Senior Analist (2FTE)

RVO

RVO
In overleg
5 maanden
HBO
Nog 3 dagen

Dit ga je doen

Binnen de directie IV van RVO, afdeling Analyse, Ontwerp & Bedrijfsvoering is behoefte aan een senior informatieanalist die op het snijvlak van business, data en IV de informatiebehoeften kan vertalen naar een duurzaam datafundament voor opgavemonitoring.

De werkzaamheden bestaan onder andere uit:

– Inventariseren en analyseren van informatiebehoeften vanuit opgaveteams, opdrachtenteams en stakeholders.

– Uitwerken van informatiebehoeften naar indicatoren, informatieanalyses en prototypes.

– Bijdrage leveren aan het opstellen van conceptuele en logische informatiemodellen.

– Analyseren van de impact op databronnen, systemen, koppelingen en werkprocessen.

– Samenwerken met datamodelleurs, architecten, productmanagement en inhoudelijke experts.

– Helpen opbouwen en prioriteren van de backlog voor het datafundament.

– Helpen bij het visualiseren van het datafundament en de onderliggende informatievoorziening voor verschillende doelgroepen.

– Uitwerken van informatie-, proces- en datamodellen in een vorm die begrijpelijk is voor zowel business als IV-specialisten.

– Ontwikkelen van visualisaties, overzichten en conceptuele modellen die bijdragen aan besluitvorming, prioritering en communicatie over het datafundament.

– Zorgen voor aansluiting tussen de uitwerking van het datafundament en bestaande architectuur-, informatie- en datamodellen binnen RVO.

Achtergrond opdracht:

RVO werkt aan het versterken van de informatievoorziening voor opgavemonitoring.

Opgavemonitoring ondersteunt opgavemanagers, transitiedirecteuren en opdrachtgevers bij het sturen op maatschappelijke opgaven en transities op basis van feiten, leerervaringen en inzicht in de bijdrage van RVO. Uit het programma Monitoring voor Impact (2025) is gebleken dat hiervoor een samenhangend, betrouwbaar en herbruikbaar datafundament nodig is.

Dit vraagt om het vertalen van informatiebehoeften vanuit opgaven naar indicatoren, informatiemodellen, databronnen, systemen, koppelingen en werkprocessen.

Binnen het project Datafundament voor Opgavemonitoring werken analisten, datamodelleurs, architecten en inhoudelijke experts samen aan het opbouwen van een backlog met informatiebehoeften en het voorbereiden van de benodigde doorontwikkeling binnen de organisatie.

Voor de versterking van het team zoeken wij twee ervaren informatieanalisten die zelfstandig informatiebehoeften kunnen analyseren, structureren en vertalen naar concrete oplossingsrichtingen.

Dit ben jij

  • Kandidaat heeft minimaal een afgeronde Hbo-opleiding
  • Kandidaat heeft minimaal 5 jaar ervaring als informatieanalist, business
    analist of ervaring in een rol met data-vraagstukken
  • Kandidaat heeft minimaal 5 jaar bij de Rijksoverheid
  • Ervaring met het vertalen van informatiebehoeften naar informatiemodellen,
    processen en IV-oplossingen
  • Relevante werkervaring in complexe organisaties met meerdere stakeholders.
    De complexiteit en relevantie wordt aangetoond door middel van concrete
    voorbeelden in CV en motivatie
  • Ervaring met datafundamenten, datagedreven werken, data governance of
    datamodellering
  • Ervaring met monitoring, sturing, beleidsinformatie, managementinformatie
    of impactmetingen
  • Ervaring met het visualiseren van complexe informatievraagstukken. De
    complexiteit wordt aangetoond door middel van concrete voorbeelden in CV en
    motivatie

Dennis Hordijk

Recruitment Consultant

Dennis Hordijk

Het proces

Dit verhaal gaat over jou

01

De zoektocht – waar begin je?

Elke maand ontvangen we honderden vacatures. Die publiceren we op onze website, maar we blijven niet achteroverleunen. Ons team gaat actief op zoek naar de juiste match. Misschien vind jij ons, of wij jou – hoe dan ook: we maken snel contact.

02

De kennismaking – een goed gesprek, geen kruisverhoor

Jij ziet een interessante opdracht of wij denken dat er een goed bij je past. We bellen om je beter te leren kennen en de opdracht door te nemen. Wat vind jij belangrijk? Wat zijn je ambities? We houden het persoonlijk én to the point. Zo verkennen we samen wat de juiste match voor je is en wat daarmee ook het beste voor de klant is.

VNG

03

Afspraken maken – helder en zonder kleine lettertjes

Past de opdracht bij jouw expertise? Top. We bespreken de voorwaarden, je gewenste salaris en hoe de opdracht eruitziet. Omdat het om overheidsvacatures gaat, kunnen de eisen complex zijn en het proces tijdrovend – maar daar helpen wij je soepel doorheen.

04

Introductie – wij regelen de papierwinkel

Je levert een bijgewerkt cv, motivatie en eventuele referenties aan. Wij stellen de introductie samen, volledig afgestemd op de wensen van de opdrachtgever. Alles wat we bespreken komt daarin terug – eerlijk, transparant en geen verrassingen.

05

Even geduld – maar we houden je op de hoogte

Overheidsprocessen kunnen soms traag zijn. Wij geven je vooraf een realistische tijdlijn en houden je tussendoor op de hoogte. Geen radiostilte, maar duidelijke updates.

06

Op gesprek – goed voorbereid op pad

Word je uitgenodigd? Mooi! We plannen samen het gesprek en bereiden het grondig voor. We geven je tips & tricks en duiken in de inhoud van de opdracht. Het doel: jouw kansen maximaliseren.

07

Go of No-Go – samen evalueren

Na het gesprek evalueren we hoe het ging. Wil jij door en ziet de opdrachtgever het ook zitten? Dan koppelen we je aan één van onze uitzendpartners. Zij regelen het uitzendcontract. Is het toch geen match? Dan halen we feedback op en zoeken we verder.

08

Aan de slag – alles geregeld, jij kunt starten

Bij een succesvolle bemiddeling leggen we alle afspraken vast in een overeenkomst. Je uitzendpartner regelt het contract, de administratie en zorgt ervoor dat je netjes en op tijd betaald wordt. Jij hoeft alleen maar te focussen op je werk (en een taart sturen mag altijd 😉).

09

Service – ook ná de start zijn we er voor je

Zolang je aan de opdracht werkt, blijven wij je aanspreekpunt. Ook kan je regelmatig uitnodigingen van ons verwachten voor kleine events en borrels bij ons op kantoor. Heb je vragen over je opdracht, verlenging of indexaties? Eén belletje en we helpen je verder. Is de opdracht afgerond? Dan zoeken we met plezier naar een volgende uitdaging voor je.

Iets voor jou?

Laat het ons weten!

Reageer op deze vacature via TenMonks en Dennis neemt contact met je op om de match te verkennen.

Iets voor jou?

Reageer dan vandaag nog!

Feedback