Projectleider Informatiebeheer

Gemeente Bergen op Zoom

In overleg
5 maanden
HBO
Nog 9 dagen

Dit ga je doen

Projectleider Informatiebeheer: inhuur voor 24 uur per week
Inzet: 6 maanden met optie tot verlenging

De projectleider informatiebeheer is verantwoordelijk voor het initiëren, plannen, uitvoeren en afronden van projecten op het gebied van informatiebeheer. Daarnaast coördineert deze rol het dagelijkse werk binnen het team informatiebeheer, bewaakt standaarden en zorgt voor afstemming met interne stakeholders.

Doel van de functie

  • Verbeteren van de kwaliteit, toegankelijkheid en betrouwbaarheid van informatie.
  • Realiseren van projecten die bijdragen aan digitale transformatie en efficiënte informatieprocessen.
  • Coördineren van medewerkers binnen het domein informatiebeheer en zorgen voor een uniforme werkwijze.
  • Borgen van betrouwbare, volledige en goed vindbare gegevens en dossiers.
  • Bijdragen aan verbetering van processen, metadata en werkwijzen binnen Informatiebeheer.

Hoofdtaken en verantwoordelijkheden

  • Projectleiding — Leiden van projecten binnen informatiebeheer, zoals het inbedden van de nieuwe Archiefwet in de werkprocessen, het optimaliseren van de samenwerking met de afdeling I&A t.a.v. het verbeterplan informatiehuishouding, archiefdigitalisering en datakwaliteitstrajecten.
  • Coördinatie — Dagelijkse aansturing van de taken van het team informatiebeheer; verdelen van werkzaamheden; monitoren van voortgang. Het betreft een team van circa 10 medewerkers. Informatiebeheer omvat de onderdelen: registratuur, archivering en actief- en passief openbaarmakingen inzake de WOO.
  • Stakeholdermanagement — Afstemmen met afdelingen, I&A, ISD en diverse andere interne afdelingen en externe leveranciers.
  • Procesoptimalisatie — Analyseren en verbeteren van informatieprocessen, metadata‐gebruik, archiveringsstromen en documentbeheer.
  • Kwaliteitsbewaking — Toezien op naleving van wet‐ en regelgeving (AVG, Archiefwet), interne richtlijnen en auditvereisten.
  • Risicobeheersing — Signaleren van risico’s in informatiebeheer en voorstellen van mitigerende maatregelen.
  • Rapportage — Rapporteren over voortgang, resultaten, risico’s en verbeterkansen aan management.
  • Gegevensbeheer — Beheren, controleren en verbeteren van gegevens, metadata en dossierinformatie.

Competenties

  • Organiseren — Structuur aanbrengen, plannen, prioriteren.
  • Communiceren — Helder en overtuigend communiceren met diverse doelgroepen.
  • Analytisch vermogen — Complexe informatieprocessen doorgronden en vertalen naar oplossingen.
  • Leiderschap — Motiveren, richting geven en draagvlak creëren.
  • Resultaatgerichtheid — Focus op oplevering, kwaliteit en impact.
  • Veranderkracht — Mensen meenemen in nieuwe werkwijzen en systemen.
  • Empathisch vermogen – Mensgericht coördineren is van belang.
  • Procesgericht en analytisch — Knelpunten herkennen en vertalen naar verbeteracties.
  • Communicatief en samenwerkingsgericht — Duidelijk afstemmen met collega’s, gebruikers en betrokken afdelingen.
  • Resultaatgericht — Gericht werken aan concrete resultaten, afspraken nakomen en verbeteracties afronden.

Kennis & ervaring

  • Ervaring met gegevensbeheer, informatiebeheer, zaakgericht werken of digitale dossiervorming is een pré.
  • Ervaring als projectleider.
  • Kennis van relevante wet‐ en regelgeving: AVG, Archiefwet.
  •  Ervaring met coördineren of aansturen van een team.
  • Affiniteit met digitalisering, datakwaliteit, informatiearchitectuur en procesverbetering.
  • Gemeente-ervaring.

 Opleiding

  • HBO/WO‐opleiding, bij voorkeur in informatiemanagement, bestuurskunde, ICT, archivistiek of vergelijkbaar.

Plaats in de organisatie

  • Rapporteert aan: manager Burgerzaken, KCC en Informatiebeheer.
  • Coördineert de taken van het team en is in die zin de vraagbaak en eerste aanspreekpunt van de medewerkers.

 

Dit ben jij

  • Uw kandidaat heeft minimaal een afgeronde HBO opleiding in de richting van
    Bedrijfskunde, Projectmanagement, ICT of Informatiemanagement. (
  • De aangeboden kandidaat kan uiterlijk 1 oktober starten voor 24 uur per
    week. ()
  • De aangeboden kandidaat heeft minimaal 5 jaar ervaring als projectleider,
    verandermanager of leidinggevende bij een gemeentelijke organisatie. (Graag
    duidelijk omschrijven in CV)
  • De aangeboden kandidaat heeft recente kennis en ervaring in het werken met
    Djuma, Corsa of een ander informatiemanagementsysteem. (Graag middels
    concrete voorbeelden duidelijk omschrijven in het CV.)
  • De aangeboden kandidaat heeft recente relevante kennis en ervaring met wet-
    en regelgeving op het gebied van Archiefwet en AVG. (Graag middels concrete
    voorbeelden duidelijk omschrijven in het CV.) De aangeboden
    kandidaat heeft geen recente relevante kennis en ervaring met wet- en
    regelgeving op het gebied van Archiefwet en AVG

Sohail Khairi

Recruitment Consultant

Sohail Khairi

Het proces

Dit verhaal gaat over jou

01

De zoektocht – waar begin je?

Elke maand ontvangen we honderden vacatures. Die publiceren we op onze website, maar we blijven niet achteroverleunen. Ons team gaat actief op zoek naar de juiste match. Misschien vind jij ons, of wij jou – hoe dan ook: we maken snel contact.

02

De kennismaking – een goed gesprek, geen kruisverhoor

Jij ziet een interessante opdracht of wij denken dat er een goed bij je past. We bellen om je beter te leren kennen en de opdracht door te nemen. Wat vind jij belangrijk? Wat zijn je ambities? We houden het persoonlijk én to the point. Zo verkennen we samen wat de juiste match voor je is en wat daarmee ook het beste voor de klant is.

VNG

03

Afspraken maken – helder en zonder kleine lettertjes

Past de opdracht bij jouw expertise? Top. We bespreken de voorwaarden, je gewenste salaris en hoe de opdracht eruitziet. Omdat het om overheidsvacatures gaat, kunnen de eisen complex zijn en het proces tijdrovend – maar daar helpen wij je soepel doorheen.

04

Introductie – wij regelen de papierwinkel

Je levert een bijgewerkt cv, motivatie en eventuele referenties aan. Wij stellen de introductie samen, volledig afgestemd op de wensen van de opdrachtgever. Alles wat we bespreken komt daarin terug – eerlijk, transparant en geen verrassingen.

05

Even geduld – maar we houden je op de hoogte

Overheidsprocessen kunnen soms traag zijn. Wij geven je vooraf een realistische tijdlijn en houden je tussendoor op de hoogte. Geen radiostilte, maar duidelijke updates.

06

Op gesprek – goed voorbereid op pad

Word je uitgenodigd? Mooi! We plannen samen het gesprek en bereiden het grondig voor. We geven je tips & tricks en duiken in de inhoud van de opdracht. Het doel: jouw kansen maximaliseren.

07

Go of No-Go – samen evalueren

Na het gesprek evalueren we hoe het ging. Wil jij door en ziet de opdrachtgever het ook zitten? Dan koppelen we je aan één van onze uitzendpartners. Zij regelen het uitzendcontract. Is het toch geen match? Dan halen we feedback op en zoeken we verder.

08

Aan de slag – alles geregeld, jij kunt starten

Bij een succesvolle bemiddeling leggen we alle afspraken vast in een overeenkomst. Je uitzendpartner regelt het contract, de administratie en zorgt ervoor dat je netjes en op tijd betaald wordt. Jij hoeft alleen maar te focussen op je werk (en een taart sturen mag altijd 😉).

09

Service – ook ná de start zijn we er voor je

Zolang je aan de opdracht werkt, blijven wij je aanspreekpunt. Ook kan je regelmatig uitnodigingen van ons verwachten voor kleine events en borrels bij ons op kantoor. Heb je vragen over je opdracht, verlenging of indexaties? Eén belletje en we helpen je verder. Is de opdracht afgerond? Dan zoeken we met plezier naar een volgende uitdaging voor je.

Iets voor jou?

Laat het ons weten!

Reageer op deze vacature via TenMonks en Sohail neemt contact met je op om de match te verkennen.

Iets voor jou?

Reageer dan vandaag nog!

Feedback