Technisch Specialist met focus op coördinatie major incidenten

Landelijk Dienstencentrum voor de Rechtspraak (LDCR)

Landelijk Dienstencentrum voor de Rechtspraak (LDCR)
In overleg
12 maanden
HBO
Nog 2 dagen

Dit ga je doen

Opdracht en achtergrond
De Technisch Specialist heeft de regie bij het oplossen van grotere ICT-storingen (major incidenten). Indien storingen niet tijdig of op een juiste wijze worden opgelost, kan dat leiden tot stagnatie van het primaire proces (de rechtspraak). De Technisch Specialist stelt concrete en heldere doelen/prioriteiten voor zichzelf en anderen om tot een goede en structurele oplossing te komen en/of de impact van de storing te beperken. De Technisch Specialist stuurt betrokken oplospartijen aan, zorgt voor afstemming, achterhaalt met hen de oorzaak en biedt een oplossing. Daarnaast communiceert de Technisch Specialist over de voortgang van het major incident naar afnemers van de betreffende dienst en het management van de afdeling Productie.

Werkzaamheden
Coördineren van grote incidenten (storingen in de productieomgeving).
Bewaken van het coördinatieproces voor major incidenten.
Regie nemen bij het oplossen van grotere (landelijke) storingen.
Faciliteren, instrueren en coachen van het crisisteam met als doel het stabiliseren van de ICTdienstverlening.
Communiceren naar alle betrokken partijen en verantwoordelijk zijn voor het certificatenproces (bijvoorbeeld het verlengen van certificaten of domeinnamen).
Regelmatig deelnemen aan taskforces om te helpen in de analyse van hardnekkige en complexe problemen.
Bewaken van opvolging van verbeterpunten uit het RCA-proces.
Documenteren van opgedane kennis en ervaring.

Over de klant:
Het OM is belast met de strafrechtelijke handhaving van de rechtsorde en heeft daartoe het gezag over de opsporing van strafbare feiten. Er wordt daarbij samengewerkt met politie en andere opsporingsdiensten. Het OM kan daarnaast als enige instantie in Nederland bepalen of iemand voor de strafrechter moet verschijnen, en zo ja, voor welk strafbaar feit. Ook kan het OM zelf strafbare feiten afdoen zonder tussenkomst van een rechter door middel van een strafbeschikking. Het OM heeft een zelfstandige IV# organisatie genaamd ‘IVOM’, IVOM heeft als doel de kwaliteit van de dienstverlening vanuit IT, en de sturing op de Informatievoorziening (IV), onder één dak te brengen én te verbeteren. Het IVOM bestaat uit de voormalige OM-onderdelen Domein IT (DVOM) en CIO-office (PaG) en valt onder aansturing van de Directeur IV. De directeur IVOM rapporteert rechtstreeks aan het College. Vanwege wijzigingen in het nieuwe Wetboek van Strafvordering moet het OM haar werkwijze en ICT-systemen vanaf nu daar op voorbereiden. De oude OM-systemen zijn toe aan vervanging en ook de papieren werkwijze is nog niet aangepast aan de digitale wereld en het nieuwe wetboek. Het OM heeft hiertoe in 2020 een strategie en meerjarenplan laten opstellen voor de vernieuwing richting 2027. Voor de periode 2020-2027 zijn hierin zeven thema’s geïdentificeerd die relevant zijn: • Verbeteren van het informatiepositie van OM medewerkers; • Meer eenheid van beleid en leiding met behoud van professionele ruimte; • Doelmatige en betrouwbare uitvoering van OM kerntaken; • Versterken van de ketensamenwerking; • Verdergaande digitalisering van alle werkprocessen; • Verbeteren van de informatievoorziening richting slachtoffers, verdachten en veroordeelde; • Vergroten van de digitale weerbaarheid van het OM (cyber security). Het OM programma Emma heeft als doel het moderniseren van het IT-landschap voor strafzaken en tegelijkertijd processen en werkwijzen te verbeteren, zodat invulling wordt gegeven aan de doelstellingen achter de genoemde thema’s, gebruik wordt gemaakt van de mogelijkheden van digitale technologie en het OM in staat wordt gesteld het nieuwe Wetboek van Strafvordering goed uit te kunnen voeren.

  • Coördineren van grote incidenten (storingen in de productieomgeving).
  • Bewaken van het coördinatieproces voor major incidenten.
  • Regie nemen bij het oplossen van grotere (landelijke) storingen.
  • Faciliteren, instrueren en coachen van het crisisteam met als doel het stabiliseren van de ICTdienstverlening.
  • Communiceren naar alle betrokken partijen en verantwoordelijk zijn voor het certificatenproces (bijvoorbeeld het verlengen van certificaten of domeinnamen).
  • Regelmatig deelnemen aan taskforces om te helpen in de analyse van hardnekkige en complexe problemen.
  • Bewaken van opvolging van verbeterpunten uit het RCA-proces.
  • Documenteren van opgedane kennis en ervaring.

Dit ben jij

  • De aangeboden kandidaat is in het bezit van een HBO diploma
  • De aangeboden kandidaat heeft minimaal 5 jaar aantoonbare en relevante
    werkervaring als Incident Coördinator of een vergelijkbare functie
  • De aangeboden kandidaat heeft minimaal 5 jaar aantoonbare en relevante
    ervaring met het regie voeren bij grote of landelijke ICT-verstoringen
  • De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare kennis met ITIL
  • De aangeboden kandidaat is bereid om consignatiediensten te draaien
  • Kandidaat heeft 'X' aantal jaren werkervaring als Incident Coördinator of
    een vergelijkbare functie
  • Kandidaat is in bezit van ITIL certificaat
  • Kandidaat heeft 'X' aantal jaren ervaring binnen grotere complexe IT
    omgevingen
  • De kandidaat heeft ervaring met vergelijkbare opdrachten bij een of meer
    organisaties binnen de overheid

Het proces

Dit verhaal gaat over jou

01

De zoektocht – waar begin je?

Elke maand ontvangen we honderden vacatures. Die publiceren we op onze website, maar we blijven niet achteroverleunen. Ons team gaat actief op zoek naar de juiste match. Misschien vind jij ons, of wij jou – hoe dan ook: we maken snel contact.

02

De kennismaking – een goed gesprek, geen kruisverhoor

Jij ziet een interessante opdracht of wij denken dat er een goed bij je past. We bellen om je beter te leren kennen en de opdracht door te nemen. Wat vind jij belangrijk? Wat zijn je ambities? We houden het persoonlijk én to the point. Zo verkennen we samen wat de juiste match voor je is en wat daarmee ook het beste voor de klant is.

Gemeente Noordoostpolder vacatures

03

Afspraken maken – helder en zonder kleine lettertjes

Past de opdracht bij jouw expertise? Top. We bespreken de voorwaarden, je gewenste salaris en hoe de opdracht eruitziet. Omdat het om overheidsvacatures gaat, kunnen de eisen complex zijn en het proces tijdrovend – maar daar helpen wij je soepel doorheen.

04

Introductie – wij regelen de papierwinkel

Je levert een bijgewerkt cv, motivatie en eventuele referenties aan. Wij stellen de introductie samen, volledig afgestemd op de wensen van de opdrachtgever. Alles wat we bespreken komt daarin terug – eerlijk, transparant en geen verrassingen.

05

Even geduld – maar we houden je op de hoogte

Overheidsprocessen kunnen soms traag zijn. Wij geven je vooraf een realistische tijdlijn en houden je tussendoor op de hoogte. Geen radiostilte, maar duidelijke updates.

06

Op gesprek – goed voorbereid op pad

Word je uitgenodigd? Mooi! We plannen samen het gesprek en bereiden het grondig voor. We geven je tips & tricks en duiken in de inhoud van de opdracht. Het doel: jouw kansen maximaliseren.

07

Go of No-Go – samen evalueren

Na het gesprek evalueren we hoe het ging. Wil jij door en ziet de opdrachtgever het ook zitten? Dan koppelen we je aan één van onze uitzendpartners. Zij regelen het uitzendcontract. Is het toch geen match? Dan halen we feedback op en zoeken we verder.

08

Aan de slag – alles geregeld, jij kunt starten

Bij een succesvolle bemiddeling leggen we alle afspraken vast in een overeenkomst. Je uitzendpartner regelt het contract, de administratie en zorgt ervoor dat je netjes en op tijd betaald wordt. Jij hoeft alleen maar te focussen op je werk (en een taart sturen mag altijd 😉).

09

Service – ook ná de start zijn we er voor je

Zolang je aan de opdracht werkt, blijven wij je aanspreekpunt. Ook kan je regelmatig uitnodigingen van ons verwachten voor kleine events en borrels bij ons op kantoor. Heb je vragen over je opdracht, verlenging of indexaties? Eén belletje en we helpen je verder. Is de opdracht afgerond? Dan zoeken we met plezier naar een volgende uitdaging voor je.

Iets voor jou?

Laat het ons weten!

Reageer op deze vacature via TenMonks en ons recruitment team neemt contact met je op om de match te verkennen.

Iets voor jou?

Reageer dan vandaag nog!

Feedback