Recordmanagementapplicatie consultant
Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport
- Uitzenden
- 01-09-2026
- 36 uur
Dit ga je doen
Projectcontext
Het (a)CBG heeft records management op hoog abstractieniveau gedefinieerd, maar processen zijn nog onvoldoende uitgewerkt en er is nog geen Recordmanagementapplicatie ingericht. Er is een pilot gestart binnen Microsoft 365 met Exchange Online en SharePoint Online in combinatie met de Purview-modules Data Lifecycle Management en Records Management. Doel is om RM-processen te ontwikkelen en een technische oplossing te implementeren, met als eerste mijlpaal: e-mailarchivering inrichten.
Opdrachtomschrijving
Focus van de rol is het overbruggen van de kloof tussen wetgeving (beleid), de IV-organisatie en eindgebruikers (processen en cultuur) enerzijds en de Microsoft-suite (Purview, Exchange, SharePoint) anderzijds.
Werkzaamheden / Kernverantwoordelijkheden
- Definiëren en vertalen: Workshops leiden om definities (record, document, archiefstuk) en rollen (eigenaar, vernietigingsbevoegde) vast te leggen en de (nieuwe) Archiefwet te vertalen naar begrijpelijke, toepasbare taal.
- Architectuurontwerp: Doelarchitectuur voor Records Management binnen de Microsoft 365-omgeving opstellen, met oog op schaalbaarheid.
- Inrichting en uitrol pilot: Functioneel configureren en testen van de pilot binnen Microsoft Purview (o.a. retentielabels en documentensets) en uitrollen naar productie. Meedenken over provisioning voor SharePoint-teamsites naast labeling.
- Kennisoverdracht: Team meenemen in mogelijkheden en beperkingen van het platform; opleiden en begeleiden van betrokkenen.
Dit ben jij
- Minimaal HBO werk- en denkniveau
- Minimaal drie jaar aantoonbare ervaring met Microsoft Purview-modules Data
Governance en Records Management - Minimaal drie jaar ervaring met het inrichten van Microsoft Purview in
combinatie met Exchange Online en/of SharePoint Online voor
(e-mail)archivering - Minimaal drie jaar ervaring met het implementeren van
recordmanagementoplossingen rekening houdend met wettelijke en normatieve
kaders (bijv. Nederlandse Archiefwet 1995, ISO 15489, MoReq) - Diepgaande ervaring met Microsoft Purview (Data Governance, Data Lifecycle,
Records Management) - Grondige kennis van SharePoint Online (sites, bibliotheken, content types,
metadata) en integratie met Purview - Grondige kennis van de integratie van Exchange Online met Purview
- Basiskennis van de Archiefwet en standaarden voor duurzame toegankelijkheid
(bijv. MDTO of DUTO) - Kan bijdragen aan doelarchitecturen voor RM en compliance-eisen toetsen op
applicatieniveau
- Ervaring met het inrichten van recordmanagementprocessen in een
regie-organisatie - Ervaring met het inrichten van e-mailarchivering bij overheidsinstellingen
- In het bezit van certificering MS-102 of MS-104 (Azure Administrator
Associate) - Sterke ervaring met kennisoverdracht en communicatie met verschillende
soorten stakeholders - Passende aansluiting op gevraagde competenties en vaardigheden
Team TenMonks
Het proces
Dit verhaal gaat over jou
Iets voor jou?
Laat het ons weten!
Reageer op deze vacature via TenMonks en ons recruitment team neemt contact met je op om de match te verkennen.