Adviseur Omgeving -A-vaarwegen
- Uitzenden
- 24 uur
Dit ga je doen
Voor Rijkswaterstaat in Lelystad en Utrecht zijn wij op zoek naar 2 Adviseurs Omgeving (16-24 uur per week).
Een rol is gericht op dijken, oevers en vaarwegen en de andere op kunstwerken (bruggen en sluizen)
Kantoordagen / Hybride: Hybride werken is mogelijk. Het cluster werkt op dinsdag en donderdag vanuit Lelystad. De adviseur wordt geacht minimaal op donderdag fysiek aanwezig te zijn en bij voorkeur ook op dinsdag
LET OP: Voorafgaand aan het aanbieden van een kandidaat dienen onderstaande voorwaarden volledig te worden nageleefd. Het niet voldoen aan één of meerdere voorwaarden resulteert in onmiddellijke uitsluiting van deelname aan toekomstige aanvragen van Rijkswaterstaat:
• Bij voldoende aanbod zullen wij de rol eerder sluiten dan de aangegeven deadline in de portal. Biedt dus zsm een geschikte kandidaat aan;
• Aanbiedingen van kandidaten worden beoordeeld op eisen en wensen. Voldoet een kandidaat niet aan een eis, dan komt hij/zij niet in aanmerking voor de opdracht. In het CV dienen zowel de eisen als de wensen, inclusief de mate waarin hieraan wordt voldaan, expliciet te worden vermeld;
• Fee only constructie wordt niet geaccepteerd vanuit RWS;
• Bij voortijdige beëindiging geldt dat een opzegtermijn van minimaal 1 maand in acht wordt genomen;
• Vul alle gegevens van de kandidaat correct in. Bij het voorstellen van een kandidaat dient het CV in PDF-formaat te worden aangeleverd, voorzien van voor- en achternaam. Daarnaast dient bij 'woonplaats' de actuele woonplaats van de kandidaat te worden ingevuld. Deze gegevens worden door de klant ontvangen bij de aanbieding;
• AVG: geen foto’s of persoonsgegevens, geen leveranciersgegevens; alleen bedrijfsnaam en logo toegestaan;
• Vermeld het e-mailadres van de kandidaat in de motivatie. Dit is noodzakelijk om de kandidaat bij de klant aan te kunnen bieden; zonder e-mailadres kunnen wij de aanbieding niet verwerken
• het is niet toegestaan om boven het max tarief aan te bieden, kandidaten die boven het max tarief aangeboden worden zullen wij moeten afwijzen;
• Leveranciers mogen slechts 2 kandidaat aanbieden. Mochten er door één partij meerdere kandidaten aangeboden worden, dan zullen wij alle kandidaten moeten afwijzen.
• Graag alleen kandidaten voorstellen die de Nederlandse taal beheersen.
Rijkswaterstaat is de uitvoeringsorganisatie van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat en werkt dagelijks aan een veilig, leefbaar en bereikbaar Nederland.
Opdrachtomschrijving
Voor het Cluster A-vaarwegen Noord zoeken we twee adviseurs omgeving elk voor 16 à 24 uur per week. Eén adviseur omgeving met meer focus op de dijken, oevers en vaarwegen in het gebied en één adviseur met meer focus op de kunstwerken in het gebied.
Als adviseur omgeving draai je mee in een IPM-projectteam en ben je verantwoordelijk voor het gehele omgevingsmanagement voor jouw contract (projectteam).
De doelstelling van het Cluster is het realiseren van het vast, kleinschalig variabel en groot variabel onderhoud aan het natte areaal (IJsselmeergebied) van Midden-Nederland.
We werken als beheer- en onderhoudsteam aan alle bruggen, sluizen, dijken, oevers en vaarwegen in het gehele IJsselmeergebied. Elk object of gebied is anders, waardoor elk werk dat we buiten uitvoeren ook weer anders is. Belangen van stakeholders en de conditionering van elk werk zorgt voor een afwisselende uitdaging en communicatiestrategie. Hierdoor is geen werkdag hetzelfde.
Jouw focus ligt op de sturing en borging van de omgevingsprocessen van de opdrachtnemer zoals stakeholdermanagement, (bouw)communicatie en conditionering (voornamelijk ecologie, vaarwegmanagement en vergunningen). Samen met opdrachtnemer zorg jij voor een optimale afstemming met de omgeving, gebruikers en bewoners. Jij houdt alle belangen in beeld, inclusief de belangen van onze interne opdrachtgevers.
Deze functie kan uit twee delen bestaan:
1) Contractvoorbereiding
Je werkt mee aan de contractvoorbereiding van nieuwe beheer- en onderhoudscontracten of één-op-één uitvragen en borgt hierin alle belangen vanuit omgevingsmanagement (communicatie, stakeholdermanagement (KES), raakvlakken, conditionering).
2) Lopende beheer- en onderhoudscontracten
Je werkt mee aan lopende beheer- en onderhoudscontracten. Hierin zoek je proactief afstemming met opdrachtnemers over de beste uitvoering en planning van werkzaamheden. Omdat elk project uniek is, houd je de relevante belangen vanuit omgevingsmanagement in beeld.
Daarnaast beoordeel, monitor en analyseer je producten binnen het omgevingsmanagement en lever je inhoudelijke bijdragen. Je werkt hierbij intensief samen met je projectteam en specialisten, zoals nautisch adviseurs en collega’s van Communicatie & Strategie (C&S).
Tot slot verzorg je de publiekscommunicatie, zoals het beantwoorden van vragen uit het publiek, het informeren van omwonenden en het afhandelen van klachten en meldingen.
Resultaat opdracht
– Je vervult de IPM-rol van Omgevingsmanager in een projectteam van het Cluster A-vaarwegen Noord. Een projectteam werkt aan een contract in voorbereiding, een contract in uitvoering en/of één-op-één uitvragen.
– Je borgt binnen jouw projectteam alle onderdelen van het omgevingsmanagement. Naar verwachting is de verdeling van de verschillende onderdelen binnen omgevingsmanagement: +/- 70 % conditionering, 20% stakeholdermanagement en 10 % communicatie. Maar dit verschilt per projectteam en per werk buiten.
– Je bent samen met je projectteam verantwoordelijk voor het operationele verloop van het contract: de voorbereiding, opdrachtverlening, uitvoering en afronding van werkzaamheden. Voor omgevingsmanagement doe je dit samen met de specialisten uit het omgevingsteam (zoals de ecoloog) en in goed overleg met je counterpart bij de opdrachtnemer.
– Je overziet de verschillende omgevingstaken binnen de verschillende werkzaamheden en borgt dat deze taken goed verlopen. Denk hierbij aan het begeleiden van medewerkers van het communicatiebureau en de verschillende specialisten, zoals ecologen of nautisch adviseurs. Je helpt de specialisten op weg en daagt hen uit om goed werk te leveren. Gezamenlijk zoeken jullie naar oplossingen waar dit nodig is.
– Je houdt de strategische belangen van stakeholders in beeld en je bent sensitief voor politieke of bestuurlijke issues. De omgevingsmanager van het cluster helpt je hierbij.
– Je signaleert mogelijke knelpunten voor de interne belangen van Rijkswaterstaat in je projectteam. Waar nodig zoek je hierover verder afstemming met de assetmanager (interne opdrachtgever) en de omgevingsmanager van het kernteam.
– Je draagt bij aan raakvlakmanagement tussen de verschillende werkzaamheden in hetzelfde gebied. Denk hierbij aan:
1. Een signalerende functie van de raakvlakken tussen verschillende opdrachtnemers of raakvlakprojecten van derden.
2. Kansen en risico’s verkennen in de planningen van de raakvlakken.
3. Het monitoren van de raakvlakken richting de uitvoering.
Leiding en toezicht
Je bent onderdeel van het omgevingsteam. Dit team wordt aangestuurd door de omgevingsmanager van het kernteam van Cluster A-vaarwegen Noord. Je bent zelf verantwoordelijk voor je eigen contract en/of projectonderdeel.
Meest essentiële competenties
Aanpassingsvermogen
Doelmatig blijven werken bij veranderingen in de omgeving, taken, verantwoordelijkheden en/of mensen.
– Schakelt gemakkelijk over van de ene naar de andere activiteit.
– Heeft bij veranderingen oog voor de belangrijkste zaken.
– Werkt mee bij veranderingen.
– Stelt zich snel in op een nieuwe situatie.
Accuraat
Proberen fouten te voorkomen en erop toezien dat de taken binnen het project grondig, geordend en zorgvuldig worden uitgevoerd.
– Levert kwaliteit af.
– Heeft aandacht voor details in het werk.
– Zet ook de puntjes op de i.
– Kent de richtlijnen van de organisatie en handelt daarnaar.
– Corrigeert gemaakte fouten.
– Blijft nauwkeurig werken, ook al staat de adviseur onder druk.
Adviseren
Iets proberen te veranderen of verbeteren, zonder dat over directe macht of middelen wordt beschikt.
– Luistert naar de wensen van zijn gesprekspartner.
– Brengt de huidige situatie in kaart en stelt een plan op hoe naar de gewenste situatie wordt gewerkt.
– Stelt aan betrokkenen de juiste vragen en vraagt door.
– Heeft oog voor non-verbale signalen.
Flexibel
Werk aanpassen aan de omstandigheden.
– Taken op zich nemen die niet precies in zijn functieprofiel staan.
– De taak waarmee de adviseur bezig is even opzij leggen om iets op te pakken dat meer haast heeft.
– Zijn eigen beelden en ideeën loslaten om een oplossing via een andere weg te vinden.
Samenwerken
Leveren van een bijdrage aan een gezamenlijk resultaat.
– Stelt het gezamenlijk belang boven het eigen belang als het nodig is.
– Helpt projectteam hun doelen te bereiken.
– Steunt voorstellen van anderen en bouwt daarop voort in de richting van een gemeenschappelijk doel.
– Doet concessies als het er om gaat tot een gezamenlijk resultaat te komen.
Zelfstandig
Dingen oppakken zonder dat iemand je daarin stuurt.
– Voert eigen werk goed uit zonder hulp van anderen.
– Weet wanneer de hulp van anderen ingeschakeld moet worden.
– Pakt zelfstandig nieuwe taken op.
– Bepaalt zelf doelstellingen en stemt af met opdrachtgever.
– Kan problemen zelf oplossen.
– Werkt efficiënt en besteedt zijn tijd nuttig.
Dankzij jouw proactieve inzet op operationeel, tactisch en strategisch niveau verlopen werkzaamheden soepel. Je bewaart de regie over de conditionering, het stakeholdermanagement en de communicatie. Als verbinder zorg je voor optimale afstemming met de omgeving, gebruikers, bewoners en organisaties.
Je denkt in mogelijkheden, behoudt het overzicht over uiteenlopende werkzaamheden in verschillende gebieden en werkt resultaatgericht, met oog voor de belangen van Rijkswaterstaat. De afwisseling in het werk geeft je energie, en vanzelfsprekend heb je affiniteit met techniek en de infrastructuur van Rijkswaterstaat.
Eisen
Adviseur Omgeving Dijken, Oevers en Vaarwegen
1. De aangeboden kandidaat heeft minimaal een afgeronde HBO-opleiding in relevante richting.
2. De aangeboden kandidaat heeft minimaal drie jaar aantoonbare werkervaring als omgevingsmanager of adviseur omgeving.
3. De aangeboden kandidaat heeft minimaal drie jaar aantoonbaar werkervaring met projectmatig werken in een eindverantwoordelijke rol.
4. De aangeboden kandidaat kan aantonen dat hij/zij de competentie flexibiliteit beheerst (kan zich aanpassen naar de gevraagde werkzaamheden).
Adviseur Omgeving Kunstwerken
1. De aangeboden kandidaat heeft minimaal een afgeronde HBO-opleiding in relevante richting.
2. De aangeboden kandidaat heeft minimaal drie jaar aantoonbare werkervaring als omgevingsmanager of adviseur omgeving.
3. De aangeboden kandidaat heeft minimaal drie jaar aantoonbaar werkervaring met projectmatig werken in een eindverantwoordelijke rol.
4. De aangeboden kandidaat kan aantonen dat hij/zij de competentie flexibiliteit beheerst (kan zich aanpassen naar de gevraagde werkzaamheden).
Wensen
Adviseur Omgeving Dijken, Oevers en Vaarwegen
1. De aangeboden kandidaat heeft kennis van en aantoonbare ervaring met beheer- en onderhoudsprojecten voor dijken, oevers of groenonderhoud.
2. De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare kennis van en ervaring met de werkwijze, processen en richtlijnen van Rijkswaterstaat op het gebied van vaarwegverkeersmanagement.
3. De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare ervaring met het coördineren van verschillende specialisten voor omgevingsmanagement.
4. De aangeboden kandidaat heeft kennis van en aantoonbare ervaring met risicogestuurd werken.
Adviseur Omgeving Kunstwerken
1. De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare kennis van en ervaring met de werkwijze, processen en richtlijnen van Rijkswaterstaat op het gebied van vaarwegverkeersmanagement.
2. De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare ervaring met het coördineren van verschillende specialisten voor omgevingsmanagement.
3. De aangeboden kandidaat heeft aantoonbaar kennis van en ervaring op het gebied van vakgebied van Strategisch Omgevingsmanagement (SOM).
4. De aangeboden kandidaat heeft kennis van en aantoonbare ervaring met risico gestuurd werken
Dit ben jij
- De aangeboden kandidaat heeft minimaal een afgeronde HBO-opleiding in
relevante richting - De aangeboden kandidaat heeft minimaal drie jaar aantoonbare werkervaring
als omgevingsmanager of adviseur omgeving - De aangeboden kandidaat heeft minimaal drie jaar aantoonbaar werkervaring
met projectmatig werken in een eindverantwoordelijke rol - De aangeboden kandidaat kan aantonen dat hij/zij de competentie
flexibiliteit beheerst (kan zich aanpassen naar de gevraagde
werkzaamheden) - De adviseur wordt geacht minimaal op donderdag fysiek aanwezig te zijn
- Fee only constructie wordt niet geaccepteerd vanuit RWS
- Bij voortijdige beëindiging geldt dat een opzegtermijn van minimaal 1 maand
in acht wordt genomen - Bij het voorstellen van een kandidaat dient het CV in PDF-formaat te worden
aangeleverd, voorzien van voor- en achternaam - Bij 'woonplaats' dient de actuele woonplaats van de kandidaat te worden
ingevuld - Geen foto’s of persoonsgegevens, geen leveranciersgegevens; alleen
bedrijfsnaam en logo toegestaan - Vermeld het e-mailadres van de kandidaat in de motivatie
- Het is niet toegestaan om boven het max tarief aan te bieden, kandidaten
die boven het max tarief aangeboden worden zullen wij moeten afwijzen - Leveranciers mogen slechts 2 kandidaat aanbieden
- Graag alleen kandidaten voorstellen die de Nederlandse taal beheersen
- De aangeboden kandidaat heeft kennis van en aantoonbare ervaring met
beheer- en onderhoudsprojecten voor dijken, oevers of groenonderhoud - De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare kennis van en ervaring met de
werkwijze, processen en richtlijnen van Rijkswaterstaat op het gebied van
vaarwegverkeersmanagement - De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare ervaring met het coördineren van
verschillende specialisten voor omgevingsmanagement - De aangeboden kandidaat heeft kennis van en aantoonbare ervaring met
risicogestuurd werken - De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare kennis van en ervaring met de
werkwijze, processen en richtlijnen van Rijkswaterstaat op het gebied van
vaarwegverkeersmanagement - De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare ervaring met het coördineren van
verschillende specialisten voor omgevingsmanagement - De aangeboden kandidaat heeft aantoonbaar kennis van en ervaring op het
gebied van vakgebied van Strategisch Omgevingsmanagement (SOM) - De aangeboden kandidaat heeft kennis van en aantoonbare ervaring met risico
gestuurd werken
Team TenMonks
Het proces
Dit verhaal gaat over jou
Iets voor jou?
Laat het ons weten!
Reageer op deze vacature via TenMonks en ons recruitment team neemt contact met je op om de match te verkennen.