Senior Testmanager
Ministerie van Justitie en Veiligheid
- Uitzenden
- 01-09-2026
- 36 uur
Dit ga je doen
Deze opdracht heeft als opdrachtgever de Directie Rechtshandhaving en Criminaliteitsbestrijding (DRC); deze directie maakt deel uit van het Directoraat Generaal Rechtspleging en Rechtshandhaving (DGRR). DGRR schept de voorwaarden voor een slagvaardig, toegankelijk en doelmatig werkend rechtsbestel en voor een effectieve en doelmatige rechtshandhaving. Verder draagt DGRR bij aan de internationale samenwerking op justitieel gebied. De Directie Rechtshandhaving en Criminaliteitsbestrijding (DRC) ontwikkelt visie, beleid en verschillende samenwerkingsvormen voor een betere rechtshandhaving en criminaliteitsbestrijding en meer veiligheid. In dit kader heeft DRC binnen het bestuursdepartement J&V de beleidsverantwoordelijkheid voor het invoeren per 18 augustus 2026 van het nieuwe EU rechtsinstrument voor grensoverschrijdende justitiële samenwerking ""eEvidence"". Op basis van een project waarin de impact hiervan is geanalyseerd is DRC een programma gestart waarin samen met eigenstandige projecten bij het OM, de politie, de dienst Justid het "go live" moment van de EU verordening en EU richtlijn eEvidence (EU/2023/1543) wordt voorbereid. Het OM (en IVO OM), de politie, de Raad voor de Rechtspraak (en IVO Rechtspraak), de dienstaanbieders/bedrijven, de Justitiële Informatiedienst (Justid), de Directie Wetgeving en Juridische Zaken (DWJZ) de Europese Commissie en de Directie Rechtshandhaving en Criminaliteitsbestrijding (DRC) zijn de implementatiepartners voor eEvidence binnen JenV.
Achtergrond, aanleiding en doel van de opdracht
In 2026 treedt nieuwe EU-wet- en regelgeving (eEvidence) in werking om het vergaren van elektronische gegevens voor opsporing en vervolging grensoverschrijdend te versnellen. DRC startte binnen JenV een programma waarin met implementatiepartners (o.a. OM, politie, Justid, Raad voor de Rechtspraak, DWJZ, Europese Commissie) het go-live moment van eEvidence wordt voorbereid. Tijdens en na de bouw van het eEvidence-portaal is gedegen testen noodzakelijk, ook in combinatie met portalen in andere EU-lidstaten.
Opdrachtomschrijving
We zoeken een Senior Testmanager met projectleiderskwaliteiten die planmatig werkt en tijdig goedgekeurde deliverables oplevert, zodat systemen conform afspraak in gebruik kunnen worden genomen. Je ontzorgt programmaleiding en stuurgroep, bent proactief en resultaatgericht.
Werkzaamheden
- Opstellen van een teststrategie en uitwerking in testplannen voor het programma eEvidence.
- Aansturen van het testprogramma en coördineren van testen met projectleider(s) en verantwoordelijken in de organisatie(s).
- Initiëren en (zo nodig) leiden van internationaal testen van de portalen met andere EU-lidstaten.
- Adviseren van programmaleiding over te nemen besluiten en deze voorbereiden.
- Periodiek rapporteren over voortgang en (rest)risico’s.
Profiel
- Expert in testmanagement binnen (rijks)overheid met grondige kennis van testmethoden (zoals TMap/TMap Next) en in staat pragmatisch te handelen.
- Ervaring met aansturen van testcoördinatoren en testers en prioriteren onder tijdsdruk.
- Politiek-bestuurlijk sensitief, met een goed netwerk binnen JenV of vergelijkbaar, en vaardig in samenwerken binnen complexe omgevingen.
Dit ben jij
- Afgeronde opleidingen op het gebied van methodisch testen
- Minimaal 5 jaar aantoonbare ervaring met het leiding geven aan grote
testtrajecten in complexe omgevingen - Minimaal 5 jaar ervaring met methodisch testen in
systeemontwikkelingsprojecten - Ervaring met testtrajecten in het JenV-domein
- Aantoonbare kennis van het testen van communicatie tussen systemen
gebaseerd op de uitwisseling van XML-berichten - Ervaring met het opstellen van formele stukken voor verslaglegging en
besluitvorming; werkt gestructureerd - Beschikt over eigen tools om het werk efficiënt uit te voeren
- Beheerst de Engelse taal
- Sterk in plannen, organiseren en prioriteren van taken
- Proactief en analytisch sterk; vertaalt complexe vraagstukken naar een
praktische aanpak - Toegankelijk en hulpvaardig met goed gevoel voor verhoudingen en processen
- Flexibel en snel kunnen schakelen tussen projecten en prioriteiten
- Overtuigingskracht en resultaatgerichtheid richting interne en externe
stakeholders - Uitstekende communicatieve vaardigheden in Nederlands en Engels
- Zelfstandig en in teamverband kunnen opereren; weg vinden in complexe
organisatie - Stressbestendig, met relativeringsvermogen en gevoel voor humor
Team TenMonks
Het proces
Dit verhaal gaat over jou
Iets voor jou?
Laat het ons weten!
Reageer op deze vacature via TenMonks en ons recruitment team neemt contact met je op om de match te verkennen.