Senior Strategisch Inkoopadviseur Bouw/Werken

Universiteit van Amsterdam

€6.843 — €7.821 / maand €85 — € 105 / uur
5 maanden
HBO
Nog 9 dagen

Dit ga je doen

Functienaam: Senior Strategisch Inkoopadviseur Bouw/Werken
Aantal uren per week: 32-40 uur, infaseren is mogelijk.
Start overeenkomst: Week van 17-08-2026, infaseren is mogelijk. 
Einddatum: De einddatum van de initiele periode is 31-01-2027
Optie verlenging contract: Ja, met maximaal 4 keer 6 maanden.  
Inschrijver als zzp'er (Wet DBA)*: Ja, dit is mogelijk
*Deze opdracht is op intern beleid getoetst en akkoord bevonden voor uitvoering door een zzp'er. U bent zelf verantwoordelijk voor uw kwalificatie als ondernemer en voor het handelen als zelfstandige in de uitvoering van deze opdracht. 

Opdrachtomschrijving
Voor de afdeling Inkoop, Contract Management & Logistiek (ICL), vallend onder de dienst Facility Services (FS), onderdeel van de Gemeenschappelijke Dienst van de Hogeschool van Amsterdam (HvA) en de Universiteit van Amsterdam (UvA), zijn wij op zoek naar een Senior Strategisch Inkoopadviseur Bouw/Werken.
Jouw opdracht als Senior Strategisch Inkoopadviseur Bouw/Werken focust zich op het zelfstandig begeleiden van interne klanten en (Europese) aanbestedingen op het vlak van nieuwbouw, renovaties en verbouwing binnen de afdelingen Huisvestingsontwikkeling (HO) van de UvA, Vastgoed- en Huisvestingsbeleid (VHB) van de HvA en Huisvesting en Energie (HVE) van de gezamenlijke dienst Facility Services. HO, VHB en HVE werken door nieuwbouw-, verbouw- en renovatieprojecten, campusontwikkeling en onderhoud aan goede huisvesting voor onderwijs en onderzoek van de universiteit en de hogeschool.

In verband met de specifieke domeinen waarin de beschreven afdelingen zich begeven, is kennis van en ervaring in tenminste één van de volgende vakgebieden vereist: huisvesting, vastgoed en/of techniek.

Je rapporteert aan de Teamleider Strategische Inkoop.

Dit ga je doen:
Jouw hoofdtaken en verantwoordelijkheden bestaan uit:

  • Adviseren van interne stakeholders over de te volgen (rechtmatige) inkoopprocedures;
  • Het adviseren van leidinggevenden bij het uitschrijven van (Europese) aanbestedingen en (meervoudige) onderhandse offertetrajecten;
  • Begeleiden van de leidinggevenden in een vlekkeloos proces bij het opstellen, publiceren, beoordelen en opvolgen van aanbestedingsprocedures en andere inkooptrajecten;
  • Bewaken van de rechtmatigheid van de aanbestedingstrajecten als ook de afgesproken service levels, kwaliteitsnormen en KPI’s voor de inkooptrajecten in jouw portfolio;                                                         
  • Onderhouden van contacten en bouwen aan goede relaties met interne klanten, leveranciers, partners en management.

Hier ga je werken als Senior Strategisch Inkoopadviseur Bouw/Werken in Amsterdam
Naast de afdeling Inkoop, Contract Management & Logistiek, kent de dienst Facility Services nog 4 andere afdelingen, te weten Huisvesting, Bedrijfsbureau, Bureau Onderwijslogistiek en Facilitair Management. Elke afdeling wordt aangestuurd door één afdelingshoofd, welke op haar beurt rapporteert aan de Directeur Facility Services.
Binnen de afdeling IC&L kennen wij onder andere een Operationeel Inkoop team, verantwoordelijk voor de kleinschalige en dagdagelijkse inkoop activiteiten, en een Strategisch Inkoop team, verantwoordelijk voor het opstellen, uitschrijven, begeleiden en gunnen van aanbestedingsprocedures.
Het Strategisch Inkoop team bestaat uit 11 collega’s met een goede balans tussen trainee’s, ervaren inkopers en zelfstandige inkoopspecialisten. Als team zijn ze verantwoordelijk voor het adviseren over de volledige breedte van inkoop voor zowel de Hogeschool van Amsterdam als ook de Universiteit van Amsterdam en het begeleiden van aanbestedingstrajecten van enkelvoudig tot aan Europees.

Als team zijn ze gefocust op samenwerking en de ontwikkeling van het vakgebied, zij werken bijvoorbeeld intensief samen met het Universitair Platform Inkoop (UPI).

Bij deze opdracht is hybride werken mogelijk. Het team komt samen op maandagen op de Hogehilweg 21 en op woensdagen in het Theo Thijssenhuis (TTH).

Dit ben jij

  • Opleidingseisen Minimaal een afgeronde HBO opleiding. Werkervaringseisen
    Minimaal 7 jaar ervaring met het opstellen, begeleiden en opvolgen van
    Europese, Nationale en meervoudig onderhandse aanbestedingen, waarvan
    minimaal 5 jaar binnen de technische domeinen zoals bijvoorbeeld
    aannemerij, bouw, utiliteiten, grootonderhoud of renovaties; Aantoonbare
    ervaring met het begeleiden van aanbestedingstrajecten binnen de overheid
    of semioverheid; Kennis van de aanbestedingswet, aanbestedingsdocumenten en
    gunningssystematieken; Kennis van de leveranciersmarkt op het gebied van
    bouw, renovatie en onderhoud. Kerncompetenties Analytisch vermogen
    Organisatiesensitiviteit Samenwerken Uitstekende communicatieve
    vaardigheden en het vermogen om de communicatiestijl aan te passen aan de
    (beoogde) doelgroep Plannen en organiseren U heeft alle eisen begrepen en
    gaat hiermee akkoord

Het proces

Dit verhaal gaat over jou

01

De zoektocht – waar begin je?

Elke maand ontvangen we honderden vacatures. Die publiceren we op onze website, maar we blijven niet achteroverleunen. Ons team gaat actief op zoek naar de juiste match. Misschien vind jij ons, of wij jou – hoe dan ook: we maken snel contact.

02

De kennismaking – een goed gesprek, geen kruisverhoor

Jij ziet een interessante opdracht of wij denken dat er een goed bij je past. We bellen om je beter te leren kennen en de opdracht door te nemen. Wat vind jij belangrijk? Wat zijn je ambities? We houden het persoonlijk én to the point. Zo verkennen we samen wat de juiste match voor je is en wat daarmee ook het beste voor de klant is.

VNG

03

Afspraken maken – helder en zonder kleine lettertjes

Past de opdracht bij jouw expertise? Top. We bespreken de voorwaarden, je gewenste salaris en hoe de opdracht eruitziet. Omdat het om overheidsvacatures gaat, kunnen de eisen complex zijn en het proces tijdrovend – maar daar helpen wij je soepel doorheen.

04

Introductie – wij regelen de papierwinkel

Je levert een bijgewerkt cv, motivatie en eventuele referenties aan. Wij stellen de introductie samen, volledig afgestemd op de wensen van de opdrachtgever. Alles wat we bespreken komt daarin terug – eerlijk, transparant en geen verrassingen.

05

Even geduld – maar we houden je op de hoogte

Overheidsprocessen kunnen soms traag zijn. Wij geven je vooraf een realistische tijdlijn en houden je tussendoor op de hoogte. Geen radiostilte, maar duidelijke updates.

06

Op gesprek – goed voorbereid op pad

Word je uitgenodigd? Mooi! We plannen samen het gesprek en bereiden het grondig voor. We geven je tips & tricks en duiken in de inhoud van de opdracht. Het doel: jouw kansen maximaliseren.

07

Go of No-Go – samen evalueren

Na het gesprek evalueren we hoe het ging. Wil jij door en ziet de opdrachtgever het ook zitten? Dan koppelen we je aan één van onze uitzendpartners. Zij regelen het uitzendcontract. Is het toch geen match? Dan halen we feedback op en zoeken we verder.

08

Aan de slag – alles geregeld, jij kunt starten

Bij een succesvolle bemiddeling leggen we alle afspraken vast in een overeenkomst. Je uitzendpartner regelt het contract, de administratie en zorgt ervoor dat je netjes en op tijd betaald wordt. Jij hoeft alleen maar te focussen op je werk (en een taart sturen mag altijd 😉).

09

Service – ook ná de start zijn we er voor je

Zolang je aan de opdracht werkt, blijven wij je aanspreekpunt. Ook kan je regelmatig uitnodigingen van ons verwachten voor kleine events en borrels bij ons op kantoor. Heb je vragen over je opdracht, verlenging of indexaties? Eén belletje en we helpen je verder. Is de opdracht afgerond? Dan zoeken we met plezier naar een volgende uitdaging voor je.

Iets voor jou?

Laat het ons weten!

Reageer op deze vacature via TenMonks en ons recruitment team neemt contact met je op om de match te verkennen.

Iets voor jou?

Reageer dan vandaag nog!

Feedback