Concerncontroller
- Uitzenden
- 13-07-2026
- 40 uur
Dit ga je doen
LET OP! We zijn op zoek naar een detacheringskracht vanuit loondienst bij de aangesloten leverancier.
Wil jij je als concerncontroller inzetten voor een Nederland waarin iedereen zich gezond voelt? Waar iedereen in staat is om gezond te leven en zich kan ontplooien in een gezonde en veilige fysieke en sociale leefomgeving? In reguliere tijden en in crisissituaties?
Dan zoeken wij jou!
Wat ga je doen?
Als concerncontroller rapporteer je aan het directieteam en ondersteun je zowel het directieteam als het managementteam met financiële analyses, rapportages en advies.
Je werkt intensief samen (vanuit een onafhankelijke rol) met de teamleider Finance, die verantwoordelijk is voor de financiële administratie, de jaarrekening en de aansturing van de (project)controllers. Je werkt nauw samen met de projectcontrollers, die jou voorzien van de benodigde input voor het opstellen van geconsolideerde rapportages en analyses.
Je werkt binnen de structuur van GGD GHOR Nederland, zowel in de vereniging als de werkorganisatie. Dit betekent dat je werkt in een omgeving waar verenigingswerk, ledendiensten en ledenprojecten de basis vormen, elk met hun eigen financier.
Je taken zijn onder andere:
– Fungeren als rechterhand van de directie en deze (ad hoc) voorzien van relevante financiële stuurinformatie.
– Opstellen van de geconsolideerde begroting op basis van de aangeleverde werk- en organisatiebegrotingen, inclusief de consolidatie van de begroting voor het verenigingswerk en bijbehorende toelichtingen.
– Business control, waarbij geborgd wordt dat de (project)controllers volledigheid en juistheid van de financiële administratie en urenregistratie organiseren. Dit betekent onder andere het maandelijks controleren van de financiële en urenadministratie op volledigheid en accuraatheid.
– Consolidatie van en toelichting aan directieteam en bestuur van de rapportages vanuit financial control. Deze maandelijkse rapportages omvatten realisatie versus begroting, opbrengsten en kosten.
– Consolidatie van en toelichting aan het directieteam en bestuur van de maandelijkse analyses van organisatiekosten en personeelskosten vanuit financial control.
– Maandelijks analyseren van kosten en uren voor verenigingswerk en bestuurscommissies, inclusief het voorbereiden van correctieboekingen.
– Fungeren als aanspreekpunt voor controllers en financieel adviseurs van GGD-organisaties (de leden van de vereniging).
– Optreden als sparringpartner voor projectcontrollers.
– Ondersteunen van afdelingsmanagers (o.a. HR, Communicatie & Public Affairs, Bestuursondersteuning, Inkoop & Contractmanagement, Jeugd, Gezondheid en Veiligheid) en de directie met budgetanalyses en -gesprekken.
– Deelnemen aan het AFAS-project gericht op het optimaliseren en automatiseren van de financiële administratie en de aansluiting met HR- en I&CM-modules. Opdrachtgever van dit traject zijn de transitiedirecteur en de CIO.
– Ontwikkelen van gestandaardiseerde dashboards op verschillende niveaus voor project- en programmamanagers, afdelingsmanagers en de directie.
Wat neem jij mee?
· WO werk- en denkniveau.
· Opleiding Bedrijfseconomie, Finance & Control, Accountancy of vergelijkbaar.
· Minimaal 7–10 jaar relevante ervaring als concerncontroller, business controller of senior financial controller.
· Uitstekende kennis van Excel
· Uitstekende kennis van AFAS Profit
· Ervaring met BI-tools zoals Power BI is zeer wenselijk.
· Beschikt over diepgaande expertise in het ontwerpen en doorgronden van complexe boekingsgangen en journaalposten.
· Ervaring binnen een publieke of semipublieke organisatie is een sterke pré.
Wie ben jij?
Ons team zoekt iemand die in staat is om organisatie breed te kijken. In praktijk ben je iemand die:
· stevig in de schoenen staat;
· een onafhankelijke gesprekspartner is voor directie en management;
· zowel strategisch als operationeel kan schakelen;
· energie krijgt van complexe organisaties;
· veranderingen kan begeleiden zonder de dagelijkse financiële sturing uit het oog te verliezen;
· financiële diepgang combineert met uitstekende communicatieve vaardigheden.
Wie zijn wij?
Wij zijn GGD GHOR Nederland, de landelijke vereniging van de 25 regionale GGD’en en GHOR-bureaus. Samen met onze leden werken we aan het bewaken, beschermen en bevorderen van de gezondheid en veiligheid van alle inwoners van Nederland. We behartigen de belangen van onze leden, de directeuren publieke gezondheid (DPG’en), richting politiek, overheden, samenwerkingspartners en publiek. We voeren projecten uit die een bijdrage leveren aan een betere publieke gezondheid en veiligheid. Dat doen we in ons uitgebreide netwerk, samen met de overheid, kenniscentra, onderzoeksinstituten en andere belangenorganisaties. Meer lezen over werken bij GGD GHOR Nederland? Kijk dan op .
Hoe ziet het team eruit?
Ons enthousiaste team werkt flexibel en hybride maar komt graag samen op donderdagen op onze locatie in Utrecht. Zo werken we gezamenlijk aan ons doel om een aantrekkelijk werkveld scheppen voor goed opgeleide professionals.
Dit ben jij
- We zijn op zoek naar een detacheringskracht vanuit loondienst bij de
aangesloten leverancier - WO werk- en denkniveau
- Opleiding Bedrijfseconomie, Finance & Control, Accountancy of
vergelijkbaar - Minimaal 7–10 jaar relevante ervaring als concerncontroller, business
controller of senior financial controller - Uitstekende kennis van Excel
- Uitstekende kennis van AFAS Profit
- Beschikt over diepgaande expertise in het ontwerpen en doorgronden van
complexe boekingsgangen en journaalposten
- Ervaring met BI-tools zoals Power BI is zeer wenselijk
- Ervaring binnen een publieke of semipublieke organisatie is een sterke pré
Het proces
Dit verhaal gaat over jou
Iets voor jou?
Laat het ons weten!
Reageer op deze vacature via TenMonks en Vincent neemt contact met je op om de match te verkennen.