTV.

De activiteiten die horen bij het realiseren van de opdracht zijn:

· Toevoegen van nieuwe functionaliteiten aan OpenFTV;

· Verbeteren van de robuustheid van de bestaande functies van OpenFTV;

· Het actueel houden van de demonstratie-omgeving waarin OpenFTV in een fictieve context getoond wordt;

· Het documenteren van de architectuur, werking en correct gebruik van OpenFTV

· Het correct inzetten van OpenFTV in de simulatieomgeving van het FDS;

· Het uitdragen van het gedachtengoed van FTV naar stakeholders zoals leveranciers van gemeentesoftware, toegangsverleningssoftware en connectiviteitssoftware zoals gateways.

· Meewerken in multidisciplinaire teams waarin de standaarden van FTV en/of OpenFTV wordt ingezet, zowel in Proof of Concept (PoC)-situaties als in productie.

Welke deelresultaten zal de professional dienen te behalen gedurende de opdracht:

Er zal volgens de agile-methodiek gewerkt worden, waarbij elke twee weken een werkende iteratie van OpenFTV opgeleverd wordt. Deze zal minstens eenmaal per kwartaal tot een publiek beschikbare versie van productiewaardige kwaliteit leiden.

Bij PoC’s en implementatie bij ‘klanten’ is het afhankelijk van de gevraagde rol en inzet welke resultaten opgeleverd dienen te worden.

Welke eindresultaten zal de professional aan het einde van de opdracht dienen op te leveren.

Het eindresultaat voor het project FTV zal een zo compleet en kwalitatief hoogwaardig mogelijk product zijn, inclusief documentatie en de benodigde DevOps artefacten.

Wanneer is de opdracht afgerond en beëindigd:

Het project en daarmee de opdracht eindigt per definitie op 31 december 2026.

Binnen de beschikbare tijd van het project (tot eind 2026) werkt de ontwikkelaar samen met architect en product owner itteratief aan openFSC. Per 2 weken wordt bepaald welke werkzaamheden de meeste waarde oplevert. Het op te leveren resultaat is een oplossing welke binnen de tijd zo goed mogelijk aan de wensen en eisen voldoet.

Gewenste profiel

De kandidaat is een ervaren ontwikkelaar die gewend is in een multidisciplinair team te opereren waarbinnen de kandidaat obv zijn technische en inhoudelijke kennis uitvoering geeft aan de activiteiten waarvoor deze verantwoordelijk voor is.

De kandidaat beschikt over goede communicatieve vaardigheden, zowel mondeling als schriftelijk in de Nederlandse taal, alsmede een goede technische ondergrond in het gebruik van de gevraagde methoden en technieken. Zeker gezien de geringe omvang van het team zal de kandidaat een grote mate van zelfstandigheid, flexibilteit dienen te hebben met betrekking tot het plannen, uitvoeren en bewaken van zijn deelactiviteiten als onderdeel van het FDS-team in samenwerking met Digilab.

Ook zal de kandidaat mee moeten kunnen draaien in teams van implementatiepartners en klanten, en daarin standvastig zijn in het correct inzetten van de principes en standaarden van FTV.

Dit ben jij

  • WO/HBO werk- en denkniveau
  • Meer dan 3 jaar kennis en ervaring met Golang en Kubernetes
  • Meer dan 2 jaar kennis en ervaring met React en CSS frameworks (zoals
    Tailwind)
  • Meer dan 1 jaar kennis en ervaring met Python
  • Meer dan 2 jaar kennis en ervaring met IAM-platforms
  • Uiterlijk per 13 juli 2026 beschikbaar
  • Affiniteit en ervaring met Identity en Access Management (IAM) software
  • Aantoonbare ervaring met Helm-charts
  • Aantoonbare kennis en ervaring met gegevensuitwisseling via API-gateways
  • Relevante werkervaring bij de Rijksoverheid

Het proces

Dit verhaal gaat over jou

01

De zoektocht – waar begin je?

Elke maand ontvangen we honderden vacatures. Die publiceren we op onze website, maar we blijven niet achteroverleunen. Ons team gaat actief op zoek naar de juiste match. Misschien vind jij ons, of wij jou – hoe dan ook: we maken snel contact.

02

De kennismaking – een goed gesprek, geen kruisverhoor

Jij ziet een interessante opdracht of wij denken dat er een goed bij je past. We bellen om je beter te leren kennen en de opdracht door te nemen. Wat vind jij belangrijk? Wat zijn je ambities? We houden het persoonlijk én to the point. Zo verkennen we samen wat de juiste match voor je is en wat daarmee ook het beste voor de klant is.

VNG

03

Afspraken maken – helder en zonder kleine lettertjes

Past de opdracht bij jouw expertise? Top. We bespreken de voorwaarden, je gewenste salaris en hoe de opdracht eruitziet. Omdat het om overheidsvacatures gaat, kunnen de eisen complex zijn en het proces tijdrovend – maar daar helpen wij je soepel doorheen.

04

Introductie – wij regelen de papierwinkel

Je levert een bijgewerkt cv, motivatie en eventuele referenties aan. Wij stellen de introductie samen, volledig afgestemd op de wensen van de opdrachtgever. Alles wat we bespreken komt daarin terug – eerlijk, transparant en geen verrassingen.

05

Even geduld – maar we houden je op de hoogte

Overheidsprocessen kunnen soms traag zijn. Wij geven je vooraf een realistische tijdlijn en houden je tussendoor op de hoogte. Geen radiostilte, maar duidelijke updates.

06

Op gesprek – goed voorbereid op pad

Word je uitgenodigd? Mooi! We plannen samen het gesprek en bereiden het grondig voor. We geven je tips & tricks en duiken in de inhoud van de opdracht. Het doel: jouw kansen maximaliseren.

07

Go of No-Go – samen evalueren

Na het gesprek evalueren we hoe het ging. Wil jij door en ziet de opdrachtgever het ook zitten? Dan koppelen we je aan één van onze uitzendpartners. Zij regelen het uitzendcontract. Is het toch geen match? Dan halen we feedback op en zoeken we verder.

08

Aan de slag – alles geregeld, jij kunt starten

Bij een succesvolle bemiddeling leggen we alle afspraken vast in een overeenkomst. Je uitzendpartner regelt het contract, de administratie en zorgt ervoor dat je netjes en op tijd betaald wordt. Jij hoeft alleen maar te focussen op je werk (en een taart sturen mag altijd 😉).

09

Service – ook ná de start zijn we er voor je

Zolang je aan de opdracht werkt, blijven wij je aanspreekpunt. Ook kan je regelmatig uitnodigingen van ons verwachten voor kleine events en borrels bij ons op kantoor. Heb je vragen over je opdracht, verlenging of indexaties? Eén belletje en we helpen je verder. Is de opdracht afgerond? Dan zoeken we met plezier naar een volgende uitdaging voor je.

Iets voor jou?

Laat het ons weten!

Reageer op deze vacature via TenMonks en ons recruitment team neemt contact met je op om de match te verkennen.

Iets voor jou?

Reageer dan vandaag nog!

Feedback