Projectleider Ontwikkelfase Brainporthub corridor A67 West en A2 Zuid
Metropoolregio Eindhoven
- Uitzenden
- 01-09-2026
- 16 uur
Dit ga je doen
Aanleiding
De Metropoolregio Eindhoven (MRE) is op zoek naar een ervaren projectleider voor de ontwikkeling van twee Brainporthubs in Zuidoost-Brabant. Met de groei van inwoners, bedrijven en bezoekers is er een dringende behoefte aan slimme mobiliteitsoplossingen. De Brainporthubs vormen als bovenregionale mobiliteitshubs een essentieel onderdeel van het toekomstige mobiliteitssysteem van de regio.
Naast de overkoepelende aansturing van de Brainporthubs door de programmaregisseur Brainporthubs, vraagt de complexiteit, omvang maar ook specifieke lokale situatie om maatwerkontwikkeling per hub. Daarom is er per hub ook een projectleider nodig. Vanwege het vertrek van de bestaande projectleider vragen we een nieuwe projectleider uit voor de Brainporthubs op de corridors A67 West en A2 Zuid. De projectleider wordt onderdeel van het projectteam Brainporthubs. Hierin werk de projectleider met nog twee andere projectleiders, een projectcoördinator en strategisch adviseur onder regie van de programmaregisseur aan de ontwikkeling en uitvoering van in totaal zes Brainporthubs.
Brainporthubs corridor A67 West en A2 Zuid
Voor de toekomstige Brainporthubs op de corridors A67 West en A2 Zuid zijn eerder planstudies afgerond. Vanwege eerdere bestuurlijke dynamiek en verkiezingen heeft de ontwikkeling van hubs op deze corridors tijdelijk ‘on hold’ gestaan. Gezien de positieve nieuwe bestuurlijke dynamiek is her hernieuwd momentum om de ontwikkeling van deze Brainporthubs door te pakken.
Werkzaamheden
De projectleider dient per hub inhoudelijke werkgroepen op te starten en een plan van aanpak te maken of en zo ja in hoeverre eerdere planstudies – deels – dienen te worden geactualiseerd. Dit om tot een voorkeurslocatie voor een toekomstige hub op de betreffende corridors te komen en stappen richting de planfase verder te concretiseren. Ervaring is dat een toegewijde projectleider met een inhoudelijke werkgroep per hub (bestaande uit de betrokken gemeente(n), provincie, RWS en vertegenwoordigers van werkgevers en MRE) bijdragen om samen verdere stappen te zetten om van planstudie naar planfase te komen.
De betrokken overheden bieden in kind capaciteit aan zodat ze ook kunnen deelnemen en bijdragen aan de werkgroep. Via de werkgroep kan ook lokale bestuurlijke afstemming en besluitvorming per Brainporthub worden voorbereid. Een paar keer per jaar zal de projectleider worden gevraagd om aan te sluiten en input te geven bij bredere werksessies met het Projectteam Brainporthubs en de bredere Ambtelijke Begeleidingsgroep (ABG) Brainporthubs (op systeemniveau Brainporthubs). De projectleider is niet verantwoordelijk voor (bestuurlijke) besluitvorming. Dat is mede de verantwoordelijkheid van de programmaregisseur Brainporthubs.
Werkzaamheden voor de projectleider Brainporthubs A67 West en A2 Zuid:
-
Actualiseren Plan van aanpak* hubs A67 West en A2 Zuid;
-
Coördineren aanbesteding actualiseren Planstudies en Planfase adviesbureaus, aansturen adviesbureaus;
-
Opstarten/ inrichten werkgroepen hubs A67 West en A2 Zuid;
-
Onder regie programmaregisseur deelnemen aan Projectteam Brainporthubs (1 x per 4 weken) en Ambtelijke Begeleidingsgroep (ABG) Brainporthubs (1 x per 6 weken).
*Je stelt aan het begin van je opdracht een aanpak op waarin je je aanpak, werkwijze, planningen governance van beide hubs concretiseert. Het programma Brainporthubs kent een sterk adaptief en dynamisch karakter. Meebewegen, vertrouwen in elkaar en doen wat nodig is staan centraal. Hierbij is het belangrijk om aan te sluiten bij en voort te bouwen op de bestaande informatie, eerdere besluitvorming en bestaande en deels nieuw in te richten overlegstructuren. Deze informatie zul je na gunning van de opdracht ontvangen. Het projectteam Brainporthubs en programmaregisseur zullen je hierbij helpen. Dit Plan van Aanpak stem je af met de werkgroep, programmaregisseur Brainporthubs en het Poho Mobiliteit van de MRE. Gezien de dynamiek zullen we de benodigde inzet samen periodiek blijven herijken.
Note: opererend binnen het projectteam Brainporthubs bestaande uit meerdere projectleiders kan afhankelijk van de dynamiek in de omgeving en afstemming met de programmaregisseur Brainporthubs binnen het doel van de opgave de precieze inzet voor deze en eventueel ook andere Brainporthubs definitief worden afgestemd.
Governance
De ambtelijk opdrachtgevers namens de gezamenlijke overheden zijn de MRE en de Provincie Noord-Brabant. De programmaregisseur Brainporthubs is je eerste aanspreekpunt.
Bestuurlijke besluitvorming op het totale Brainporthubsysteem vindt plaats in het Poho Mobiliteit MRE. Voor de Brainporthubs wordt dit bestuurlijk voorbereid door de Bestuurlijke Begeleidingsgroep (BBG) Brainporthubs, die ambtelijk wordt voorbereid door de Ambtelijke Begeleidingsgroep (ABG) Brainporthubs.
Kandidaatomschrijving
Eisen
De afgelopen 8 jaar:
– Minimaal 4 jaar ervaring als projectmanager met complexe ruimtelijke- en/of mobiliteitsvraagstukken.
– Minimaal 4 jaar ervaring met het begeleiden van ambtelijke en bestuurlijke overleggen.
– Aantoonbare ervaring met de ontwikkeling en/of realisatie van mobiliteitshubs (van ontwikkeling, planstudie tot en met planfase, inclusief aanbesteden van adviesbureaus voor onderzoeken).
– Aantoonbare ervaring met werken voor publiek-publieke en/of publiek-private samenwerkingsverbanden bestaande uit minimaal 3 overheidspartijen.
Wensen
De afgelopen 10 jaar:
A – Minimaal 7 jaar ervaring als projectmanager met complexe ruimtelijke- en/of mobiliteitsvraagstukken.
B – Minimaal 7 jaar ervaring met het begeleiden van ambtelijke en bestuurlijke overleggen.
C – Minimaal 3 jaar aantoonbare ervaring met de ontwikkeling en/of realisatie van mobiliteitshubs (van planstudie tot planfase).
D – Minimaal 3 jaar aantoonbare ervaring met werken voor publiek-publieke en/of publiek-private samenwerkingsverbanden bestaande uit minimaal 3 overheidspartijen.
– Ervaring met samenwerking met en voor overheden in de Brainportregio.
– Een sterk netwerk in de Brainportregio.
– Proactieve houding en het vermogen om de samenwerking te bevorderen en zich te bewegen in een dynamisch politiek en maatschappelijk krachtenveld.
– Kan goed omgaan met een adaptieve en flexibele aanpak zonder het oog op voortgang en resultaat uit het oog te verliezen.
– Vermogen om vlot te schakelen tussen strategisch en operationeel niveau.
Dit ben jij
- Contractering verloopt via de firma Haert. – Het contract verloopt via de
firma Haert. Zie https://www.haert.nl/organisaties/contractmanagement
- Ervaring, competenties en netwerk – Beoordeling CV en motivatiebrief
- Bij deze opdracht worden na de eerste selectieronde met een aantal partijen
interviews afgenomen. Deze wegen mee in de uiteindelijke beoordeling. Deze
interviews worden beoordeeld volgens de hieronder aangegeven criteria. Met
de top 3 inschrijvers wordt een interview gehouden op dinsdag 11 en
woensdag 12 augustus
Het proces
Dit verhaal gaat over jou
Iets voor jou?
Laat het ons weten!
Reageer op deze vacature via TenMonks en Sohail neemt contact met je op om de match te verkennen.