Projectleider Publiek Laden

Gemeente Amsterdam

€6.843 — €7.821 / maand
11 maanden
HBO
Nog 6 dagen

Dit ga je doen

Opdrachtomschrijving
Voor de realisatie van een dekkend netwerk van publieke laadinfrastructuur in Amsterdam is het voor e-rijders van belang overal in de stad toegankelijk, betrouwbaar, betaalbaar en veilig te laden.
Er is sprake van een intensieve samenwerking met collega’s uit verschillende gemeentelijke afdelingen, zoals asset- en contractmanagement, én met partners zoals Charge Point Operators, andere grote gemeenten, het Rijk en ElaadNL. Het team bestaat uit enthousiaste, betrokken en deskundige collega’s en staat midden in de energietransitie en de dynamische wereld van duurzame mobiliteit.

De gemeente Amsterdam werkt aan schone lucht in de stad en stimuleert de transitie naar uitstootvrije mobiliteit. De komende jaren wordt een verdere toename van het aantal elektrische voertuigen verwacht. Een dekkend netwerk van laadinfrastructuur is een belangrijke randvoorwaarde om de transitie te kunnen maken. We zijn het stadium van pionieren voorbij en jij draagt bij aan het verder professionaliseren van de publieke laadinfrastructuur in de stad.

Je bouwt aan een sterke samenwerking, zowel binnen de gemeente als daarbuiten met Charge Point Operators, andere grote gemeenten en kennisinstellingen.  Daarmee werk je aan het grootste gemeentelijke publieke laadnetwerk van Nederland, met meer dan 10.000 laadpunten, en ben je trendsettend en richtinggevend voor de rest van het land.

Samen met collega’s uit de G4-gemeenten werk je via de Nationale Agenda Laadinfrastructuur aan kennisdeling en gezamenlijke oplossingen. Je gaat actief in gesprek met e-rijders, samenwerkingspartners zoals MRA-Elektrisch en ElaadNL, én met bewoners en bedrijven in Amsterdam om innovaties te stimuleren en mogelijk te maken. Met jouw inhoudelijke kennis van publieke laadinfrastructuur buig je je over complexe vraagstukken zoals prijstransparantie, slim laden en financiële prikkels voor gedragsverandering. Gedreven draag je bij aan de transitie naar elektrisch rijden en zorg je ervoor dat het laadnetwerk in de stad steeds slimmer en beter wordt benut.

Als projectleider publiek laden bij team luchtkwaliteit draag je hier direct bij. Dat doe je samen met een projectteam met collega's vanuit verschillende directies en disciplines zoals de contractmanager, technisch adviseur, assetmanager en het operationeel plaatsingsteam. Je bent verantwoordelijk voor het goed functioneren van het publieke laadinfrastructuur-netwerk in Amsterdam, zorg je voor een effectieve samenwerking met de concessiehouders en stuur je op resultaten die ertoe doen voor de e-rijders in de stad.

Samen met de contractmanager ben je verantwoordelijk voor een constructieve samenwerking met de concessiehouders (CPO's) en pakt nieuwe ontwikkelingen op zoals de implementatie van Europese regelgeving (AFIR) en je verbetert de prijstransparantie aan de laadpaal voor de e-rijder. Je denkt na over maatregelen om de publieke laadinfrastructuur effectiever te benutten, zoals het invoeren van een kleef- of starttarief.  

Je bent in staat om complexe vraagstukken te vertalen naar een praktische toepassing. Dit betekent onder andere het organiseren van voldoende interne en externe draagvlak, het op touw zetten van de bestuurlijke besluitvorming en een plan van aanpak om de uitvoering in gang te zetten.

Werkzaamheden

  • Bij de weekstart bespreek je actuele onderwerpen met het projectteam en maak je afspraken over welke acties er de komende week worden opgepakt.
  • bespreken met de concessiehouder de impact van netcongestie en formuleert een aanpak om samen tot oplossingen te komen. Je zorgt ervoor dat de acties worden opgevolgd.
  • stelt een plan van aanpak op voor een nieuwe aanbesteding en betrekt alle interne en externe stakeholders. Je zorgt ervoor dat er op tijd en met de juiste scope gestart kan worden met de nieuwe aanbesteding.
  • Samen met de collega's van de G4 bespreek je actuele thema's en streef je naar een zo uniform mogelijke aanpak.
  • monitoort de laadopgave en doet voorstellen aan het projectteam en uiteindelijk aan de betrokken wethouder om bij te sturen.

Dit ben jij

  • De aangeboden kandidaat heeft minimaal 2 jaar
    werkervaring binnen – of met een overheidsorganisatie binnen stedelijk
    gebied
  • De aangeboden kandidaat heeft ervaring met
    Politiek-bestuurlijke sensitiviteit, overtuigingskracht en je bent goed op
    de hoogte van wat er speelt in de markt
  • De aangeboden kandidaat beschikt minimaal over
    een hbo werk- en denkniveau
  • De aangeboden kandidaat is in het bezit van een erkende hbo
    diploma Let op! De kandidaat
    moet het document meenemen naar het interview zodat de opdrachtgever kan
    controleren of deze voldoet. Indien het document niet aanwezig is of niet
    voldoet wordt het gesprek beëindigd en de offerte terzijde gelegd
  • De aangeboden kandidaat heeft ervaring met het
    schrijven van bestuurlijke beleidsstukken
  • De aangeboden kandidaat heeft een netwerk op het gebied
    van elektrisch vervoer en laadinfrastructuur
  • De aangeboden kandidaat heeft Ervaring met voorbereiden
    en begeleiden van aanbestedingen

Pieter Hofland

Recruitment Consultant

Pieter Hofland

Het proces

Dit verhaal gaat over jou

01

De zoektocht – waar begin je?

Elke maand ontvangen we honderden vacatures. Die publiceren we op onze website, maar we blijven niet achteroverleunen. Ons team gaat actief op zoek naar de juiste match. Misschien vind jij ons, of wij jou – hoe dan ook: we maken snel contact.

02

De kennismaking – een goed gesprek, geen kruisverhoor

Jij ziet een interessante opdracht of wij denken dat er een goed bij je past. We bellen om je beter te leren kennen en de opdracht door te nemen. Wat vind jij belangrijk? Wat zijn je ambities? We houden het persoonlijk én to the point. Zo verkennen we samen wat de juiste match voor je is en wat daarmee ook het beste voor de klant is.

VNG

03

Afspraken maken – helder en zonder kleine lettertjes

Past de opdracht bij jouw expertise? Top. We bespreken de voorwaarden, je gewenste salaris en hoe de opdracht eruitziet. Omdat het om overheidsvacatures gaat, kunnen de eisen complex zijn en het proces tijdrovend – maar daar helpen wij je soepel doorheen.

04

Introductie – wij regelen de papierwinkel

Je levert een bijgewerkt cv, motivatie en eventuele referenties aan. Wij stellen de introductie samen, volledig afgestemd op de wensen van de opdrachtgever. Alles wat we bespreken komt daarin terug – eerlijk, transparant en geen verrassingen.

05

Even geduld – maar we houden je op de hoogte

Overheidsprocessen kunnen soms traag zijn. Wij geven je vooraf een realistische tijdlijn en houden je tussendoor op de hoogte. Geen radiostilte, maar duidelijke updates.

06

Op gesprek – goed voorbereid op pad

Word je uitgenodigd? Mooi! We plannen samen het gesprek en bereiden het grondig voor. We geven je tips & tricks en duiken in de inhoud van de opdracht. Het doel: jouw kansen maximaliseren.

07

Go of No-Go – samen evalueren

Na het gesprek evalueren we hoe het ging. Wil jij door en ziet de opdrachtgever het ook zitten? Dan koppelen we je aan één van onze uitzendpartners. Zij regelen het uitzendcontract. Is het toch geen match? Dan halen we feedback op en zoeken we verder.

08

Aan de slag – alles geregeld, jij kunt starten

Bij een succesvolle bemiddeling leggen we alle afspraken vast in een overeenkomst. Je uitzendpartner regelt het contract, de administratie en zorgt ervoor dat je netjes en op tijd betaald wordt. Jij hoeft alleen maar te focussen op je werk (en een taart sturen mag altijd 😉).

09

Service – ook ná de start zijn we er voor je

Zolang je aan de opdracht werkt, blijven wij je aanspreekpunt. Ook kan je regelmatig uitnodigingen van ons verwachten voor kleine events en borrels bij ons op kantoor. Heb je vragen over je opdracht, verlenging of indexaties? Eén belletje en we helpen je verder. Is de opdracht afgerond? Dan zoeken we met plezier naar een volgende uitdaging voor je.

Iets voor jou?

Laat het ons weten!

Reageer op deze vacature via TenMonks en Pieter neemt contact met je op om de match te verkennen.

Iets voor jou?

Reageer dan vandaag nog!

Feedback